Posted by: Taavi Kruut

Juba pisut enam kui kuu aja pärast selguvad kõige paremad rahvasportlased ja sportlikumad ettevõtted!

Veidi enam kui kuu aja pärast on Tartus toimumas Eesti Firmaspordi Liidu suur aastalõpu üritus, kus selguvad Eesti Parimad Rahvasportlased, Eesti Sportlikumad Ettevõtted, Eesti Sportlikumad Firmajuhid ning lisaks nendele selgitatakse ka kes on Eesti Osavaim IT-Ettevõtte ning Eesti Sportlikum Riigiasutus!

Vaatame kõigepealt otsa Eesti Parima Rahvasportlase edetabeliseisule.

M vanuseklassis on teiste ees pika vahe vahele teinud Jano Järvelaid (Elisa Spordiklubi), kes aastaga on kaasa teinud lausa 29-l Parima Rahvasportlase arvestusse kuuluval võistlusel. Teist kohta on hoidmas Illar Lood (Saint Gobain Glass Estonia) ning tihedalt tema kannul Robin Lilleorg (Lennuliiklusteeninduse AS). Kohtasid 4 kuni 10 eraldab pisut enam kui 150 punkti, mis kogu sarja arvestust silmas pidades ei ole väga suur vahe. Napilt esikümnest väljas on eelmistel aastatel häid tulemusi näidanud Mattis Torn, keda lahutab 10. kohast vaid 13 punkti.

N vanuseklassis on esikohtadel triumfeerimas Swedbank – I kohta on hoidmas Hannula-Katrin Pandis, II Sille Meikop ja III hetkel Maris Terno. Esikolmikust napilt väljas on Laina Mesila-Kaarmann (Orkla Eesti AS), kes oli eelmisel aastal N vanuseklassi parim rahvasportlane. Viiendal kohal on häid jooksutulemusi läbi aasta näidanud Laura Maasik (Swedbank). Esikümne sisse mahub veel Saint-Gobain Glass Estonia, SEB ja Elisa Spordiklubi esindajad ning napilt esikümnest väljas on SportID International OÜ esindaja Liis Järvamägi.

M40 klassis on kõrgeimal kohal Aivo Kaljumäe (Elisa Spordiklubi), II ja III koht kuulub Swedbanki esindajatele Ardo Pajurile ja Henri Kaarmale. Eelmise aasta parim rahvasportlane Margus Maidla on hetkel napilt esikolmikust väljas.

N40 vanuseklassis on tulemused võrreldes eelmise aastaga sarnased – I koht Piret Põldsaar (Tallinna Lennujaama Spordiklubi), II koht Jaanika Parts (Elisa Spordiklubi) ning III koht Margit Maidla (Rahandusministeerium). Eelmisel aastal III koha saanud Mare Ulp (Swedbank) on hetkel kõrgel kuuendal kohal.

Kuldpallil on individuaalaladena kavas sulgpall, tennis, lauatennis ning bowlingu individuaalvõistlus, kus kõigil Eesti Parima Rahvasportlase tiitlit ihkavatel firmasportlastel on võimalik enda kohta edetabelis parandada.

Eesti Sportlikuma Ettevõte tulemused enne Kuldpalli on samad nagu eelmisel aastal – I koht Swedbank, II koht Tallinna Lennujaama Spordiklubi, III koht SEB, IV koht Elisa Spordiklubi ja V koht Orkla Eesti AS.

6. koht kuulub hetkel Norma AS-ile, 7. koht kuulub Lennuliiklusteeninduse AS-ile, 8. koht Danske Bank, 9. koht Luminor Bank ja 10. koht Merko Ehituse OÜ. Napilt esikümnest väljas on ja 11. kohal on hetkel uustulnuk Novarc Group AS ja 12. kohal Saint Gobain Glass Estonia AS. Esikümnest kaugel ei ole ka Nordea ja SportID International OÜ, kes Kuldpallil häid tulemusi näidates võivad samuti tõusta Eesti Sportlikumate Ettevõtete arvestuses TOP10 sisse.

Eesti Sportlikuma Firmajuhi tabeli seisud on enne Kuldpalli samuti väga pingelised.

M vanuseklassis on juhtimas Borealis Holding OÜ tegevjuht Timo Simonlatser, II koht kuulub eelmise aasta Eesti Sportlikumale Firmajuhile Saint Gobain Glass Estonia Haldusjuhile Heiki Mäesalule ning kolmandal kohal on Tallinna Lennujaama Spordiklubi juhatuse liige Taavi Palu. Esikuuikusse mahuvad veel SportID International OÜ tegevjuht Marti Soosaar, Orkla Eesti AS töökeskkonnajuht Mario Käära ja Lennuliiklusteeninduse AS esindaja Henn Zvorovski.

N vanuseklassis on esikohal Orkla Eesti AS büroojuht Kaire Kattai, II kohal Triin Preem SEB Innovatsioonikeskuse juht, III kohal SEB krediidianalüüsi grupi juht Inge Joonas. esikuuikus on veel Saint Gobain Glass Estonia regionaalmüügi juht Anni Niidumaa ning Elisa Spordiklubi esindajad Mai Kraft ja Jaanika Parts.

Kuldpallil on kavas ka firmajuhtide tenniseturniir, kus selguvad kõige sportlikumad firmajuhid aastal 2019.

Sellel aastal taaselustatud Eesti Sportlikuma Riigiasutuste sarja üldedetabel peale kahte osavõistlust on järgmine:

I kohal Kaitsevägi, II kohal Päästeamet ja III kohal Politsei- ja Piirivalveamet. IV kohal on Lennuliiklusteeninduse AS, kes on ka kõrgel kohal Eesti Sportlikuma Ettevõte arvestuses ning V kohal Maksu- ja Tolliamet. Auhinnalisest kohast on hetkel väljas VI kohta hoidev Operail AS,  Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuse võistkond, kes on hetkel VII kohal ning VIII kohal Vanglateenistuse meeskond.

Eesti Sportlikuma Riigiasutuse sari lõpeb 16.11.2019 Nõo Spordihoones Saalijalgpalliga, kus selgub Eesti Sportlikum Riigiasutus 2019.

Kokku on sarjast aasta jooksul osa võtnud tervelt 15 riigiasutust!

Kuldpalliga samal ajal on aset leidmas ka Eesti Osavaima IT-Ettevõte sarja viimane osavõistlus IT-Darts, mis toimub 16.11.2019 Tartus.

Esiviisik IT-Ettevõtete arvestuses näeb välja järgmine:

I koht Aasa Global, II koht Playtech, III koht AS Datel, IV koht SEB, V koht SportID International.

TOP5 kohalt on praeguse seisuga väljas SimplBooksi meeskond, Icefire OÜ, Fujitsu, Admiral Markets ja Columbus Eesti võistkonnad.

Kõikidel ettevõtetel on seega võimalus veel tõusta esimeseks, kui vaid nooleviset viimase järelejäänud kuu ajaga intensiivselt harjutada. Aga ega see võit kergelt tule – kindlasti on kõikidel esikolmikus olevatel ettevõtetel juba noolemängu laud kontorisse seina peale pandud ning ühiselt veedetakse päevas vähemalt 30 minutit lõunapausi ajast nooli kolmekordsesse 20 visates.

Nagu eelpool selgub, siis sport on Eestis tegutsevate ettevõtete seas kõrgel kohal ning üha enam suunatakse inimesi liikuma ja mõtlema spordi ning aktiivse eluviisi peale.

Nagu tihtilugu tarvitsetakse öelda – tähtis ei ole mitte võit, vaid osavõtt. Kes soovib enda töötajaid rohkem liikuma panna ja suunata neid aktiivsema eluviisi poole, siis firmasport on just kõige õigem koht selle saavutamiseks. Kui aga eesmärgiks on võit, siis visates põgusa pilgu ükskõik mis sarjade edetabelisse, siis tulemused räägivad enda eest – igal pool on märgata tulemuste paranemist ja konkurents on muutunud tihedamaks.

Seega kõik nüüd ruttu spordisaali oma vormi ajastama, sest Eesti Firmaspordi Liidu hooaeg lõpeb pisut enam kui kuu aja pärast, kus selguvad kõike paremad, sportlikumad ja osavamad ettevõtted Eestis!