Posted by: Ketlin Suvi

Suvespartakiaadi teine päev: meeletu suvi ning meeletult sporti

Tihe teine võistluspäev 14 alaga igale maitsele on läbi ning ettevõtetel ja organisatsioonidel käivad viimased jõupingutused üldarvestuses kohatade parandamiseks. 

Eilse päeva avas 2,4km pikkune murdmaajooks, kus vaatamata varajasele stardile oli kohal üle 200 osaleja. Oodatud võidu noppis ja päeva kiireimat aega näitas meestest Roman Fosti (Eesti Energia Spordiklubi) ajaga 00:07:40,4 (Eesti Energia) ning naistest oli kokkuvõttes väledaim Liina Kunnus (LHV), kes läbis jooksuraja ajaga 00:09:34,7. 

Nii mehed kui ka naised said päeva teises pooles näidata jõu- ja ilunumbreid rammumehe võistlusel ning Cross X-is. Uurisime Cross X-i võistluse eel SEB töötajalt Eli Lilleselt seniseid muljeid Suvespartalt: “Suurepäraselt on läinud, lihas juba annab pisut tunda, aga jõudu veel on ja ootan põnevusega järgmiseid alasid.” Cross X-i võistlusele läks Eli kõrgete ootustega: “Vähemalt finaali peab jõudma!”, ütles Eli entusiastlikult. See tal ka õnnestus, saavutades N40 vanuseklassis Kerstin Lossi (Coop Pank AS), Janne Järvalti (Swedbank) ning Merle Vidderi (Eesti Energia Spordiklubi) järel neljanda koha. 

Teist päeva järjest, said kõik osalejad proovida ka eestlaste leiutatud ala – kiikingut. Uurisime ühe ala läbiviija Reine Kustavuse käest Dorpat Kiikingust, kuidas osalejatel läinud on: “Väga hästi, kiiking meeldib inimestele täiega. Need, kes eile ei saanud tulid täna ja need kes eile harjutasid on täna palju tublimad.” Kiikingu puhul saab tavaliselt takistuseks hirm ning arvamus, et süda läheb pahaks. ”Eilse päevaga on tulnud välja see, et tegelikult ei lähegi süda pahaks,” kummutas Reine müüdi. 

Grillimisvõistlus tõi osalema 23 võistkonda, kes sellel korral valmistasid liha asemel kala. Oleme ju ikkagi Saaremaal! Kolmeliikmeline žürii sai maitsta väga eriilmelisi ning põnevaid maitsekoosluseid. Hinnati nii maitset, välimust, presentatsiooni, meelestatus, seltskonda ennast kui ka fantaasiat. Tallinna Lennujaama SK sai kohtunikelt kiita toidu välimuse eest, kuid liigne vürtsikus kaotas nende jaoks kala maitse.”Püüdsime hoida enda roa võimalikult lihtsana. Kohtunike jaoks oli natukene terav, kuid meie jaoks täpselt õige,” kommenteeris Lennujaama esindaja enda tiimi sooritust. Grillimisvõistluse võitis ülekaalukalt Fujitsu Estonia, kes said ka eriauhinna “Parim maitse”. Lisaks premeeriti eriauhinnaga Eventus Ehitus OÜ-d glamuurseima garneeringu eest ning Nordea Bank Abp-d tiitliga “Parim grillbande”. 

Lisaks individuaalaladele võisteldi ka jalgpallis, võrkpallis ning spikeballis.Rannavõrkpallis noppis esikoha Elisa Spordiklubi, jalgpalls Swedbank ning spikeballis näitasid head reaktsioonikiirust ja täpsust Orkla Eesti AS esimene võistkond. 

Viimasele õhtule Kuressaares pani punkti raju retropidu, milleks osalejaid olid hoolega valmistunud. Silmata võis nii kolme triibuga Adidase dresse, kitleid, erksaid aeroobikakostüüme kui ka ajastule omaseid ülikondi ning õhtukleite. Legendaarsete vanade hittide järgi sai nii jalga keerutatud kui ka täiest kõrist kaasa lauldud. 

Peale teist päeva on üldarvestuses juhtimas Swedbank 1032 punktiga, teisel kohal 1006 punktiga Elisa Spordiklubi ning neile järgneb 950,65 punktiga SEB. Täna on ootamas osalejaid veel viis viimast ala: rahvastepall, takistusjooks, indiaca, kastipanemine ning teatejooks. Esimest ja teist kohta lahutab ainult 36 punkti – läheb põnevaks! 

 

Vaata üldseisu ja alade tulemusi siit: https://www.firmasport.ee/suvespartakiaad/