Posted by: admin

Kevadspartakiaad’17 avapäeva kabes ja males võidutses Eesti Energia

Kevadspartakiaad’17 avapäeval startisid paralleelselt Tallinna Malemajas ning Rae keeglis kokku neli võistlusala. Kaks neist said ka väärika lõpu: nii kabe kui male esikoha viis koju Eesti Energia võistkond.

Kabes oli sel korral välja pandud tiimide nimekirjas ka päris noori võistlejaid. Marilyn Maasikamäe, kes sel hooajal firmaspordisarjas ei võistle, oli enda perekonnast aga siiski esindaja saatnud. “Emale helistati, et neil on üks mängija puudu,” selgitas 9-aastase Mia-Mariette olukorda. Kuigi turniiri alustas Kalevit esindav Mia-Mariette kahe kaotusega meesvastastele, järgnes sellele peatselt võit naisvõistleja ees. “Mehed on raskemad vastased,” tõdes ta. Isa käe all õppis Mia-Mariette kabe selgeks juba 4-5-aastasena.

Üheks selleaastaseks uustulnukaks oli Saku Metall, kelle esindajad olid kohal mõlemal mõttespordi alal. Kolleegid Heiko, Martti ja Rain olid pärast esimesi voore positiivselt üllatunud, sest nagu selgus: mehed polegi nii kehvas võistlusvormis.

“Tõesti on rõõm, et oleme täitsa konkurentsivõimelised! Kuigi just arutasime, et kes millal viimati üldse kabet mängis,” tõdesid nad. Kabe valisid mehed seetõttu, et kabe olevat mõttespordialana oluliselt ohutum kui male. “Male on ohtlik ala. Seal võid laua taha magama jäädes endale oda silma torgata,” naeris Heiko.

Üldpildis lootsid aga Saku Metalli tiimi liikmed, et suurearvulise meeskonnaga suudavad nad esimesel korral ehk isegi Kevadspartakiaadi esikümnesse tulla. “Lööme sel korral massiga!” kinnitasid Heiko, Martti ja Rain. Kolme sõbra seast kõrgeima koha sai kabes lõpuks Rain, kes oli koondarvestuses 11. kabetaja.

Firmade arvestuse teise koha võitis kabes Swedbank ning kolmanda ABB AS. Üksikosalejate koondarvestuses tuli esikohale Nikita Bogdanov (Eesti Energia), teisele Ivan Žarov (Tallinna Linnatransport) ja kolmandale Nikolai Osipov (Eesti Energia). Neljas koht läks sedapuhku ABB töötaja Vladimir Lebedevi, viienda ja kuuenda koha võtsid endale naised: Tuuli Leito Swedbankist ning Marge Keerig SEB-ist.

Maleturniiril proovisid sedapuhku kätt mitmed firmasportlased, kes lihvinud võistlusvormi peamiselt internetis malet mängides. “Nädalavahetuseti pole mul võimalik turniiridel osaleda, seepärast on selline nädala sees toimuv võistlus väga tore üllatus. Viimati osalesingi turniiril kusagil aasta tagasi, aga internetis mängin malet igapäevaselt,” rääkis SEB Panga töötaja Martin Velling.

“Nii halba turniiri algust pole ma muidugi kunagi teinud,” naeris ta ja tõdes, et koondarvestuses saadud 28. kohaga peab seda enam rahul olema. Töökaaslaste kõrval kohtas Velling kaasvõistlejate seas ka tuttavaid Saue Maleklubist, mille alt ise mängib.

Nagu ikka, ei tohi päris tipud firmaspordivõistlustel mõõtu võtta. Seekordsele turniirile polnud oodatud need mehed, kelle reiting üle 2300 ning naised, kelle reiting kõrgem 2100-st. Vellingu senine parim reiting on olnud 1972. “Päris 2000 pole veel täis saanud, aga peaaegu!” tõdes ta.

Males tuli teisele kohale ABB AS ning kolmandale Elisa. Üksikosalejate arvestuses võttis esikoha Lauri Teelem (Elisa), teise Georg Abozenko (Cinamon) ning kolmanda koha Roman Abramov (Eesti Energia). Neljandale kohale tuli Jüri Kuusik (Register OÜ), viiendale Giorgi Pitskevits (Eesti Energia) ning kuuendale Dmitri Gomon (ABB). Naiste arvestuse parim oli Viktoria Rudnik (Eesti Energia), kes jõudis üldtabelis 14. kohale.

Kokku võistles males sel aastal 59 ja kabes 45 firmasportlast. Kevadspartakiaad’17 teisel võistluspäeval asutakse Tondiraba Jäähallis mõõtu võtma curlingus. Male ning kabe võitjatele paneb reedesel autasustamisel auhinnad välja FCR Media.