Posted by: admin

Riigiasutuste võrkpalliturniiri võitis Eesti Kaitsevägi

Laupäeval, 9. veebruaril toimus Jüri Spordihoones Eesti sportlikuma riigiasutuse karikavõistluste esimene etapp ehk Riigiasutuste võrkpalliturniir. Võidu viis seekord koju Eesti Kaitseväe võistkond, kes alistas esikohamängus Politsei- ja Piirivalveameti.

Kokku võttis võistlusest osa 13 võistkonda, kes jaotati nelja alagruppi:

A-alagrupp: Keskkonnainspektsioon, Maa-amet, Päästeamet

B-alagrupp: Vanglateenistus, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus

C-alagrupp: Rahvusooper Estonia, Operail AS, Eesti Kaitsevägi

D-alagrupp: Politsei- ja Piirivalveamet, Maaeluministeerium, Lennuliiklusteeninduse AS, Maksu- ja Tolliamet

A-alagrupi läbis puhaste paberitega Päästeamet, kes alistas mõlemad vastased 2:0. Järgnesid Keskkonnainspektsioon ja Maa-amet. B-grupi võitis Vanglateenistus, kes oli võidukas samuti mõlemas kohtumises. C-alagrupis teenis kaks võitu ja parima asetuse Kaitsevägi, kellele järgnesid Operail ja Estonia. Ainsas neljases võistlusgrupis teenis kolm võitu Politsei- ja Piirivalveamet. Kahe võidu ja ühe kaotusega järgnes Maaeluministeerium ja ühe võidu ning kahe kaotusega Lennuliiklusteeninduse AS.

Veerandfinaalides olid võidukad Päästeamet (vs Astangu 2:0), PPA (vs Operail 2:0), Vanglateenistus (vs Keskkonnainspektsioon 2:0) ja Kaitsevägi (vs Maaeluministeerium 2:0).

Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi Päästeamet ja PPA. Põneva kohtumise võitis lõpuks tulemusega PPA 2:1. Teises poolfinaalis teenis 2:0 võidu heas hoos Kaitseväe võistkond.

Tasavägises finaalkohtumises alustas paremini PPA võistkond, kes võitis avageimi 15:12. Seejärel hakkas politseinike mäng aga lagunema ja teise mänguperioodi võitis Kaitsevägi Raigo Strastini vedamisel 15:9. Viimases ja otsustavas geimis Kaitsevägi vastastele sõnaõigust ei andnud, geim võideti 5:0 ning Riigiasutuste võrkpalliturniiri esikoht lõpuks tulemusega 2:1.

Kolmanda koha mängus alistas Päästeamet Vanglateenistuse tulemusega 2:0.

SportID parima naismängija eriauhinna (30€ SportID krediiti) sai Kaidi Kattai Keskkonnainspektsioonist, kes oli vaieldamatult turniiri parim naismängija. SportID parima meesmängija auhinna sai endale Raigo Strastin, kes näitas väga head enesekindlust just finaalis ja viis oma meeskonna turniirivõiduni.