Eesti Parim Rahvasportlane 2023 on sari, mis selgitab välja Eesti kõige aktiivsemad ja edukamad rahvasportlased Eestis. Sarja eesmärgiks on väärtustada sportlikku mitmekülgsust ja ellusuhtumist. Sarja korraldab Eesti Firmaspordi Liit.

Eesti Parima Rahvasportlase sarjas saavad osaleda Eesti ettevõtete töötajad ja nende pereliikmed vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile.

Eesti Parimad Rahvasportlased selguvad neljas võistlusklassis:

 • Mehed (M) – mehed sünniaastatega 1983 – ….
 • Mehed 40 (M40) – mehed sünniaastatega … – 1982
 • Naised (N) – naised sünniaastatega 1983 – ….
 • Naised 40 (N40) – naised sünniaastatega … – 1982

Eesti Parima Rahvasportlase 2023 sarja arvestusse läheb kokku XX? ala vastavalt erinevatele ala kategooriatele: (Juhend täieneb ja valmib jaanuari keskpaigaks!)

 

stabilius (stabilitas – vastupidavus) – arvesse läheb 4 ala

 

Talirogain (talispartakiaad)

Suusavahetusega sõit (talispartakiaad)

Kekkose suusasõit (talispartakiaad)

 

citius (kiirus) – arvesse läheb 4 ala

 

Mäesuusatamine (talispartakiaad)

Lumelauasõit (talispartakiaad)

Ujumine (talispartakiaad)

Tõukekelgusõit (talispartakiaad)

Suusakross (talispartakiaad)

100m suusasprint (talispartakiaad)

 

oblesius (oblectamentum – meelelahutus) – arvesse läheb 3 ala

 

Lumememmevise (talispartakiaad)

Talvine kalapüük (talispartakiaad)

Lestajooks (talispartakiaad)

SuusaDisc (talispartakiaad)

 

forcius (jõud/tugevus) – arvesse läheb 3 ala

 

Võimsussõit (talispartakiaad)

 

artius (artificium – osavus)  – arvesse läheb 6 ala

 

Vennad Ehitus 7-võistlus

Discgolf (suvespartakiaad, talispartakiaad, kevadspartakiaad ja sügisspartakiaad)

 

Lisaks läheb arvesse rahvaspordi (Tartu Maratoni Kuubik + Kõrvemaa Neliküritus + Bosch Maastikurattasari + Tallinna Maraton + Elamusmaratonid) üritustest 5 parimat tulemust sõltumata üritusest.

Juhul kui mõni ala jääb ära või ei toimu, siis teenitakse sarja arvestuses punkte toimunud alade eest – see tähendab seda, et kui näiteks “meelelahutuse” valikust, kus on kirjas 5 ala ja nendest 4 jääb ära, aga arvesse peaks minema 3, siis sellisel juhul läheb arvesse vaid 1 ala ja sarja üldises arvestuses arvestatakse kokku vähem alasid kui ette nähtud 25 – näite puhul seega 23 ala. Teise kategooria aladega ei saa toimumata jäänud alasid asendada.

Selleks, et osaleja saaks punkte Tartu Maratoni Kuubiku või Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarjadest, peab osaleja ennast eelnevalt registreerima. NB! Juba toimunud ürituste eest ehk tagantjärele punkte saada ei ole võimalik.

Üritustele osalejaks registreerimine toimub Klubi Tartu Maraton (www.tartumaraton.ee) või Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse (www.korvemaa.ee)  kodulehtedel vastavalt konkreetsete ürituste juhenditele ning registreerimistingimustele. NB! Konkreetsed alade juhendid võivad välistada mõnel alal osalemise juhul kui need toimuvad üheaegselt.

Juba registreerunute nimekirja leiate SIIT.

Igas kategoorias läheb arvesse ette nähtud arv alasid. Erinevates kategooriate eest antakse punkte vastavalt:

 • 1 kuni 5 koht saavad punkte 5 punktise sammuga ehk jagatakse punktid 100 kuni 80:
  • 1 koht 100 punkti, 2 koht 95 punkti, 3 koht 90 punkti, 4 koht 85 punkti, 5 koht 80 punkti
 • Alates 6 kohast kuni 20 kohani antakse punkte 3 punktise sammuga ehk jagatakse punktid 77 kuni 50:
  • 6 koht 77 punkti, 7 koht 74 punkti, 8 koht 71 punkti jne kuni 15 koht 50 punkti.
 • Alates 21 kohast kuni 30 kohani antakse punkte 2 punktise sammuga ehk jagatkse punkte 48 kuni 20:
  • 16 koht 48 punkti, 17 koht 46 punkti, 18 koht 44 punkti jne kuni 30 koht 20 punkti.
 • Alates 31 kohast saavad kõik firmasportlased vaatamata enda kohale üritusel 20 punkti Eesti Parima Rahvasportlase sarja arvestusse

Rahvaspordi ürituste puhul antakse punkte vastavalt:

 • Rahvaspordi ürituste puhul läheb arvesse ettevõte kohta kuni 5 parimat tulemust kõikide Eesti Sportlikema Ettevõte sarja kuuluvatest üritustest sõltumata üritusest. Punkte saadakse maksimaalselt 150 punkti (1. koht) ning punkte antakse 5 punktise sammuga kuni 20 punktini (27. koht), millest alates saavad kõik ettevõtted 20 punkti (alates 28. koht)

Juhul, kui alal on lisaks M, N, M40 ja N40 vanusegruppidele ka MN30 ja MN50 vanusegrupid, toimub kohapunktide arvestus rahvasportlase tabelisse vahetabeli kaudu. Vahetabelis järjestatakse MN ja MN30 ning MN40 ja MN50 vanusegrupid vastavalt saavutatud ala tulemustele ning tekkinud uuele paremusjärjestikule antakse punkte vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile, mis kantakse Eesti Parima Rahvasportlase tabelisse.

Juhul kui kalendris märgitud rahvaspordi üritus toimub, aga see viiakse olude sunnil läbi mitte võistlusena ehk siis kohti ei selgitata, jagatakse osalejatele punktid vastavalt üldjuhendis kirjeldatud kohtade jagamise põhimõtetele.

Kõrvemaa Neliküritusel läheb Eesti Parima Rahvasportlase punktitabelisse kirja vaid PIKK DISTANTS! Tartu Maratoni Kuubiku ürituste puhul arvestatakse TMK punkte.

Eesti Firmaspordi Liidul sarja korraldajana on õigus juhendit täpsustada, teavitades sellest osalejaid oma koduleheküljel.

Iga vanuseklassi (N- ja M-klass ning N40- ja M40-klass) 10 parimat autasustatakse hooaja lõpetamisel, 18. novembril 2023 Tartus Eesti Parima Rahvasportlase karikatega ning esemeliste auhindadega Eesti Firmaspordi Liidu toetajatelt.