Posted by: admin

Vennad Ehituse seitsmevõistluse võitis Artur Saaliste

Võistluste võitja Artur Saaliste oma ühel trumpalal. Kuul lendas tema käest koguni 12.08

15. juubeliaastal noppis oma esimese esikoha Vennad Ehituse seitsmevõistluses aktiivne harrastuskergejõustiklane Artur Saaliste, kogudes laupäeval Tartu Ülikooli Spordihoones 3686 punkti. M40 klassi võitja Jüri Järv pakkus talle kõva konkurentsi, saades tulemuseks 3531. Naiste parimana kogus Laura Maasik 3387 ning N40 esimesena Mirja Lind 1975 punkti.

Võistkondlikult oli esimene Vennad Ehitus, kes kolme võistleja summas sai 10 111 punkti. SAME OÜ, kes osales esmakordselt kogus 8871 ning Swedbank 8378.

Vennad Ehituse seitsmevõistlus oli esimene ala ka Eesti Parima Rahvasportlase ning Eesti Sportlikema Ettevõtte sarjades, nii et võistluse parimad on ühtlasi ka mõlema karikasarja arvestuses uue hooaja liidrid.

Võistluspäeva kroonideks olid aga kahtlemata püstitatud kaks Eesti rekordit. Rekordite päeva avas Elmo Oidermaa, ületades teivashüppes teisel katsel 3.02, mis on Eesti M65 vanuseklassi rekord. Vanahärra ületas aastaid legendaarse kergejõustikutreeneri ja endise tuntud teivashüppaja Martin Kutmani rekordi täpselt ühe sentimeetriga ning järgmiste kõrguste proovimisest sedakorda loobus, kuid lubas tulevikus siiski sentimeetri haaval rekorditähist nihutama hakata nagu Sergei Bubka omal ajal maailmarekordiga tegi.

Elmo Oidermaa ületab 3.02, mis on uus Eesti rekord M65 võistlusklassis. Taustal rõõmustab Jüri Org. Vennad Ehituse mitmevõistluse ajaloos enim kordi võitjana triumfeerinud mees, kes on viimastel aastatel olnud võistluse nr. 1 fänn ja kõiki võistlejaid isiklike tipptulemuste suunas ergutanud.

Teise rekordi saime aga võistluspäeva lõpuks, kui selgus, et võistluste peamine eestvedaja, Vennad Ehituse juhatuse esimees Andrus Mutli lõpetas päeva ilusa isikliku rekordiga 3114 punkti, mis on suurim summa, mille on tema võistlusklassis M45 keegi varem kogunud. Tähelepanuväärne on ka see, et tegemist oli Mutli isikliku rekordiga ning esimese korraga, kui ta ületas 3000 punkti piiri. Taas tõestus sellest, et vanus on vaid number ning mitte su füüsiliste võimete või nende arengupotentsiaali näitaja. Senisest 15 korrast on Mutli kaasa teinud 13 korral, olles sellega võistluse kõige staažikam osaleja.

16. Vennad Ehituse seitsmevõistlus toimub 13. jaanuaril 2018 taas Tartu Ülikooli Spordihoones. Sisekergejõustiku hooaeg on aga alles õigeid tuure üles saamas ning sel võistlusel amatööride poolt püstitatud hooaja tipptulemused ootavad nüüd tõsiste harrastajate poolt ületamist.

Võistluste lõpuprtokoll

Võistluste pildigalerii

Sel korral tulemuse kirja saanud 43 võistlejat on selle võistluse senise ajaloo parim tulemus. Sama palju oli võistlejaid ka 2009-ndal aastal.