Eesti Parim Rahvasportlane 2019

Eesti Parim Rahvasportlane 2019 on sari, mis selgitab välja Eesti kõige aktiivsemad ja edukamad rahvasportlased. Sarja eesmärgiks on väärtustada sportlikku mitmekülgsust ja ellusuhtumist. Sarja korraldab Eesti Firmaspordi Liit.

Eesti Parima Rahvasportlase sarjas saavad osaleda Eesti ettevõtete töötajad ja nende pereliikmed vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile.

Eesti Parimad Rahvasportlased selguvad neljas võistlusklassis:

  • Mehed (M) – mehed sünniaastatega 1979 – ….
  • Mehed 40 (M40) – mehed sünniaastatega … – 1978
  • Naised (N) – naised sünniaastatega 1979 – ….
  • Naised 40 (N40) – naised sünniaastatega … – 1978

2019. aastal lähevad arvesse kuni 20 tugevama ala punktid. Kui võistleja on osalenud enam kui 20 alal, siis arvestatakse nõrgemad tulemused tema punktidest välja.

Eesti Parima Rahvasportlase võistlusalad 2019. aastal on järgmised:

Eesti Parima Rahvasportlase aladel arvestatakse ala juhendi järgi teenitud tabelipunkte vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile.

Juhul, kui alal on lisaks M, N, M40 ja N40 vanusegruppidele ka MN30 ja MN50 vanusegrupid, toimub kohapunktide arvestus rahvasportlase tabelisse vahetabeli kaudu. Vahetabelis järjestatakse MN ja MN30 ning MN40 ja MN50 vanusegrupid vastavalt saavutatud ala tulemustele ning tekkinud uuele paremusjärjestikule antakse punkte vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile, mis kantakse Eesti Parima Rahvasportlase tabelisse.

Juhul kui kalendris märgitud rahvaspordi üritus toimub, aga see viiakse olude sunnil läbi mitte võistlusena ehk siis kohti ei selgitata, jagatakse osalejatele punktid vastavalt üldjuhendis kirjeldatud kohtade jagamise põhimõtetele.

Kõrvemaa Neliküritusel läheb Eesti Parima Rahvasportlase punktitabelisse kirja vaid PIKK DISTANTS!

Üritustele osalejaks registreerimine toimub kas Eesti Firmaspordi Liidu (www.firmasport.ee), Klubi Tartu Maraton (www.tartumaraton.ee), Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse (www.korvemaa.ee) või SportID (www.sportid.ee) kodulehtedel vastavalt konkreetsete ürituste juhenditele ning registreerimistingimustele. NB! Konkreetsed alade juhendid võivad välistada mõnel alal osalemise juhul kui need toimuvad üheaegselt.

Selleks, et osaleja saaks punkte Tartu Maratoni Kuubiku või Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarjadest, peab osaleja ennast eelnevalt registreerimaNB! Juba toimunud ürituste eest ehk tagantjärele punkte saada ei ole võimalik.

Juba registreerunute nimekirja leiate SIIT.

Sarja punktid arvutab edetabeli jaoks välja Eesti Firmaspordi Liidu sekretariaadijuht ning kõikide murede ning küsimuste korral palume pöörduda: registreerimine@firmasport.ee

Eesti Firmaspordi Liidul sarja korraldajana on õigus juhendit täpsustada, teavitades sellest osalejaid oma koduleheküljel.

Iga vanuseklassi (N- ja M-klass ning N40- ja M40-klass) 10 parimat autasustatakse hooaja lõpetamisel, 16. novembril 2019 ööklubis Maasikas Eesti Parima Rahvasportlase karikatega ning esemeliste auhindadega Eesti Firmaspordi Liidu toetajatelt.

Parimale M, N, M40 ja N40 vanuseklassi võitjale on välja pannud Borealis vahva kinkekoti.