Posted by: EFL meedia

Firmaspordi uus võimas hooaeg on käima läinud

Eesti Firmaspordi Liit on alustanud uue ja võimsa hooajaga, kus on ees ootamas nii vanu tuttavaid üritusi kui ka täiesti uusi tulijad! Muudatusi on ka tulemas erinevates sarjades, mida Eesti Firmaspordi Liit korraldab.

Märtsikuus on taas traditsiooniliselt Lõuna-Eesti küngaste vahel meid ees ootamas Otepääl ja Käärikul Talispartakiaad! Tegu on suurepärase võimalusega veeta koos töökaaslastega mõnus ja talviselt aktiivne nädalavahetus, kus lisaks klassikalistele talialadele saab end proovile panna ainulaadsetel spordialadel nagu reesõit, kummikuhoki, käärling või puusuusasprint. Eesti Firmaspordi Liit garanteerib, et nalja ja naeru on võistlustel kindlasti kõvasti! Sest lestajooksus pole ju erilist vahet, kas oled terve aasta Talispartakiaadiks valmistunud, sest aeglaselt liigud sa nii kui nii! Talispartakiaad toimub traditsioonide kohaselt ikka ja jälle Lõuna-Eesti lumisel Otepääl ja Käärikul! Uuri rohkem ja registreeri Talispartakiaadile SIIT ning anna oma tulekust teada ka Facebookis SIIN

Kindlasti jälgime piiranguid seoses Covid-19, mis antud aja hetkel kehtivad ja samuti teeme kõik endast oleneva, et Talispartakiaad saaks toimuma ette antud reeglitega. Hetkel on seatud Eesti Vabariigi Valitsuse poolt piirang osavõtjate piirarvu osas õues mitte suurem kui 500 inimest. Seega oleme otsustanud, et 08.02.2021 seisuga seame Talispartakiaadil osalejate piirarvuks 500 inimest. 

 

Meie üks kõige uuemaid tulijaid on Virtuaalspartakiaad, kus terve aasta jooksul on fimasportlastel võimalik osa võtta viiest erinevast võistlusest – virtuaal-suusatamine, „Kilomeetrikoguja“, virtuaal-rattasõit, virtuaal-rulluisusõit ja virtuaal-jooks. Esimese võimsa lahingu on firmasportlased maha pidanud esimeses osavõistluses virtuaal-suusatamises jaanuaris, kus kokku osales 11 ettevõtet ja 111 tulihingelist suusasõpra. Naiste arvestuses võttis võidu Swedbanki esindaja Hannula-Katrin Pandis ajaga 28 min 7 sek ning ka naised 40 võistlejate seas näitas ülekaalu Swedbanki võistleja Mare Ulp. Meeste arvestuses näitas tugevat ja kiiret minekut Tamor Bakhoff Tallinna Lennujaamast. 10 km kõige kiirema aja 27 min 58 sek lõi lauda mehed 40 vanuseklassis Elisa spordimees Aivo Kaljumäe! Ettevõtete arvestuses võttis esimese ala võidu Swedbank. Tulemused SIIN

Järgmine Virtuaalspartakiaadi võistlus toimub 12.-18. aprillini, kui käima läheb „Kilomeetrikoguja“! Loe rohkem Virtuaalspartakiaadi kohta SIIN

Nüüd aga muudatustest! Eesti Osavaim IT-Ettevõtte sari on saanud uue kuue ning kannab nime Start IT CUP. Tegu on Eesti Firmaspordi Liidu korraldatava sajaga, mis selgitab välja Eesti kõige aktiivsemad ja osavamad startupid ning IT-ettevõtted. Startup ettevõtet võib defineerida kui innovaatilise ja uuendusliku lähenemisega noort ettevõtet, mis on pidevas aktiivses arengus ning millel on globaalne kasvupotentsiaal. Sarja eesmärgiks on väärtustada ja populariseerida firmasporti IT-ettevõtetes ja startupides, edendada koostööd ettevõtete vahel läbi kontaktide tekkimise spordiplatsil ja tunnustada tööandjaid, kes panustavad oma töötajate meeskonnavaimu kasvatamisse ning heasse tervisesse. Start IT CUP sarjast saavad osa võta kõik Eestis tegutsevad IT-ettevõtted ning startupid. Samuti saavad sarjast osa võtta kõikide teiste ettevõtete IT-valdkonna töötajad. Veebruaris pidime firmasportlastega kohtuma uuenduse läbinud Start IT CUP raames bowlingus nii Tartus kui ka Tallinnas. Ulatusliku Covid-19 viiruslaine leviku tõttu oleme korraldajatena võtnud vastu otsuse, et sarja võistlused on edasi lükatud ning võistkondade esindajatele anname uued kuupäevad nende selgumisel teada. Tutvu Start IT CUP kalendriga SIIN ning registreeri oma osalemine kiirelt!

Eesti Sportlikem Riigiasutus sari nimi küll ei muutunud ning tegu on jätkuvalt sarjaga, mis selgitab välja Eesti kõige sportlikumad avaliku sektori töökollektiivid. Sarja eesmärgiks on väärtustada ja populariseerida firmasporti riigiasutustes ja -ettevõtetes ning tunnustada tööandjaid, kes panustavad oma töötajate tervisesse. Kuid sellel aastal on lisandunud uusi ja põnevaid võistlusalasid nagu näiteks bowling, discgolf ja tänavakorvpall! 2021. aastal pidi Eesti Sportlikum Riigiasutus avapaugu saama veebruaris võrkpalli turniiriga, kuid oleme hetkel selle edasi lükanud seoses Covid-19 lainega! Nii nagu Start IT CUPi puhul, anname uue turniiri aja teada võistkondade esindajatele. Kõigi Eesti Sportlikem Riigiasutus sarja võistlustega tutvu SIIN ja pane enda võistkond juba täna kirja!

19. Vennad Ehituse seitsmevõistlus pidi esialgsete plaanide kohaselt toimuma 23. jaanuaril Tartu Ülikooli Spordihoones. Kahjuks olime sunnitud seitsmevõistluse seoses kehtivate piirangute tõttu edasi lükkama ning uue kuupäeva anname võistlejatele jooksvalt teada!

Hooaeg saab kindlasti olema meeletu nii uute alade kui ka arvestades olukorda, mis maailmas toimub, kuid sealjuures saab olema tohutu rõõm sportimisest! Meie oleme valmis, kuidas sinuga lood on?