IT-Darts Tartu 16.11.2019

Eesti Firmaspordi Liit korraldab 16. novembril 2019 IT ettevõtetele suunatud dartsi (noolemängu) turniiri, kus selgitatakse välja kõige osavamad IT ettevõted 2019. aastal.

Dartsiturniir toimub Tartus Drinkgeldi baaris (Ülikooli 20) laupäeval 16. novembril algusega kell 14.00 ning lõpuajaga orienteeruvalt kell 19.00.

Võistluse mandaat laupäeval 16.novembril kell 13.45-14.00, kus võistkondade esindajad kinnitavad lõplikud võistkondade koosseisud.

Osaleda saavad 5-liikmelised IT-ettevõtete või ettevõtte IT-töötajate võistkonnad, mille hulka kuulub vähemalt 1 naismängija

Võistkonnas peavad olema ainult oma ettevõtte töötajad. Kui teie firmas töötab mõni hetkel Eesti või maailma tippu kuuluv Dartsi täht, pole probleemi. Aga kui tahate nendega või mõne teise nooltega häid suhteid omava sõbraga ühepäevase käsunduslepingu teha, siis konkurendid vaatavad teile viltu.

Kui osalev ettevõte pole IT-ettevõte, siis tohivad võistkonda kuuluda vaid ettevõtte IT-töötajad.

Osalevate tiimide arv on piiratud. Võistlema pääseb maksimaalselt 20 võistkonda.

Mängitakse viiel erineval laual, kus iga laua taga toimub üks kindel mäng. Täpsem turniirisüsteem selgub peale registreerumistähtaja lõpu 12. novembri õhtuks.

IT ettevõtete vahelises arvestuses toob punkte iga ettevõtte parim võistkond. Teised sama ettevõtte võistkonnad punkte kinni ei hoia. Punktide arvestamine toimub vastavalt Eesti Firmaspordi Liidu üldjuhendile. Peale IT-Dartsi selgub ka Eesti Osavaim IT ettevõte, kes on läbi 2019 hooaja teinud parimaid tulemusi.

Võistlustele saab registreeruda täites ära registreerimisvormi SIIN või kirjutades hendrik@firmasport.ee. Registreerimine on avatud kuni 12.11.2019 või kuni kohtade täitumiseni.

 1. ÜLDISED MÄNGUREEGLID

TURNIIR

 1. Võistkond on 5 liikmeline.
 2. Turniirist saab osa võtta kuni 20 võistkonda.
 3. Võistkonnad loositakse 4 alagruppi (5 võistkonda alagrupis), kus kõik kõigiga läbi mängivad.
 4. Igast alagrupist pääseb edasi 3 paremat võistkonda ja edasi mängitakse väljalangemisega play-off süsteemis.
 5. Alagruppide võitjad pääsevad otse veerandfinaali.
 6. Alagruppide teised ja kolmandad mängivad omavahel veerandfinaali ja selgitavad omavahel 4 ülejäänud veerandfinalisti.
 7. Poolfinaalide võitjad mängivad finaali ja kaotajad 3.-4. koha mängu.
 8. Mäng koosneb viiest alamängust (vt. Mängud)
 9. Mängu märkiv võistkond määratakse peakohtuniku poolt ennem mängu algust.
 10. Ennem mängu algust lepitakse võistkonna siseselt kokku, kes millist mängu mängib.
 11. Mängu alustab see, kes tabab ühe noolega kõige lähemale keskusele. Kes esimesena aga keskust viskama hakkab, selgub loosiga
 12. Kõik viis alamängu mängitakse mängu käigus läbi.
 13. Alagruppide mängude võistkondade omavaheline lõppjärjestus selgitatakse välja järgmiselt:
  1. Kõigepealt võetakse arvesse võitude arv
  2. Kui 2 võistkonnal on võrdne arv võite, siis saab otsustavaks omavahelise mängu tulemus.
  3. Kui võrdne arv võite on rohkem kui 2 võistkonnal, siis loetakse kokku kõikide mängude setid ja arvestatakse settide võitude-kaotuste suhet, võistkonnal kellel on settide suhe parem, saab lõppjärjestuses kõrgema koha.
  4. Kui võistkondade kõikide mängude settide vahe on võrdne, siis võetakse aluseks mängijate omavaheliste mängude settide võitude-kaotuste suhe.
  5. Kui ka omavaheliste mängude settide võitude-kaotuste suhe on võrdne ja ei ole võimalik järjestust paika panna, tekib nö surnud ring, siis mängivad võistkondade esindajad omavahel ühe mängu 601, mille alguse järjestus otsustatakse keskuse viskega. Keskuse viset alustab mängija, kes paikneb tabelis ülevalpool ning mängu alustab mängija kes tabab ühe noolega kõige lähemale keskusele.

VISE

   1. Kõik visked sooritatakse mängija poolt püsti asendis v.a. kui on mängijal füüsiline puue või vigastus, mis seda ei võimalda.
   2. Kõik visked sooritatakse mängija poolt ühe käe moodusel ja ükshaaval
   3. Üks „viskevoor“ koosneb maksimaalselt kolmest järjest visatud noole viskest v.a. kui mängu lõpetamiseks kulub vähem kui 3 noolt.
   4. Kui mängija katsub juba noolelauda visatud nooli, siis loetakse viskevoor lõppenuks.
   5. Kui nool põrkab tagasi või kukub noolelauast välja enne viskevooru lõppu, siis selle noole tulemust ei loeta ega uuesti ei visata.
 1. MÄNGUD

MADALAIM SKOOR

 1. Mängu eesmärgiks on 21 noolega (7 viskevooru) visata madalaim skoor (võimalik madalaim skoor on 21).
 2. Tulemus loeb ainult juhul, kui noole tera on noolelaua sees või puudutab tera otsaga lauda ning asub sees pool duubliringi välimist traati.
 3. Nool, mis on visatud välja poole duubliringi välimist traati annab maksimaalse skoori (60 punkti).
 4. Mängu võidab mängija, kellel on 7 vooru järel madalaim skoor.
 5. Kui 7 vooru järel mängijatel on võrdne arv punkte, visatakse ühe noole kaupa kuni üks mängija saavutab madalama skoori.

KÕRGEIM SKOOR

 1. Mängu eesmärgiks on 21 noolega (7 viskevooru) visata kõrgeim skoor (võimalik kõrgeim skoor on 1260).
 2. Tulemus loeb ainult juhul, kui noole tera on noolelaua sees või puudutab tera otsaga lauda ning asub sees pool duubliringi välimist traati.
 3. Nool, mis on visatud välja poole duubliringi välimist traati annab 0 punkti.
 4. Mängu võidab mängija, kellel on 7 vooru järel kõrgeim skoor.
 5. Kui 7 vooru järel mängijatel on võrdne arv punkte, visatakse ühe noole kaupa kuni üks mängija saavutab kõrgema skoori.

KESKUS

 1. Mängu eesmärgiks on 21 noolega (7 viskevooru) tabada võimalikult palju „keskuse“ sektorit (võimalik kõrgeim skoor on 42).
 2. Roheline „keskus“ annab ühe punkti ning punane „keskus“ annab 2 punkti.
 3. Tulemus loeb ainult juhul, kui noole tera on noolelaua sees või puudutab tera otsaga lauda ning asub sees pool keskuse välimist traati.
 4. Nool, mis on visatud välja poole keskuse välimist traati annab 0 punkti.
 5. Mängu võidab mängija, kes on 7 vooru järel tabanud enim kordi „keskust“.
 6. Kui 7 vooru järel mängijatel on võrdne arv punkte, visatakse ühe noole kaupa kuni üks mängija saavutab kõrgema skoori.

DUUBLIRING

 1. Mängu eesmärgiks on 21 noolega (7 viskevooru) visata „duublid“ 1 kuni „keskuseni.
 2. Mängu alustatakse „duubel“ ühest.
 3. Järgmist „duublit“ visatakse alles siis, kui eelmist on tabatud.
 4. Tulemus loeb ainult juhul, kui noole tera on noolelaua sees või puudutab tera otsaga lauda ning asub sees pool duubli traati.
 5. Mängu võidab mängija, kes on 7 vooru järel jõudnud suurema duublini.
 6. Kui 7 vooru järel mängijatel on võrdne arv punkte, visatakse ühe noole kaupa kuni üks mängija jõuab suurema duublini.

301

   1. Mängu alustatakse otsealgusega mängu 301 ja lõpetatakse nulliga, mis peab olema „duubel.
   2. „Keskus“ loetakse 50ks punktiks ja kui 50 punkti on vaja mängu lõpetamiseks, siis loetakse seda kui duubel 25.
   3. Reegel „lõhki“ rakendatakse kui mängija viskab suurema skoori, kui on tal mängida jäänud. Seejärel viskevooru ei loeta ja mänguskooriks jääb see summa, mis tal oli peale vastase viskevooru lõppu.
   4. Märkija välja öeldud mängulõpp kehtib ainult juhul kui mängija on saavutanud soovitud lõppu ja on noolelauast mängija enda poolt eemaldatud.
   5. Iga nool, mis on ekslikult mängija poolt visatud peale mängulõpu saavutamist, loetakse kehtetuks.
   6. Märkija poolt ei tohi tulla ühtegi vihjet selle kohta, millist duublit või lõppu on vaja mängijal visata ( näiteks „32 vajalik“ on lubatud, „vaja on duubel 16“ ei ole lubatud)
   7. Esimene mängija, kes vähendab skoori 0 on vastava mängu võitnud.
   8. Märkijal on alati viimane õigus seoses alustamise ja lõpetamise kohta.

Autasustamine toimub vastavalt Eesti Osavaima IT Ettevõte juhendile.

Peale turniiri lõppu kogunevad kõik osalejad ööklubisse “Maasikas”, kus autasustatakse Viite Eesti Osavaimat IT-Ettevõtet 2019 aastal!

Lubatud on kasutada ka isiklikke nooli mängimiseks.

Tubade broneerimiseks Dorpat Hotellis palume kirjutada aadressile info@dorpat.ee või helistada Dorpat Hotelli vastuvõtutelefonil +372 733 7180

Märksõnaga “FIRMASPORT 2019” saab majutuselt allahindlust!

Hinnad allahindlusega:

Standard Single – 53 EUR/öö

Standard Twin – 63 EUR/öö

Hinnad sisaldavad hommikusööki ja parkimist!

Iga osaleja vastutab ise selle eest, et tema tervislik seisund oleks vastavuses võistluse läbimiseks vajalikule seisundile.

Protestide esitamise aeg on 15 minutit alates tulemuste väljakuulutamisest.

Korraldajatel on õigus teha muudatusi võistluste ajakavas ja juhendis, neist teavitades Eesti Firmaspordi Liidu kodulehe www.firmasport.ee kaudu, saates e-maili võistkondade esindajatele või kohapeal võistluse mandaadis.

Võistlustest osavõtutasu kuni 31.10.2019 on 60€ + KM. Alates 01.11.2019 on osavõtutasu 80€ + KM.

Eesti Firmaspordi Liidu liikmetele kehtib -10% allahindlus tavahinnalt!

SportID klientidele on võistlusest osavõtutasu 50€ + KM I voorus. II voorus registreerimise puhul kehtib SportID klientidele II vooru tavahind.

Kõikidele IT Ettevõtete mitmevõistlusele korraga registreerimise tasu on 550€ (10% soodustus). (1 bowlingu osavõistlus, 1 kardi osavõistlus ning nooleviske võistlus)

Kõikidele SportID klientidele on kõigile IT Ettevõtete võistlustele korraga registreerimise tasu 400€ + KM (10% soodustus). (1 bowlingu osavõistlus, 1 kardi osavõistlus ning nooleviske võistlus)