Posted by: admin

Lamades surus endale võidu Tallinna Lennujaam

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2017 sai avalöögi sedapuhku korraga nii Tallinnas kui Tartus. 11 ettevõtte südikatel rahvasportlastel tuli Golden Club ja Arctic Sport Club jõusaalides üksteiselt mõõtu võtta lamades surumises. Avaalal võttis võidu Tallinna Lennujaam.

 

Kõige kangema mehena tõestas end Saku Metalli esindaja Ats Lahi, kes surus maksimumraskusena üles 150 kg, alistas 1000 kg 10,7 sekundiga ning 50 kg kerkis üles 63 korda.

Fotol Ats Lahi

Võistluse korraldaja ja Tallinna peakohtuniku Marti Soosaare sõnul tuli end proovile panna kolmes kategoorias. „Esimene voor oli lamades surumine maksimumraskusele jagatud kehakaaluga, teine aja peale meestel 1000 kg ja naistel 500 kg üles surumine või 12,5 kordne kehakaal ning kolmas lamades surumine kordade arvule. Meestele andsime kätte 50 kg ja naistele 20 kg kangi,“ selgitas Soosaar ja avaldas tunnustust kõikidele osalejatele.

 

„Üldkokkuvõttes saan öelda, et esimene mõõduvõtt oli meeldivalt rahvasportlik. Vähemalt Tallinnas ei olnud selliseid tõsiseid jõutõstmisvendasid, kes sellel alal kuskil võistlustel osalevad. Sellest tulenevalt oli konkurents tihedam ja võrdsem,“ lisas ta.

 

Soosaarega nõustus ka Kalevi võistleja Hannes Hannimägi, kes sai 95 kg surumisega kirja oma hooaja tippmargi. „Mullu olid siin koos n-ö päris sportlased, siis polnud nagu midagi teha. Tänavu on konkurents täitsa võrdne, on kellega võistelda,“ kiitis Hannimägi.

 

Spordimees avaldas ka Kalevi võistkonna saladuse ja teatas, et nende salarelv on suure suhkrusisaldusega tume šokolaad, mis töötab väga hästi. „Tegime oma võistkonnale eritellimuse, panime ühe suure aluse üheskoos hakkama.“

 

Eesti Laevajuhtide Liidu eest väljas olnud Alari Reinmets paistis silma Supermani logoga spordisärgiga. Uurisime, kas tegu oli strateegilise valikuga ning kuidas see võistlussooritusele kaasa aitas. „Otsisin kõige kergemat särki, et kaalul võimalikult kerge olla. Võib-olla aitab see mind ka motivatsiooni osas,“ ütles Reinmets, kes on võistlusel omade eest väljas üksida. „Kuna laevajuhtide seas naisi väga pole ja väljakutse ohtlik, siis ütlesin, et mina aitan hädast välja. Päris nulliga ei oleks tahtnud jääda.“

 

„Esimese alaga tegin taktikalise vea, sest kuna 130 kg tuli lihtsalt, otsustasin 140-st alustada. See enam nii kerge polnud ja tänu sellele natuke kaotasin. Üldiselt jäin rahule,“ tunnistas Reinmets.

 

Superministeeriumi hoones töötav Rahandusministeeriumi võistkonna esindaja Margus Maidla rakendab vormi hoidmiseks vahel ka loomingulisust. „Kord päevas tuleb tööl kolmeteistkümnendale korrusele treppidest jalgsi üles minna, siis on hea tunne, et pole laisk olnud!“

 

Jõualadel näitas Maidla taset neljandat aastat järjest, võttis M40 arvestuses üldvõidu ja jäi sooritusega rahule. „Aastate lõikes on kehakaal langenud. Samas üles surutava raskuse suuruse olen säilitada suutnud. Sel aastal tuli 95 kg, mis on nii umbes 1,38 kehakaalu,“ tegi Maidla kiire arvutuse ja lisas: „Kohtunik Marti Soosaar ütles, et ma olin esimene, kes alustuseks enda kehakaalust raskema kangi algraskuseks võttis. Paljud ei saanud siin oma kehakaalugi üles.“ Poolesaja kilone kang kerkis Maidla käes üles 38 korda ning 12,5 keharaskuse aja peale üles surumiseks kulus spordimehel 17 sekundit.

 

Kate Piir Swedbankist sai soorituse ajal hüva nõu juhuslikult võistlusplatsil viibinud treenerilt. „Meie ringtreeningu treener tegi siin täna ise trenni ning soovitas mul harjutust läbi jalgade sooritada. Mõnes mõttes on see ju mõistuse vastane, sest antud ala puhul on töö kätega põhiline. Samas kui ei jõua, lükka jalad maha ja toimib. Tänu sellele soovitusele ma oma maksimumi täna ära tegingi. Arvestades, kui väike ma ise olen, siis jäin rahule,“ ütles 37,5 kg üles surunud rahvasportlane.

Fotol Kate Piir

Eve Härm Tallinna Lennujaama tiimist jättis viimasel distsipliinil konkurendid kaugele maha ja surus 20 kg üles ei rohkem ega vähem kui 96 korda. Kusjuures eraldi harjutas naine selleks vaid kaks korda. „Loomulik anne!“ sõnas ta pärast võidukat võistlust. Naiste üldarvestuses saavutas Härm teise koha.

Fotol Eve Härm

 

N40– klassis oli edukaim Merle Uibopuu Tallinki Spordiklubist, kes surus rinnalt üles 42,5 kg, kulutas 28,3 sekundit, et üles suruda kaheksakordne keharaskus ning lõpuks näitas taset 20 kg kangi üles surumisel. Viimane kerkis tema kohale täpselt poolsada korda.

 

Firmaspordi Sügisspartakiaadil osaleb tänavu 21 ettevõtet ning võistlused jätkuvad pühapäeval minireketloni turniiriga Tallinnas Kristiine Spordihoones. Juhendi leiab siit: https://firmasport.ee/sygis/alade-juhendid/#minireketlon