Posted by: admin

Kes juhivad Parima Rahvasportlase ja Sportlikema Ettevõtte edetabeleid?

Igal aastal võistleb mitusada sportlast neljas võistlusklassis Parima Rahvasportlase tiitli eest ning sadakond ettevõtet Eesti Sportlikema Ettevõtte tiitli pälvimise nimel. Sportlike ettevõtete sarjas on tulemused võrreldes hooaja algusega üsna muutumatuna püsinud: esikohta hoiab Swedbank, teist Kalev ja kolmandat Danske.

Kui vaadata aga eelmist hooaega, leiab päris palju vangerdusi Parima Rahvasportlase edetabelitest. Esikuuikutes on nii päris uusi nägusid kui ka töötajad neist ettevõtetest, kes sel aastal firmaspordi korralikult kavasse võtnud. Küll aga on püsinud suuremas osas muutumatuna tabelite esinumbrid – erandiga N40 arvestuses, kus tõotab sel hooajal suuremaks rebimiseks minna.

Mehed 40 arvestuses hoiab kindlat esikohta ma eelmisel aastal selles klassis parima tulemuse teinud Henri Kaarma (Danske). Teisel kohal on aastaga vanuseklassi vahetanud Ivo Stolfot (Tallinna Lennujaam), kelle tulemus eelmisel hooajal oli M klassi väga auväärne 2. koht.

Kolmandal kohal seisab täna Margus Maidla (Rahandusministeerium), kelle positsioon võrreldes möödunud hooajaga on ühe koha võrra langenud. Vastavalt neljandat, viiendat ja kuuendat kohta hoidvad Rait Pallo (Swedbank), Aivo Kaljumäe (Elisa) ja Tarvo-Jaan Rebane (Danske) on aga edetabeli eesotsas olnud ka möödunud aastal – kõigi kolme mehe tulemused jäid esimese 15 koha sisse.

Meeste arvestuses hoiab hetkeseisuga esikohta möödunud aasta tiitliomanik Jano Järvelaid (Kalev), teisele kohale on tõusnud Indrek Toomas (Swedbank), kelle lõpptulemus eelmisel hooajal oli 22. koht. Martin Maasik (Tallinna Lennujaam) hoiab hetkel kolmandat kohta, Juhan Muru (Norma AS) aga neljandat kohta – möödunud hooajal platseerus ta 73. kohale. Viiendal kohal on hetkeseisuga 2016. aasta edetabeli 121. koha omanik Juri Shirokov (Saint Gobain), kuuendal samuti varem edetabeli esimesse veerandisse, 92. kohale tulnud Mikk Kalamees (Norma AS).

Ka naiste arvestuses pole keegi suutnud Laura Maasiku (Danske) asemele esikohale trügida. Teist kohta hoidev Karin Lüütsepp (Kalev) lõpetas möödunud hooaja neljandana, kolmandal positsioonil olev Merike Klement (Tallinna Lennujaam) aga kaheteistkümnendana. Esikuuiku uustulija on sel korral Siiri Mere (Lennuliiklusteeninduse AS) – hetkeseisuga neljandat kohta hoidev sportlane eelmise aasta tabelis üldse esindatud ei olnudki. Viiendal kohal olev Anni Niidumaa (Saint Gobain) on samuti teinud tubli tõusu 56. kohalt, Eve Härm (Tallinna Lennujaam) hoiab möödunud aastaga võrreldes aga kolme positsiooni võrra paremat, 6. kohta.

Naised 40 arvestuses on aga esikuuikus kõvasti pingutamist, sest kokurents on kõva: möödunud aastal veel N klassis võistlenud ja 3. tulnud Piret Põldsaar (Tallinna Lennujaam) hoiab hetkeseisuga esikohta, Kristiina Kõll-Grünberg (Elisa) on aga tõusnud eelmise hooaja 9. kohalt teiseks.

Samuti eelmisel hooajal N klassis võistelnud Margit Maidla (Rahandusministeerium) on naiste tabeli 10. positsioonilt tõusnud N40 tabeli kolmandaks. Jaanika Parts (Elisa) on tabelivahetusega esialgu positsioonilt langenud – möödunud hooaja lõpetas ta 2. kohaga, nüüd hoiab aga neljandat kohta. N40 edetabeli eelmise hooaja tiitlivõitja Mare Ulp (Swedbank) on praeguse seisuga viies, eelmise hooaja hõbemedalist Mirja Lind (Tallinna Lennujaam) aga kuues.

Järgmised üritused Parima Rahvasportlase sarjas leiavad aset juba üsna pea: 7. mail võisteldakse Tartu Jooksumaratonil, 28. mail Tartu Rattarallil ning 15. juulil Sportlandi Kõrvemaa Triatloni pikal distantsil. Järgmine suurem üritus vaid firmasportlastele toimub juba 16.-18. juunini Saaremaal ning tegemist ei ole millegi muu kui aasta oodatuima firmaspordiürituse, Suvespartakiaadiga. Registreeri SIIN! Parima Rahvasportlase edetabeleid näed SIIT, Eesti Sportlikema Ettevõtte arvestust aga SIIT!