Posted by: admin

Parimad trepijooksjad tulevad SEB pangast!

Kellel Tallinnas on tee kontorini kõige pikem? Eks ikka SEB panga töötajatel. Ja tundub, et kõrgeid treppe leidub veel ka Saku Metalli ja Norma majades. Lennujaam on küll madal, ent sealgi peab miskit olema… ja eks peavad korralikult ronima ka Danske sportlased. Just need viis ettevõtet vajavad tunnustust, sest eilses trepijooksus – finiš rohkem laatsareti moodi – olid just need ettevõtted 5 parimat.

Mida on trepijooksu võitmiseks vaja? Esmalt innustamist ja eelnevat harjutamist. “Meie tegimegi oma maja siseselt osakondadevahelise võistluse. Sellele tiimile, kes treppidest kõige kiiremini Kevadspartakiaadil üles saab, anname auhinna,” selgitab SEB panga sportlaste tubli eestvedaja Marden Nõmm. Teise võistleja, Nordea sportlased, aga harjutasid eelnevalt oma kodukontori treppidel – kuigi korruseid polnud neil päris 21. Abiks ikka!

Kahtlemata on aga trepijooksus kõige rohkem kasu õigesti valitud strateegiast. “Ausõna – ma arvasin palju hullemat. Olen võistelnud ka Kõrghoone Kuningal, kus tuleb joosta, kogu päästevarustus seljas. Ja seal oli mul juba 8. korrusel hing kinni,” tõdeb Mattis Torn, meeste klassi võitja, kel töökohaks Tallinna Lennujaam. “Minu arvates ongi kõik taktikas kinni. Rahulikult tuleb alustada,” kinnitas Torn.

Kui treppidele jooksma tihti ei satu, siis võibki juhtuda nii, nagu juhtus trepijooksu paljudel osalejatel – ühel hetkel, nii umbes kümme kuni viis korrust enne lõppu, tuleb edasi minna kõndides. “Tahtmist oli! Aga jäsemed ütlesid üles,” tõdes Jano Järvelaid (Kalev). Vaatamata viiel korrusel aja kaotamisele tuli järvelaid siiski M30 klassis 6. kohale.

Et trepijooks on üks ränkraske ala, võis tõdeda ka pärast võistlust fuajees – uue nimega laatsaretis – ringi vaadates. Kes köhis ja maas siruli vedeles, oli tõenäoliselt just võistlemise lõpetanud. Seega on tõeliselt tähtis tunnustada nüüd ka iga vanuseklassi kolme parimat!

foto: Ardo Säks

Meeste klassis, nagu öeldud, esikohal Mattis Torn (Lennujaam), teisel Ats Lahi (Saku Metall) ja kolmandal Pent Paalberg (Linnatransport). M30 klassis kuldaväärt tulemusega Andres Aunap (Tallink), hõbedal Marius Pihlak (Lennujaam) ja pronksil Aigar Mäesepp (Swedbank). M40 arvestuses esimene Henri Kaarma (Danske), teine Sulev Lokk (Norma) ja kolmas Heigo Hein (Danske). M50 edetabelis aga esimene Heiki Mäesalu (Saint Gobain Glass), teine Urmas Jõeleht (Elisa) ning kolmas Aalo Parmas (Linnatransport).

Naiste klassi parim oli väsimatu Laura Maasik (Danske), temast järgmine Kerti Kesküla (Norma) ning kolmas Maarja Maarjakõiv (Elisa). N30 arvestuses tegi tipptulemuse Tatjana Fesko (Swedbank), teise tulemuse Triin Preem (SEB) ja kolmanda Olga Nartova (Swedbank). N40 klassis võistles kullale Piret Põldsaar (Lennujaam), hõbedale Margit Maidla (Rahandusministeerium) ja pronksile Jaanika Parts (Elisa). N50 klassis ei olnud sel korral vastast Monika Vallimäele (SEB), kelle järel tuli teiseks Hanna Haraka (SEB) ja kolmandaks Auri Manninen (Nordea).

Eesti Firmaspordi Liit tänab südamest SEB panga kollektiivi ja Marden Nõmme, kes andsid meile ägeda võimaluse nende kontorihoone korrused vallutada! Omalt poolt on SEB lubanud üle anda ka auhinnad selle võistluse parimatele. Kevadspartakiaad’17 jätkub neljandal päeval laskmisvõistlusega.

Juba reedel leiab aga aset ergomeetrite kolmevõistlus, mille ennustusmängus saad pakkuda võiduaega ning selle aja kirja saava ettevõtte! Osale kindlasti, sest auhinnad on välja pannud MyFitness ja FIFAA. Ennusta SIIN!