Posted by: admin

Laskmises kaitsesid tiitlit legendid Tallinna Linnatranspordist!

Eestlane on eelduste kohaselt laskespordirahvaks sobilik: nimelt on meil enesekriitikat ja vaoshoitust, mida läheb laskespordis väga vaja, ütleb Kevadspartakiaadil firmasportlasi juhendanud olümpiasportlane ja 2013. aasta juunioride Euroopa meistrivõistluste võitja Peeter Olesk. Täpseid käsi kohtas Kevadspartakiaadil tõesti palju, veelgi enam leidus aga uue põneva spordiala proovimisest elevil firmasportlasi.

Parimatele siinkohal aga vastu ei saanud – seni Sügisspartakiaadidel peetud laskmisvõistluse tiitlit kaitses juba mitmendat korda Tallinna Linnatranspordi võistkond. Ei ole ka muutunud teised poodiumikohad: hõbemedalile võistlesid end Danske Banki töötajad ning pronksile Tallinna Lennujaama laskesportlased.

Kasutasime juhust ning küsisime spetsialisti käest järele: miks võiks üks inimene just laskespordi harrastamise vastu huvi tunda? “Laskmine õpetab enesekontrolli tihtipeale paremini kui mis tahes kasvatus- või õpetussõnad. Need inimesed, kes lasketiirus relva kätte võtavad, tajuvad koheselt ka seda, kui ohtlik asi see on. Need, kes kõrvalt vaatavad, saavad selle ohtlikkusest tavaliselt palju vähem aru,” kinnitab laskesportlane Peeter Olesk. 

Kes aga firmaspordi laskesportlastest püstoliga kõige oskuslikumalt ümber oskasid käia? Päeva parima tulemuse tegi Swedbanki tiimis võistlev Mikael Grip, kelle tulemuseks sai 180. Talle järgnesid Andres Mikkiver Tallinna Linnatranspordist ning esimene naine edetabelis, koondtabelis kolmanda koha pälvinud Anu Konga Danske Bankist.

Neljanda tulemuse lasi püstolist välja Raimond Makara Saku Metallist, viienda Aleksei Filin Tallinna Linnatranspordist ja kuuenda Merike Klement Tallinna Lennujaamast.

Enamik firmasportlasi ürituste väliselt laskespordiga ei tegele ning oskusi tuletatakse meelde kord aastas, kui aeg taas võistelda on. Kas kord aastas lasketiirus võistlemist võib aga ka vormi hoida – või isegi seda parandada? “Sügisel oli mul vist algaja õnn, eriti hästi õnnestus harjutuskatse. Aga kui nüüd tulemusi vaatan, siis tookord sain 95 ja sel korral 133 punkti. Seega on küll võimalik vormi parandada!” rõõmustas Terje Tõnutare, Tallinna Lennujaama töötaja. “Selle võrra oli aga esimene kord ikka raskem küll, et enne seda polnud ikka aimugi, mida ma tegema lähen. Korra pidin isegi mõtlema: kas sa ikka teadvustad endale, kuhu sa end kirja panid?” naeris Tõnutare.

Kokku võistles laskmises 142 sportlast, kellele annab tänasel autasustamisel auhinnad üle Tallinna Linnatransport. Viimane Kevadspartakiaad’17 võistluspäev saab täna peetud aga ergomeetrite kolmevõistluse ning keegli- ja noolemängufinaalide meeleolus.

NB! Veel viimaseid tunde on võimalik osa võtta ka ergomeetrite kolmevõistluse ennustusmängust SIIN! Auhinnad panevad parimatele välja MyFitness ning FIFAA.