Posted by: EFL meedia

Tugevad firmasportlased lõpetasid Suvespartakiaadi teise võistluspäeva

Firmasportlasi ei heiduta tugev vihm ega pilved, sest täpselt nii alustasime oma teist võistluspäeva Pärnus. Laupäeva hommikusel võistluspäeval tuli korraldajatel vastu võtta otsus lükata võistluste algus edasi mõned tunnid. Seda selleks, et ilm saaks taas rahulikumaks muutuda, päike ja firmasportlased välja tulla.

Tänu muudatustele programmis alustasid teist võistluspäeva disc-golfi võistlused Jõulumäel. Esimesel võistluspäeval alguse saanud võistlus jätkus ning võimaluse kaasa lüüa said kõik, kes eelmisel päeval disc-golfi radadele ei jõudnud. Võistlusseis on olnud disc-golfis terve võistluse tihe ja pingeline. Tutvus esimese päeva seisudega SIIN

Kõik meremiili jooksjad kogunesid keskpäeval Sunset Lounge-i terrassil, et läbida 1,852 km pikkune distants mööda liivaranda. Jooksu tegi kindlasti keerulisemaks tugev tuul ning tavapäraselt erinev jooksupinnas. Meremiili läbisid naised ja mehed eraldi arvestuses ning kokku kaheksas erinevas vanuseklassis. Ettevõtete arvestuses, olid kõige kiiremad meremiili läbijad Row Labels-i sportlased. Teisele kohale jooksid end SEB tublid jooksjad ning poodiumi kolmanda koha napsas Swedbank. Iga vanusegrupi tublimad jooksjaid teie ees: Kevin Kaivoja (M); Triin Gede (N); Peep Jalakas (M30); Hannula-Katrin Pandis (N30); Timmo Kõrran (M40); Jaanika Parts (N40); Heiki Mäesalu (M50) ja Silja Lõhmus (N50).

Väga populaarseks individuaalseks võistlusalaks osutus mobiiliheide. Selleks, et mobiil võimalikult kaugele lennutada, motiveerisid sportlased end mitmel erineval moel, näiteks kujutati ette, et mobiil heliseb laupäeval ning helistajaks ei ole ei keegi muu kui ülemus. Säärase motiveeriva mõttega, heitis ettevõtte AS Norma liige Keijo-Kim Taal mobiili 62,42 meetri kaugusele. Samuti ettevõtte AS Norma liige Marko Karm, otsustas viis minutit enne Mölkky võistlust YouTube-st mängu reegleid õppida, kuid selle asemel sattus ette kaks reklaami, mida vahele jätta ei olnud võimalik. Säärase motivatsiooniga heitis Marko Karm mobiili 37,03 meetri kaugusele. Mobiiliheite punktist oli sageli kuulda emotsionaalseid ja vihaseid karjatusi, mis kajastusid hästi ka visketulemustes.

Pärnu rannas võisteldi populaarses murumängus Mölkky-s, kus omavahel võtsid mõõtu ettevõtete kaheliikmelised meeskonnad. Ettevõtete arvestuses tuli esikohale Orkla Eesti AS, poodiumi teise koha napsas Pipelife Eesti AS ning kolmanda koha saavutas SEB. Esikolmikut esindanud segapaaridest olid kõige tublimad Allar Bernhard ja Kati Engmann; Reelika Nazarov ja Rauno Tikko ning Triin Tammearu ja Annabel Niisk.

Üheks kõige vürtsikamaks võistluseks oli täna kindlasti grillimise väljakutse, mis andis võistkodadele suurepärase võimaluse tuua välja oma salajased grilliretseptid, neid täiustada ja modifitseerida ning käiku lasta täiesti uue nurga alt. Orkla esindusmeeskonna liikmed Keiu, Peeter ja Arabella jäid kuni lõpuni väga saladuslikuks, millega nad kohtunikke jalust rabavad. Peetri sõnade järgi võis kindel olla ainult selles, et nad pakuvad: „Kana!“ Meeskonna sõnul on nemad oma teadmised ja kogemused ammutanud varasemalt pealtvaatajatena ning nüüd on nad valmis näitama oma tõelisi oskusi ja palet. Kohtuniku laua taga võttis koha sisse Tarmo Haud, kes nentis, et kõige suurem viga, mis tehti oli kana üleküpsetamine. Tarmo ütleb: „Kui teemaks oli vürtsine kana, siis väga midagi sellist, mis piima või vee järgi paneb haarama, ei olnudki. Toidud olid üsna eestaslikud. Erinevaid vürtse oli üsna vähe kasutatud. Orkla ja Tallinna Lennujaama meeskonnad tõid lauale kõige huvitavamad road.“ Kohtunikuna kiidab Tarmo Orkla meeskonda, kes võttis suure riski ning grillis lausa tervet kana. Lisaks ütleb Tarmo: „Väga tublilt oli kõigil meeskondadel läbi mõeldud ka esitlus – lisati juurde salateid ja muid mõnusaid dekoratiivseid nüansse.“ Grillimisvõistluselt võttis esikoha Orkla meeskond, kes serveeris kohtunikele terve kana vürtsises apelsinis. Teisel kohal platseerus Luminor grillimisvõistkond ning kolmandale kohale küpsetas ennast sellel korral AS NORMA esindus. Lisaks jagati välja ka eriauhindu – parim bande Swedbank, parim välimus Tervisekassa ning parim vürts Orkla.

Meistersportlase normatiivid toimusid sellel korral Suvespartakiaadil esmakordselt. Kõige pealt tuli firmasportlastel läbida kvalifikatsioon, kus meestel tuli tõsta 24 kg sangpommi 30 sekundi jooksul 15 korda ning naised pidid hoidma 10 kg kaaluvat ketast 20 sek. Kvalifikatsioonikatse edukal läbimisel oli võimalus edasi võistlema asuda põhivõistlusel. Võistlusülesanne oli küllaltki väljakutsuv ning nii mõnigi võistleja pidi alla vanduma väljakutse raskusele, kuid vaatamata sellele suutsid siiski mõned naised ja mehed meistersportlase normatiivid täita. Artikli avaldamise hetkeks ei olnud täpsed tulemused veel selgunud.

Populaarseks individuaalseks võistlusalaks osutus ka noolevise, kus võistlejatest juba puudust ei tulnud. Kõige täpsema käega viskajaks osutus meeste arvestuses Mattis Torn, kes esindas ettevõtet MTÜ Tallinna Lennujaama SK. Mehed 40 vanuseklassis võttis esikoha Lenno Kütismaa Orkla Eesti AS-ist. Naiste arvestuses näitas kõige teravamat sihikut Ceilis Keermann Luminorist ning naised 40 arvestuses võttis sellel korral võidu Orkla Eesti AS esindaja Marilyn Maasikamäe.

Viimase mehe teatejooksus tuli võistkondadel läbida Pärnu Rannastaadionil 400 m pikkune staadioniring nii mitmel korral, kuni jooksma on jäänud vaid üks võistkond. Peale igat 200 m läbimist antakse vahetus üle järgmisele jooksjale enda võistkonnast. Võistlejad hakkavad välja kukkuma siis, kui kõikide võistkondade kõik liikmed on jooksnud vähemalt ühe vahetuse. Sellel korral võttis võimsa võidu Elisa esindus koosseisus Jaanika Parts, Rauno Liitmäe, Krete Junson, Tim Klampe ja Timmo Kõrran. Hõbedase positsiooni skooris Orkla Eesti AS koosseisus Martin Kärner, Kevin Kaivoja, Karolin Kaivoja, Triin Gede ja Holger Part. Kolmanda koha teenis tihedas konkurentsis välja Swedbank koosseisus Henri Kaarma, Inger Romanenko, Ardo Pajur, Heiki Pruul ja Hannula-Katrin Pandis.

Allan Mäelt SEB meeskonnast ütleb, et peab ise peab rahul olema oma saavutustega: „Eile võtsime pronksmedali jalgpallis, kus osalesin väravavahina. Lisaks olen osa võtnud disc-golfis, jooksin ka meremiili ning loopisin õnnetut mobiilitükki.“ Allan kinnitab, et kindlasti väga suur roll, miks tema Suvespartakiaadist osa võtab, on seltskond ja lisab: „Veel mängib rolli ka elevus, meeldiv kollektiivne tuju ja ikka ju tahaks ennast võrrelda teistega ning ka medali vastu ei ole midagi.“ Allan ütleb, et SEB meeskonnavaim on suurepärane ja kõik toetavad üksteist ning kedagi hätta ei jäeta.

Teise võistluspäeva tulemused ei ole veel artikli avaldamise hetkeks selgunud rannatennises, meistersportlase normatiivides, kergejõustiku non-stopis.

Võimas päev on taaskord firmasportlastel tehtud ning nüüd on aeg taas autasud kaela riputada ning mõnus õhtu koos parimate võistluskaaslastega veeta suvises Pärnus. Kuid veel on siiski jäänud kolmas ehk viimane võistluspäev, misjärel selguvad täpselt, kes on parimad Suvespartakiaad 2021!