Posted by: Taavi Kruut

Kardisõidu võitis Tallinna Lennujaama Spordiklubi

Kardisõit on Firmaspordi Sügisspartakiaad 2018 aladest vaieldamatult kirglikem. Kui raja ääres koheldakse üksteist sõbralikult, siis rooli istudes vajutatakse gaas põhja, adrenaliin lakke ja läheb andmiseks. Ettevõtete arvestuses oli Unibeti Kardikeskuse rajal täna edukaim Tallinna Lennujaama Spordiklubi

Eesti Laevajuhtide Liitu esindanud Mart ja Sander Siniorg on isa ja poeg, viimane on rallisõidu fännidele tuntud tegija. Kui isa tuli kaitsma oma eelmise aasta võitu, siis Sander tuli võistlusele legendaarse firmasportlase Jano Järvelaidiga jõudu katsuma. „Mul on vaja siin Ermo Triisat  natukene kummitada,“ ütles Mart vahetult enne võistluse algust. „Sander peab oma klassis eelmise aasta võitjal jalgealuse tuliseks tegema,“ lisas ta.

Ajasõitudes oli Sander Siniorg ainus, kellel kulus ringi läbimiseks alla 33 sekundi. „Minu võitmiseks tuleb vähemalt üle 1000 km jagu kogemusi koguda,“ ütles ralliäss enne esimesse võistlustulle asumist. Mulluse tšempioni Jano Järvelaidi alistamine õnnestus, Sander Siniorg sai meeste arvestuses 1. koha.  

Teisele kohale sõitis end võistluse must hobune Kristjan Joost (Tallinna Lennujaama Spordiklubi), kelle mullune aeg tõi mehele tookord 40. koha. „Võtsin M40 võidumehelt Ermo Triisalt vahepeal tunde,“ avaldas Joost oma edu saladuse. „Kui pidurdamise selgeks sain, oli asi ikka hoopis teine,“ lisas ta.

„Jano jätsime kolmandale kohale, puksis küll ja üritas rajal mööda saada, aga suutsin õnneks suhteliselt hästi ära katta. Tema oli kurvides kiirem, mina sain sirgete peal eest ära.“

Jano Järvelaid (Future Assets OÜ) polnud kiidusõnadega kitsi: „Kristjan on teinud väga kõva arengu, müts maha. Finaalis sõitis puhtalt, ei teinud mitte ühtegi viga. Ma olin kogu aeg selleks valmis, aga tema suutis oma positsiooni hoida. Väga tubli, ta oli seda väärt. Olen oma kohaga rahul.“

Ermo Triisa (Tallinna Lennujaama Spordiklubi) ja Mart Siniorgi võidusõit lõppes Ermo jaoks rõõmusõnumitega. Teiseks tulnud Mardi arvates oli konkurendil kehakaalu näol suur eelis. „Meie kaalu vahe on umbes 30 kg,“ ütles ta ja andis võitluskaaslasele sooja soovituse järgmiseks aastaks kaalus juurde võtta.

Kolleegide rõõmuhõisete saatel finišeerunud Ermo Triisa nentis suure rahuloluga, et tunne on väga hea. „Olen siin varem ühe Norma mehega puksinud ja alati on nipa-napa läinud. Mardiga oleme nüüd omavahel viigiseisus ja kohtume rajal järgmisel aastal.“

Jaak Veskimeister  (Tallinki Spordikubi) nautis sõitu ja tuli M40 arvestuses 3. kohale“ Üllatavalt mõnus oli, tasus päev varem trenni teha. Kõik klappis, tunded väljenduvad ajas, ma ei ole mitte kunagi nii kiiresti sõitnud,“ rõõmustas Veskimeister.

Naiste arvestuses läks esikoht Merike Klementile (Tallinna Lennujaama Spordiklubi) ja vanuseklassis N40 võitis Taimi Laanela (Tallinna Lennujaama Spordiklubi).

Kardisõidule kaasa elanud Jano Järvelaid nentis, et finaal oli naistel üks igavamaid. „Tavaliselt on emotsiooni rohkem, antakse hammas hamba vastu hagu, karvu lendab. Sel korral ei toimunud mitte midagi. Vanuseklassis N40 oli veidi tigedam andmine, seal rammiti esikohal sõitnud naine välja, esitati protest ja võit ennistati,“ kirjeldas Järvelaid.

Võistlejate sõiduvahenditeks olid Unibeti Kardikeskuse masinaparki 2017. aastal soetatud 120 kg kaaluvad Sodi RX8 obikardid kubatuuriga 270 kuupsentimeetrit, mille maksimumkiiruseks Laagri 450 meetri pikkusel sisekardirajal on kuni 60 km/h.