Posted by: Ketlin Suvi

Laupäeval toimub järjekorras XX Vennad Ehituse seitsmevõistlus

Laupäeval, 28. jaanuaril toimub Tartu Ülikooli spordihoones järjekorras 20. Vennad Ehituse seitsmevõistlus. Ürituse raames toimub teistkordselt ka veteranide Eesti meistrivõistlused viievõistluses alates 35. eluaastast. 

Traditsiooniliselt jaanuaris toimuv mitmevõistlus toob heade mõtete linna kokku 35 võistlejat 11 erinevast ettevõttest. Juubeliüritus saab alguse kell 10 hommikul ja kulmineerub orienteeruvalt kella 19 paiku õhtul.

Firmaspordi tegevjuhi Taavi Kruudi sõnul on Vennad Ehituse seitsmevõistlus üks meeleolukamaid ent sportlikkus mõttes ka üks tulisemaid üritusi firmasportlaste seas. “Kergejõustikus on iga võistleja enda eest väljas ja see tekitab alati mõnusat hasarti ning palju elevust. Viievõistluse Eesti meistrivõistlused veteranide klassis toob kahtlemata heas mõttes pinget veelgi juurde.” 

Spordisõpru ootab ees pikk päev täis erinevaid alasid ja head seltskonda. Võistlustel on kavas kergejõustiku individuaalne viie- ja seitsmevõistlus. Viievõistlusel võetakse mõõtu 60 meetri tõkkejooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, kõrgushüppes ja 1000 meetri jooksus. Seitsmevõistluse kavas on lisaks veel 60 meetri jooks ja teivashüpe. Naised jooksevad kilomeetri asemel 800 meetrit. 

Seitsmevõistluse võistlusklassid on M, N, M40, N40. M40 ja N40 vanuseklassi kuuluvad võistlejad, kelle sünniaasta on 1983 või varasem.

Veteranide viievõistlusel saavad osaleda kõik, kes vanuse alusel kvalifitseeruvad kergejõustikuveteraniks ehk võistluspäeval peab vanus olema vähemalt 35 eluaastat.

Võistlejad jagatakse kolme gruppi. Igas grupis maksimaalselt 20 osalejat. Maksimum osalejate arv 60.

Kõik veteranide viievõistlusel osalejad saavad soovi korral kaasa teha ka seitsmevõistluse, kui osalevad lisaks 60 m jooksus ja teivashüppes. Kõik seitsmevõistluses osalejad, kelle vanus lubab, osalevad automaatselt ka Eesti veteranide meistrivõistlustel viievõistluses, kus nende punktisummadest arvatakse välja 60 m jooksu ja teivashüppe tulemused.

Seitsmevõistluses selgitatakse välja ka ettevõtete vaheline võistkondlik arvestus. Võistkonnavõistluses osalevad neljaliikmelised võistkonnad, kelle tulemuseks on kolme parima võistleja punktide summa. Võistkonnad võivad koosneda meestest, naistest või olla segavõistkonnad. Naiste punkte arvestatakse naiste punktitabelist. Võistkonnaarvestus on ühine.

Võistkonnavõistlusest osa võtmiseks võib ettevõttest võib olla võistlemas ka 3 inimest ning arvesse läheb ikka kuni 3 parima võistleja tulemus.

Eesti Sportlikema Ettevõtte sarja arvestuses toob punkte ettevõtte parim võistkond. Ettevõtte teised võistkonnad punkte kinni ei hoia. 

Pealtvaatajale on võistlus tasuta! 

Lisainfo ja juhendid