Traditsiooniliselt novembri keskpaigas toimuv Kuldpall on Eesti suurim pallimängude turniir, kus kahe päeva jooksul saab osa võtta 9 erinevast pallimängualast. Sel aastal toimub Kuldpall 20.11-21.11.2020

Reede – 20.11.2020
17.00 – 22.00 Võrkpall TÜ Spordihoone (Ujula 4)
17.00 – 22.00 Korvpall TÜ Spordihoone (Ujula 4)
16.00 – 22.00 Sulgpall (naised + naispaarid) ?
17.00 – 22.00 Saalihoki EMÜ spordihoone (Fr.R.Kreutzwaldi 3)
17.00 – 22.00 Saalijalgpall EMÜ spordihoone (Fr.R.Kreutzwaldi 3)
17.00 – 21.00 Lauatennis (mehed + meespaarid) ?
21.00 – 01.00 Bowling FunBowling (Võru tn 55F)

 

Laupäev – 21.11.2020
10.00 – 17.00 Võrkpall TÜ Spordihoone (Ujula 4)
12.00 – 16.00 Rahvastepall TÜ Spordihoone (Ujula 4)
10.00 – 17.00 Korvpall TÜ Spordihoone (Ujula 4)
10.00 – 16.00 Saalihoki EMÜ (Fr.R.Kreutzwaldi 3)
10.00 – 16.00 Saalijalgpall EMÜ (Fr.R.Kreutzwaldi 3)
10.00 – 14.00 Lauatennis (naised + naispaarid) ?
09.00 – 16.00 Sulgpall (mehed + meespaarid) ?
16.00 – 20.00 Veepall Aura veekeskus (Turu 10)
22.00 Kuldpall’20 parimate austasustamine ja FS hooaeg’20 lõpetamine Ööklubi Maasikas (Küüni 7)

Suur hooaja lõpu autasustamine ja afterparty toimub laupäeval, 21.11.2019 ööklubis “Maasikas”, kuhu on oodatud kõik aasta jooksul häid tulemusi teinud Eesti Parimad Rahvasportlased! Samuti antakse üle auhind ka Eesti Sportlikumale Ettevõttele, Eesti osavaimale IT-Ettevõttele kui ka Eesti Sportlikumale Riigiasutusele!

Kuldpall 2020

Aeg ja koht: 20.-21. november 2020, Tartu

Mängude üldtutvustus: Kuldpall on Eesti üks suuremaid harrastajate pallimänguturniire, kuhu tuleb osalema pea 600 osalejat Eesti kõige sportlikematest ettevõtetest.

Ettevõtetele/võistkondadele on võistluskavas järgmised punkte toovad alad (9):

 • Korvpall
 • Võrkpall
 • Saalijalgpall
 • Saalihoki
 • Lauatennis
 • Sulgpall
 • Bowling
 • Rahvastepall
 • Veepall

Parima rahvasportlase arvestuses toovad punkte järgmised punktialad (2):

 • Lauatennis
 • Sulgpall

Sportlikuma ettevõte arvestuses toovad punkte järgmised punktialad (9):

 • Korvpall
 • Võrkpall
 • Saalijalgpall
 • Saalihoki
 • Lauatennis
 • Sulgpall
 • Bowling
 • Rahvastepall
 • Veepall

Paremusjärjestuse määramine: Igal alal toimub punktide arvestamine vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile. Alasisene ettevõtete paremusjärjestus moodustub vastavalt ala juhendis sätestatule. Igalt võistkondlikult alalt toob ettevõttele kohapunktid parim võistkond. Teised sama ettevõtte võistkonnad kohapunkte kinni ei hoia.

Osalejad: Kuldpall 2020 aladel võivad osaleda ettevõtete töötajad, töötajate pereliikmed ning sõbrad vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile.

Meeldivaid spordielamusi 2020. aastal!

 • Korvpall

  AEG JA KOHT

  Korvpalli turniir toimub Tartu Ülikooli Spordihoones (Ujula 4, Tartu) reedel 20. novembril ning laupäeval 21. novembril.

  OSALEJAD

  Osalema on oodatud kõik firmade ja asutuste töötajatest moodustatud kuni 10-liikmelised võistkonnad. Korraga on väljakul 5 mängijat. PS! Naismängijat ei pea võistkonnas ilmtingimata olema.

  AJAKAVA

  Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida.

  Eelmise aasta 3 parimat võistkonda paigutatakse alagruppidesse enne loosimist. Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Kohamängude süsteem kinnitatakse peale registreerimise lõppu ning tehakse teatavaks enne loosimist. Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 17. novembri õhtuks.

  Mänguaeg on 2×8 minutit jooksva ajaga (välja arvatud vahetused, time-outid ja vabavisked), viimased 2 minutit teises poolajas puhta ajaga. Personaalsete vigade arv 3, võistkondlike vigade arv 5 (vabavisked alates 6 veast). Mõlemal poolajal on lubatud kasutada üks minutiline vaheaeg (timeout), vajadusel I lisaaeg 3 minutit jooksva ajaga (viimane minut puhas aeg), II lisaaeg esimese punktini/korvini.

  Võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti, loobumine 0 punkti.

  VÕISTLUSREEGLID

  Mängitakse FIBA korvpallireeglite järgi v.a. mänguaeg ja veel teised välja toodud punktid: naismängija korv annab lisapunkti (vabavise 2, kahepunktivise 3 ja kolmepunktivise 4 punkti).

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga osaleva ettevõtte parim võistkond, teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia.

  VARUSTUS

  Soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Võistluspallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka hele võistlusvorm).

 • Võrkpall

  AEG JA KOHT

  Võrkpalliturniir toimub TÜ Spordihoones (Ujula 4, Tartu) reedel 20. novembril ning laupäeval 21. novembril.

  OSALEJAD

  Osalema on oodatud kõik firmade ja asutuste töötajatest moodustatud kuni 8-liikmelised võistkonnad.Väljakul on 6 mängijat, kellest vähemalt 2 on naised. Meesmängijaid on lubatud asendada naismängijatega.

  AJAKAVA

  Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida.

  Eelmise aasta 3 parimat võistkonda paigutatakse alagruppidesse enne loosimist. Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Kohamängude süsteem kinnitatakse peale registreerimise lõppu ning tehakse teatavaks enne loosimist.

  Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 17. novembri õhtuks.

  VÕISTLUSREEGLID

  Mängitakse üldtunnustatud võrkpalli võistlusmääruste järgi, välja arvatud järgmised punktid:

  • Mängitakse kahe geimi võiduni 15 punktini (ilma kahepunktilise vaheta).
  • Otsustav geim 11 punktini (ilma kahepunktilise vaheta)
  • Keelatud on naisterahva poolt eesliinist vastaspoolele üle mängitud (ründelöök, söötmine) palli sulustamine mees-mängija poolt.
  • Iga geimi kohta saab võtta 1 time-out’i

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga osaleva ettevõtte parim võistkond, teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia.

  VARUSTUS

  Soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Võistluspallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka hele võistlusvorm).

 • Saalijalgpall

  AEG JA KOHT

  Saalijalgpalli turniir toimub Eesti Maaülikooli spordihoones (Kreutzwaldi 3, Tartu) reedel 20. novembril ning laupäeval 21. novembril.

  OSALEJAD

  Osalema on oodatud kõik firmade ja asutuste töötajatest moodustatud kuni 10-liikmelised võistkonnad. Tegemist on miniturniiriga, kus väljakul on korraga 4 mängijat ja väravavaht. PS! Naismängijat ei pea võistkonnas ilmtingimata olema.

  AJAKAVA

  Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida. Eelmise aasta 3 parimat võistkonda paigutatakse alagruppidesse enne loosimist. Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 17. novembri õhtuks.

  VÕISTLUSREEGLID

  Mänguaeg 2×10 minutit, playoffidest alates 2×15 minutit. Võistkonnale, kes annab loobumiskaotuse või kelle mäng tühistatakse, arvestatakse kaotus ja turniiritabelisse märgitakse – : + (tühistatud mängu korral vastase löödud väravate arv).

  • Mängitakse „jooksva“ aja põhimõttel. Üksnes kohamängude teise poolaja viimane minut on „seisev“ kui võistkondade poolt löödud väravate vahe on selleks hetkeks kaks või vähem väravat (nt 3:1 aeg „seisab“; 5:2 aeg „jookseb“).
  • Väravaesise lahtiviske, karistuslöökide ja autide puhul kehtib 4. sekundi lahtimängimise reegel.
  • Väravavahile on lubatud korra tagasi sööta.
  • Aut mängitakse jalaga.
  • Penalti sooritatakse korvpalliväljaku vabaviskejoonelt.
  • Iga neljas poolaja kohta sooritatud viga on penalti (sooritatakse korvpalliväljaku 3.punkti joonelt).
  • Kollane kaart mängijale tähendab võistkonnale 2. minutilist karistust. Vähemuses mängivale võistkonnale löödud värava puhul naaseb kollase kaardi saanud mängija väljakule.
  • Punane kaart mängijale tähendab võistkonnale 2. minutilist karistust ning mängija on eemaldatud kohtumise lõpuni. Vähemuses mängivale võistkonnale löödud värava puhul on õigus üks mängija taas väljakule tuua. Järgmiseks kohtumiseks tohib punase kaardi teeninud mängija taas kuuluda võistkonna koosseisu.
  • Ebasportliku käitumisega kaasnenud punane kaart (nt vastase sihilik löömine, kohtuniku suhtes vääritu käitumine jne) jätab ala peakorraldajale õiguse mängija eemaldamiseks kogu turniirilt. Ühtlasi on ala peakorraldajal õigus ebasportliku käitumisega punase kaardi teeninud mängija kogu võistkond turniirilt kõrvaldada kui selle võistkonna teine/teised mängijad näitavad üles agressiivset või ründavat käitumist vastaste, kohtuniku või muude kohtumist jälgivate inimeste suhtes.

  Kohamängudes viigilise tulemuse korral lüüakse kohe peale lõpuvilet kummastki võistkonnast 3 penaltit, et selgitada võitja. Kui ka siis on seis viigiline, jätkatakse penaltilöökidega kuni võitja selgumiseni. Naismängija poolt löödud värava eest antakse võistkonnale 2 punkti.

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga osaleva ettevõtte parim võistkond, teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia.Paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse:

  Paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse:

  1. a) väiksemat tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis;
  2. b) omavaheliste mängude punkte;
  3. c) suuremat võitude arvu;
  4. d) üldist väravate vahet alagrupis;
  5. e) suuremat löödud väravate arvu;
  6. f) loosimistulemust.

  VARUSTUS

  Soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Võistluspallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka hele võistlusvorm).

 • Veepall

  AEG JA KOHT

  Veepall toimub Aura Veekeskuses (Turu tn 10, Tartu)  laupäeval 21. novembril.

  OSALEJAD

  Osalema on oodatud kõik firmade ja asutuste töötajatest moodustatud 7 kuni 10-liikmelised võistkonnad. Korraga on väljakul 6 mängijat + väravavaht. PS! koguaeg peab olema vees ka vähemalt 1 naismängija.

  AJAKAVA

  Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 17. novembri õhtuks. Mänguaeg on 2×5 min jooksvalt. Paus poolajal on 2 minutit. Viigilise tulemuse korral mängitakse 2 minutit lisaaega ning selle lõppedes sooritatakse 2 m pealt vabavisked.

  VÕISTLUSREEGLID

  • Mängu väljaku suuruseks on neli 25 m pikkust ujumisrada.
  • Mängu alustamiseks viskab kohtunik veepalli väljaku keskele, mängijad on oma värava liinil.
  • Vea korral sooritatakse vabavise vea tegemise paigas.
  • Ründaja ei tohi minna 2 m alasse ilma pallita.
  • Palli ei tohi võtta mõlemasse kätte, see on lubatud ainult väravavahil.
  • Palli vee alla suruda ei tohi.
  • Palli ei tohi lüüa.
  • Radadest või basseini äärest ei ole lubatud võistluse ajal kinni hoida ning basseini põhjas ei ole lubatud seista.
  • Soojendus toimub väljaspool mänguala ning –aega.
  • Naismängija värav annab lisapunkti.

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga osaleva ettevõtte parim võistkond, teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia.

  VARUSTUS

  Mängijad kannavad soovitavalt veepalli mütse, mille annavad neile korraldajad võistlusmängu eelselt. Võistluspallid tagavad korraldajad.

 • Saalihoki

  AEG JA KOHT

  Saalihoki turniir toimub Eesti Maaülikooli spordihoones (Kreutzwaldi 3, Tartu) reedel 20. novembril ning laupäeval 21. novembril.

  OSALEJAD

  Osalema on oodatud kõik firmade ja asutuste töötajatest moodustatud kuni 8-liikmelised võistkonnad. Tegemist on miniturniiriga, kus väljakul on korraga 4 mängijat.

  AJAKAVA

  Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida.

  Eelmise aasta 3 parimat võistkonda paigutatakse alagruppidesse enne loosimist. Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Kohamängude süsteem kinnitatakse peale registreerimise lõppu ning tehakse teatavaks enne loosimist. PS! Naismängijat ei pea võistkonnas ilmtingimata olema. Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 17. novembri õhtuks.

  VÕISTLUSREEGLID

  Mänguaeg 2×10 minutit jooksev aeg. Poolaja vahel paus 5 minutit. Vahetusi võib teha mängu ajal jooksvalt aga väljakul ei tohi olla rohkem mängijaid kui 4. Mängitakse kasutades miniväravaid, ilma väravavahita. Värava ees on poolkaar, mille sisse ei tohi mängija astuda; alast võib üle hüpata ja saalihokikepiga võib alas mängida. Kui pall lüüakse portedega piiratud alast välja, siis vastasmeeskond võib palli väljalöödud kohast portest 1m kauguselt teha sisselöögi. Jalaga võib palli suunata vaid endale ette, kaasmängija poole palli jalaga suunamine ei ole lubatud. Vabalöögist ja sisselöögist võib palli lüüa otse väravasse. Vastasmängija peab vabalöögi või sisselöögi ajal olema pallist vähemalt 3m kaugusel (sõltuvalt väljaku suurusest kas lähemal või kaugemal). Mängija ei või tõsta keppi põlvetasemest kõrgemale. Palli ei või mängida põlvetasemest kõrgemalt ei kepi , jalaga ega hüpates. Väljakumängija ei tohi ilma kepita mängida.

  Vabalööki ja/või 2 min. karistust põhjustavad vead on järgmised:
  – vastasmängija kepi tõstmine või surumine
  – “kõrge” kepiga mängimine
  – hüppamine palli mängides või maasmängimine
  – tahtlik käe või peaga mängimine
  – tahtlik vastasmängija kepi löömine
  – vastasmängija kinnihoidmine, tõukamine, takistamine ja jõuvõtte kasutamine
  – palli löömine jalaga kaasmängijale
  – katkise kepiga mängimine
  – ülemäärased mängijad väljakul
  – kepi viskamine
  – vabalöögi ajal on vastasmängija lähemal kui 3 m
  – ohtlik mängustiil, samuti tegevus, mida tehakse väravaohtlikus olukorras eesmärgiga värava löömist ära hoida
  Ebasportliku käitumise eest määratakse lisaks 10 min. isiklik karistus, millele lisandub meeskonnale määratud 2 min.karistus. (isikliku vea saanud mängija lahkub väljakult + lahkub mängust veel üks mängija – ehk väljakule jääb 3 inimest)

  Kui võistkond mängib vähemuses ja tema vastu saavutatakse värav, lõpeb vähemuses mängimist põhjustanud 2 min. karistus.

  Naisterahva löödud värav annab 2 punkti.

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga osaleva ettevõtte parim võistkond, teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia.

  Võrdsete tulemuste korral sätestatakse paremusjärjestust vastavalt:

  • saavutatud punkte (võit 2, viik 1)
  • omavahelistes mängudes saavutatud punkte
  • omavaheliste mängude väravate vahet
  • omavahelistes mängudes saavutatud väravaid
  • üldist väravate vahet
  • üldist saavutatud väravate arvu
  • loosi

  Reguleerimata küsimustes järgitakse saalihoki reegleid.

  VARUSTUS

  Saalihokikepid ning soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Mängupallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka hele võistlusvorm).

 • Rahvastepall

  AEG JA KOHT

  Rahvastepalliturniir toimub Tartu Ülikooli (Ujula 4, Tartu) spordihoones laupäeval 21. novembril.

  OSALEJAD

  Osalema on oodatud kõik firmade ja asutuste töötajatest moodustatud kuni 8-liikmelised naiskonnad. Väljakul on korraga kapten ja 6 mängijat.

  AJAKAVA

  Esmalt mängitakse alagrupiturniir ja siis play-off. Alagruppide suurused ja samuti play-offi pääsejate arv sõltuvad registreerunud tiimide arvust. Püüame ajalisel võimalusel kõik kohad välja mängida. Kuldpall’19 osalenud 3 parimat võistkonda paigutatakse alagruppidesse enne loosimist.

  Vastavalt osavõtvate võistkondade arvule loositakse alagrupid. Kohamängude süsteem kinnitatakse peale registreerimise lõppu ning tehakse teatavaks enne loosimist. Täpne turniirisüsteem selgub registreerimise lõppedes 17. novembri õhtuks. Mängitakse kuni 3×4 minutit (2 geimi võiduni).

  VÕISTLUSREEGLID

  Esimese geimi alguses pall loositakse. Teise ja kolmanda geimi alguses saab palli eelmise geimi kaotanud võistkond. Mängijat võib asendada varumängijaga geimi alguses või trauma korral.

  Palli võib platsil visata ainult see mängija, kes püüab palli õhust või saab selle maast. Vastasel korral antakse pall üle vastastele.

  Mängija, kes palli eest põiklemisel astub väljaku välisjoonele või sellest väljapoole, loetakse tabatuks.

  Kui palli visanud võistkonna mängija astus joonele või sellest üle tabades palliga vastast, siis tabamus ei loe ja pall läheb üle vastasvõistkonnale. Mängija ei loeta tabatuks: kui ta püüab vastaste visatud palli kinni; kui pall puudutab küll mängijat, kuid selle püüab enne mahakukkumist kinni teine sama või vastasvõistkonna mängija; kui vastase visatud pall enne mängija tabamist puudutab maad.

  Kui mängija pärast tema tabamist puudutab palli, antakse see üle vastastele.

  Kapten ja väljavisatud mängijad peavad palli hankimiseks küljelt startima väljaku mõtteliselt otsajoone pikenduselt, kusjuures palli saanu ei tohi seda visata tagasi otsajoone taha.

  Iga vähemalt kolmas vise peab olema ründevise. Ründeviskeks loetakse viset, kui pall liigub mängija peast allpool ja mängijast umbes 1 m kauguselt.

  Mängu tahtliku venitamise korral teeb kohtunik hoiatuse, teistkordse mängu tahtliku venitamise korral antakse pall vastasele. Kui mäng jääb normaalajal viiki, mängitakse lisaaeg esimese väljaviskamiseni, alustab palli valdaja.

  Palli väljakult päästes peab palli päästva mängija mõlemad jalad olema platsil.

  Kõigil on 1 elu. Kapten tuleb väljakule alles siis kui kõik väljakumängijad on välja visatud.

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga osaleva ettevõtte parim võistkond, teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia.

  VARUSTUS

  Soojenduspallid peavad võistkonnad ise kaasa võtma. Pehmed võistluspallid tagavad korraldajad. Soovitav on kasutada numbritega mängusärke ja ühtset võistlusvormi (võimalusel võiks võistkonnal olemas olla nii tume kui ka hele võistlusvorm).

 • Tennis

  Aeg ja koht 

  Tenniseturniir toimub Tähtvere tennisehallis (Laulupeo pst 19, Tartu). Tenniseturniiri segapaarismängud mängitakse reedel 15. novembril kell 18:00 – 24:00. Võistluse mandaat toimub kell 17:45-18:00. Meeste ja naiste üksikmängud laupäeval 16. novembril 10:00 – 19:00. Võistluse mandaat toimub kell 9:45-10:00. Firmajuhtide tenniseturniir toimub 16. november Tähtvere tennisehallis (Laulupeo pst 19, Tartu) 9:00 – 18:00.

  Osalejad

  Osaleda saavad kõigi Eesti asutuste ja ettevõtete esindajad, kes vastavad Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendis sätestatud tingimustele. Firmajuhtide tenniseturniiril saavad osaleda kõik firmajuhid, kes on end registreerinud Sportliku Firmajuhtide sarja ning vastavad Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile

  PS! Naisvõistlejatel, kes osalevad reedel 15.11 sulgpalliturniiril, ei ole lubatud osaleda reedel 15.11 tennise segapaarismängude turniiril. 

  PS! Meesvõistlejatel, kes osalevad reedel 15.11 lauatenniseturniiril, ei ole lubatud osaleda reedel 15.11 tennise segapaarismängude turniiril.

  PS! Naisvõistlejad, kes osalevad laupäeval 16.11 lauatenniseturniiril, ei ole lubatud osaleda laupäeval 16.11 tennise individuaal turniiril.

  PS! Meesvõistlejad, kes osalevad laupäeval 16.11 sulgpalliturniiril, ei ole lubatud osaleda laupäeval 16.11 tennise individuaal turniiril.

  Vanuseklassid

  Segapaarismängudes võisteldakse ühes vanuseklassis. Üksikmängud toimuvad neljas vanuseklassis: M, N, M40 ja N40. M40 ja N40 klassis vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile. Firmajuhtide tenniseturniiril toimub võistlus kahes võistlusklassis: M ja N. Mehed ja naised omavahel ei mängi.

  Võistluse süsteem ja reeglid

  Mängud mängitakse ajatennise põhimõttel. Geimid lõpetatakse minimaalselt ühepunktise vahega. Varasemate tulemuste alusel asetatakse parimad turniiritabelisse. Turniiri täpne süsteem selgub pärast registreerumise lõppu 11.11. Firmajuhtide tenniseturniiril toimub tavaline tenniseturniir. Mehed ja naised omavahel ei mängi. Kohtunikke mängudel ei ole, mängijad peavad omavahel kokku leppima vaidlusaluste situatsioonide korral, kes sai punkti või panema mängu uue palli. Kui vaidlusi pole võimalik omavahel lahendada, tuleb appi kutsuda turniiri peakohtunik, kes otsustab, kuidas jätkatakse.

  Võistkondlik paremusjärjestus

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga ettevõtte parim segapaar ning 5 parima individuaalvõistleja tulemused sõltumata võistlusklassist. Teised sama ettevõtte võistluspaarid punkte kinni ei hoia.

  Lisaks toovad punkte ka tennise Kuldpalli arvestusse iga ettevõte parim mees- ja naisfirmajuht, teised punkte kinni ei hoia. Punktide arvestamine toimub vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile.

  Firmajuhtide tenniseturniirile registreerimiseks tuleb lisaks ära täita ka Eesti Sportlikuma Firmajuhi sarjas osalemise registreerimisvorm.

  Tennise turniirile pääseb osalema maksimaalselt 36 segapaari ning 32 mees- ja 32 naismängijat.

  Varustus

  Võitlejatel peab kaasas olema oma võistlusvarustus (reketid). Võistluspallid on korraldajate poolt. Väljakutele lubatakse ainult sisejalatsitega, mis on mõeldud tennise mängimiseks (nt krobelise tallaga jooksujalatsid lubatud ei ole, kuna need kahjustavad väljakuid). NB! Vahetusjalatsite kasutamine spordisaalis on kohustuslik nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele!

  Üldnõuded

  Iga osaleja vastutab ise selle eest, et tema tervislik seisund oleks vastavuses võistluse läbimiseks vajalikule seisundile. Protestide esitamise aeg on 15 minutit alates tulemuste väljakuulutamisest. Korraldajatel on õigus teha muudatusi võistluste ajakavas ja juhendis, neist teavitades Eesti Firmaspordi Liidu kodulehe www.firmasport.ee kaudu või kohapeal võistluse mandaadis.

 • Lauatennis

  AEG JA KOHT

  Lauatenniseturniir toimub Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4, Tartu). Lauatennise meeste üksik- ja paarismängud mängitakse reede 20. novembril ning naiste üksik- ja paarismängud laupäeval 21. novembril.

  VANUSEKLASSID

  M, N, M40 ja N40. Paarismängud toimuvad ühes vanuseklassis

  VÕISTLUSTE SÜSTEEM

  Turniiri täpne süsteem selgub pärast registreerumise lõppu 17.11. Kohtunikke mängudel ei ole, mängijad peavad omavahel kokku leppima vaidlusaluste situatsioonide korral, kes sai punkti või panema mängu uue palli. Kui vaidlusi pole võimalik omavahel lahendada, tuleb appi kutsuda turniiri peakohtunik, kes otsustab, kuidas jätkatakse.

  INDIVIDUAALSE PAREMUSJÄRJESTUSE MÄÄRAMINE

  Võistleja teenib oma võistlusklassis kohapunktid vastavalt saavutatud tulemusele.

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga ettevõtte parim mees- ja naispaar ning 5 parima individuaalvõistleja tulemused sõltumata võistlusklassist. Teised sama ettevõtte võistluspaarid punkte kinni ei hoia.

  VARUSTUS

  Võistlejatel peab kaasas olema oma võistlusvarustus (reketid). Võistluspallid tagavad korraldajad.

 • Sulgpall

  AEG JA KOHT

  Sulgpalli turniir toimub Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4, Tartu). Sulgpalli naiste üksik- ja paarismängud mängitakse reede 20. novembril ning meeste üksik- ja paarismängud laupäeval 21. novembril.

  VANUSEKLASSID

  M, N, M40 ja N40. Paarismängud mängitakse ühes vanuseklassis.

  VÕISTLUSTE SÜSTEEM

  Turniiri täpne süsteem selgub pärast registreerumise lõppu 17.11. Kohtunikke mängudel ei ole, mängijad peavad omavahel kokku leppima vaidlusaluste situatsioonide korral, kes sai punkti või panema mängu uue palli. Kui vaidlusi pole võimalik omavahel lahendada, tuleb appi kutsuda turniiri peakohtunik, kes otsustab, kuidas jätkatakse.

  Mängitakse kahe geimi võiduni, 11 punktini (kahe punkti vahe – viimane punkt 15). Näiteks – seisult 10:10 mängitakse kahe punkti vaheni (12:10, 13:11, 14:12). Seisult 14:14 mängitakse kuni 15 punktini.

  VÕISTKONDLIK PAREMUSJÄRJESTUS

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga ettevõtte  5 parima individuaalvõistleja tulemused sõltumata võistlusklassist.

  VARUSTUS

  Võitlejatel peab kaasas olema oma võistlusvarustus (reketid). Pallid on korraldajate poolt. Kuna tegemist on harrastajatele mõeldud turniiriga, siis mängitakse vastupidavate plastikpallidega. Lubatud on kasutada ka isiklike pärissulgedega võistluspalle, juhul kui mõlemad mängijad soovivad seda.

 • Bowling

  AEG JA KOHT

  Bowlingu võistlus toimub FunBowlingus (Võru 55F, Tartu)

  Eelvoorud:

  I eelvoor: reede, 20. november 2020 kell 21:00-22:00 (10 võistkonda)

  II eelvoor: reede, 20. november 2020 kell 22:00-23:00 (10 võistkonda)

  III eelvoor: reede, 20. november 2020 kell 23:00-00:00 (10 võistkonda)

  Finaal: reede, 20. november 2020 kell 00:00-01.00 (10 parimat võistkonda)

  VÕISTKONNA KOOSTAMINE

  Võistkonnas on 4 mängijat, kellest vähemalt üks peab olema naisterahvas.

  Võistlusaegade kohta vaata tabelit SIIT ja ajaliseks registreerimiseks kirjuta aadressile sekretariaat@firmasport.ee.

  Osalema pääseb maksimaalselt 30 esimesena registreerunud võistkonda.

  VÕISTLUSE SÜSTEEM

  • Eelvoorus mängib iga võistkonna liige 1 sarja, mille tulemused summeeritakse võistkondlikuks tulemuseks. Viigilise tulemuse korral eelistatakse parema üksiktulemuse (1 sarja tulemus) visanud mängija võistkonda.
  • Radade järjekord loositakse kohapeal võistkondade kaptenite poolt.
  • Enne mängu algust on võimalik sooritada kuni 10 minuti jooksul soojendusviskeid.
  • Võistkonnal on aega koos soojendusvisetega maksimaalselt 60 minutit.
  • 10 parima koondtulemusega võistkonda pääsevad finaali.
  • Finaalis mängib iga võistkonna esindaja 1 sarja, mille tulemused summeeritakse võistkondlikuks tulemuseks ning mille alusel selgitatakse lõplik paremusjärjestus. Viigilise tulemuse korral eelistatakse parema üksiktulemuse (1 sarja tulemus) visanud mängija võistkonda.
  • Finaalides selguvad kohad 1-10, eelvoorudes kohad 11-30.

  INDIVIDUAALSE PAREMUSJÄRJESTUSE MÄÄRAMINE

  Arvesse läheb kas eelvoorus või finaalis visatud parima 1 sarja tulemus. Meeste ja naiste individuaalseid tulemusi loetakse eraldi. Viigilise tulemuse korral eelistatakse rohkem strike kogunud mängijat.

  VÕISTKONDLIKU PAREMUSJÄRJESTUSE MÄÄRAMINE

  Ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga osaleva ettevõtte parim võistkond, teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia.

  VARUSTUS

  Oma võistluspallide ja jalanõude kasutamine on lubatud. Korraldajad garanteerivad kõigile osalejatele kohapeal sobilikud mängupallid ja jalanõud.

SAMM 1:

Ettevõtte registreerimiseks tuleb täita registreerimisvorm.

SAMM 2:

Nimeliseks registreerumiseks tuleb ettevõtte esindajal täita registreerimistabel, lae see alla SIIT ning saata see hiljemalt reede 8. novembriks e-mailile registreerimine@firmasport.ee. Kõikidest muudatustest palume teavitada korraldajaid ürituse eelselt e-mailitsi registreerimine@firmasport.ee ning ürituse ajal staabis. Osavõtjate registreerimisel ja toidukordade broneerimisel tuleb tasuda ettemaks vastavalt esitatud arvele.

Soodusvoor kuni 30.10:

 • Bowling: 60 EUR (sisaldab KM)
 • Korvpall: 250 EUR (sisaldab KM)
 • Võrkpall: 250 EUR (sisaldab KM)
 • Saalihoki: 250 EUR (sisaldab KM)
 • Saalijalgpall: 250 EUR (sisaldab KM)
 • Rahvastepall: 135 EUR (sisaldab KM)
 • Lauatennis: 25 EUR (sisaldab KM)
 • Sulgpall: 25 EUR (sisaldab KM)
 • Tennis: 50 EUR (sisaldab KM)
 • Veepall 150 (sisaldab KM)

Teine voor 31.10-08.11:

 • Bowling: 75 EUR (sisaldab KM)
 • Korvpall: 275 EUR (sisaldab KM)
 • Võrkpall: 275 EUR (sisaldab KM)
 • Saalihoki: 275 EUR (sisaldab KM)
 • Saalijalgpall: 275 EUR (sisaldab KM)
 • Rahvastepall: 150 EUR (sisaldab KM)
 • Lauatennis: 30 EUR (sisaldab KM)
 • Sulgpall: 30 EUR (sisaldab KM)
 • Tennis: 60 EUR (sisaldab KM)
 • Veepall 175 (sisaldab KM)

Hilisem registreerumine vabade kohtade olemasolul:

 • Bowling: 90 EUR (sisaldab KM)
 • Korvpall: 300 EUR (sisaldab KM)
 • Võrkpall: 300 EUR (sisaldab KM)
 • Saalihoki: 300 EUR (sisaldab KM)
 • Saalijalgpall: 300 EUR (sisaldab KM)
 • Rahvastepall: 175 EUR (sisaldab KM)
 • Lauatennis: 35 EUR (sisaldab KM)
 • Sulgpall: 35 EUR (sisaldab KM)
 • Tennis: 70 EUR (sisaldab KM)
 • Veepall 200 (sisaldab KM)

Osavõtjate registreerimisel ja toidukordade broneerimisel tuleb tasuda ettemaks vastavalt esitatud arvele.

Kõigil Kuldpallil osalejatel on võimalik küsida parima hinnaga majutust “Dorpat” hotellist.

Hommikusöök hinna sees

Parooliga “Firmasport 2020” on majutuse hind:

üheses toas – 55€/öö

kaheses toas – 65€/öö

Stardinimekirjad on leitavad SIIT