Posted by: Taavi Kruut

Mini-reketloni võitis SEB

Reketlon on spordiala, mis liidab kokku neli kõige populaarsemat reketiga mängitavat spordiala: lauatennise, sulgpalli, squashi ja tennise. Sügisspartakiaadi mini-reketlonil mängiti traditsiooniliselt lauatennist ja sulgpalli. Parimana tõestas end täna SEB.

Naiste arvestuses võitis Ana Linnamyagi-Elmanova (SEB), vanuseklassis N40 oli parim Mare Margat (SEB). Meeste turniiri tugevaimaks osutus Peeter Viigimets (Nordea) ja vanuseklassis M40 Aare-Riho Erik (Danske Bank).

Turniiri peakohtunik Harles Kiveste sõnul oli Ana Linnamyagi-Elmanova teistest võimsalt üle. „Võitja vorm oli lausa nii hea, et enne finaali ei võtnud ta isegi soojendusdressi seljast. Polnud lihtsalt vajadust. Isegi pärast võis jääda mulje, et äkki oleks võinud see lõpuni seljas olla. Ta oli nii hea!“ kiitis Kiveste.

„Veteranide turniiril osalejad olid üksteisega hästi sõbralikud, õnneks minu vastu ka. Kõigil oli naeratus näol kuni lõpuni välja. Oldi rõõmsad ka kaotuse puhul, sest sai minna kas karti sõitma, tööle või õhtuseks peoks valmistuma. Mõnes mõttes oli lausa natuke igav, mingi kisma oleks võinud ikka olla.“

Ka meeste turniir möödus Kiveste hinnangul üsna rahulikult. „Ilmselt läks meestel kardisõitu väga palju auru ära, võrreldes mullusega oldi kindlasti rahulikumad,“ tõdes peakohtunik.

M40 finaalis mänginud Aare-Riho Erik (Danske Bank) ja Margus Maidla (Rahandusministeerium) on üksteiselt mini-reketloni väljakutel mõõtu võtnud juba päris mitu aastat. Aare sõnul lepiti enne mänge kokku, et täna kohtutakse finaalis ja nii läks. Seekord oli tema parem, kuid seisud on Marguse kinnitusel üsna võrdsed, kord võidab üks ja siis jälle teine. Kohtutud on ka 3.-4. koha mängus ja mullu ei õnnestunud kordagi üksteise vormi testida. Aare Erik on tugevam lauatennises ja Margus Maidla sulgpallis.

Meeste arvestuses mini-reketloni turniiri võitnud endine Eesti lauatennise koondise mängija Peeter Viigimets (Nordea) on tulemuse poole rühkinud vaikselt, aga kindlalt. „Seda võitu oli väga vaja, olin üle-eelmisel aastal 3. kohal, mullu 2. kohal ja sel aastal esimene. Arvasin, et ma ei võida, sest olen viimased kolm ööd muude tegemiste tõttu väga vähe magada saanud ning Marius Pihlak on tugev vastane. Mäng oli väga võrdne ja hea, tulemus oleks võinud vabalt ka teistpidi minna,“ ütles Viigimets.

Teiseks jäänud Marius Pihlak (Tallinna Lennujaama Spordiklubi) harjutab sulgpalli regulaarselt. „Kuldpallil olen lauatennises esimene olnud,“ märkis firmasportlane.

Priit Brus (Swedbank) pole varem mitte ühelgi firmaspordi sarja üritusel osalenud. „Mängin sulgpalli ja otsustasin proovima tulla. Pinksis läks väga halvasti, sain keskmiselt kolm või neli punkti, aga kui seda ei oska, siis nii täpselt lähebki. Tuleb harjutada! Sulgpallis ma enamasti võitsin,“ ütles meeste arvestuses 9.-12. kohta jagama jäänud Brus.

Kardivõistluselt viimasel hetkel mini-reketlonile jõudnud Raul Nikolajev (Tallinna Lennujaama Spordiklubi) nentis, et äsjane kogemus tegi ta ka linnaliikluses ettevaatlikuks. „Olin valvel võimalike otsa trügijate osas,“ muigas firmasportlane.

Mini-reketlon päädis tema jaoks 5. kohaga. „Hästi põnev oli, kuid parema tulemuse saamiseks peab mõlemas alas tugevam olema. Tundub, et mina ei saanud kuskil hakkama, lauatennises kaotasin ja sulgpallis ei suutnud järgi võtta. Täna oleksin pidanud rohkem vastase eksimusi ootama ja mitte ise rumalalt ründama. Ei saa ju, põleb!“

Ürituse pildid leiab SIIT

Tulemused leiad SIIT