Posted by: admin

Kiireimad murdmaajooksjad töötavad SEB Pangas!

Suvespartakiaadi teine võistluspäev algas varajase äratuse ja murdmaajooksuga, kus osales ligi 200 sportlast. Kõrvetavas kuumas tegi parima tulemuse suure delegatsiooniga auhindu püüdma tulnud SEB Pank, kellele järgnesid Danske ja Kalev.

Võidutiimi SEB töötaja Juho Joonas valmistus võistluseks kõvasti ja otse tantsuplatsilt jooksma ei tulnud. Mehel on olemas ka triatlonikogemus, mis asjale kaasa aitas. “Triatloni kogemus aitab kannatada, ikka mõtled, et see nii lühike, pole varianti. See tuleb kasuks, pigem tugevdab vaimu. Suudad endast maksimumi anda,” tõdes Joonas.

Foto: Tarmo Haud

Rahandusministeeriumi legendaarne sportlane Margus Maidla tõdes, et kaasvõistlejatest mööda saada on ääretult mõnus. “Arvan, et jooksin seitsmest konkurendist mööda. See on kõige tähtsam! Väga hea, kui on kellestki mööda joosta, see on väga mõnus. Meie vanuses on tervis võidust tähtsam. Sport võidab!” kinnitas mees.

“Alustasin Rahandusministeeriumis tööd aastal 1997 ja vahepeal töötasin Kalevis – olin üks nendest, kes innustas Kalevit sportlikult osalema,” meenutab Maidla. Ta tõdeb, et mõlema firmaga on tulemusteni jõudmine võtnud aega. “Kalev on tubli, nende tiim on päris suureks kasvanud. Inimesed teevad ja on teistele oma pingutustega eeskujuks. See on suur asi,” on Maidla kindel.

M klassi võiduaja 7:38.3 tegi Pent Paalberg (TLT), talle järgnesid Erki Maling ja Karl Kaljumäe (mõlemad SEB). M30 arvestuses oli parim Peep Jalakas tulemusega 7:13.1 ja tema järel Marden Nõmm (mõlemad SEB), kolmanda koha võttis Jano Järvelaid (Kalev).

M40 klassi esikoha saavutas Erti Paalberg (TLT) ajaga 7:28.2, talle järgnesid Ivo Stolfot (Lennujaam) ja Henri Kaarma (Danske). M50 arvestuses oli täna kiireim Indrek Lõhmus (SEB) tulemusega 8:08.2, temast järgmised Heiki Mäesalu (Saint Gobain) ja Mihkel Nahkur (SEB).

Erti Paalbergi (TLT) sõnul oli tänased võistlustingimused äärmiselt rasked. “Väga kõva kannatamine, päike paistis otse pähe. Looduse nautimiseks polnud aega, ootasin finišilippu,” tõdes mees.

N klassi esimesele kohale tuli Laura Maasik (Danske) ajaga 8:04.0, teisele Sandra Velling (Kalev) ja kolmandale Piret Mägi (Norma). N30 parim oli Piret Toome (Danske) ajaga 8:40.6, talle järgnesid Eve Härm (Lennujaam) ja Triin Soha (Swedbank).

Foto: Tarmo Haud

N40 esikoha võttis Edit Kannel (Norma) ajaga 842.9, teise koha Margit Maidla (Rahandusministeerium) ja kolmanda Jaanika Parts (Elisa). N50 parim oli taas Silja Lõhmus (SEB) ajaga 9:00.1, tema järel järgmised Merike Põldmäe (Swedbank) ja Inna Vainu (Kalev).

Võidutiimi töötaja Silja Lõhmus oli ka sellel alal taas esimene. “Kaks mäge olid ikka päris head sees. Ühte teadsin, aga teist nagu ei teadnud väga, olen varem ka siin korra jooksnud. Mõnus oli!” tõdes naine.

Kokku jookseb ta nädalas ligi 20 km, venitab ja teeb harjutusi. Oma tiimile jagub tal vaid kiidusõnu. “SEB Panga tiim on väga tubli, arenemisvõimalus suur. Oleme esimest aastat firmaspordil. Raudselt järgmisel aastal teeme juba palju paremini!”

Tallinna Lennujaama töötaja Terje Tõnutare oli enne jooksu hirmul, ent rada üllatas teda positiivselt. “Oi ära räägi, täitsa „tore“. Hommikul ärkasin üles ja mõtlesin, et lähen ära. Ma üldse ikka ei saa sellega hakkama! Samas oskan joosta ja võin nendele tuusadele ka lõtva ära teha, ma lihtsalt ei viitsi,” tõdes Tõnutare.

Murdmaajooksu rada kirjeldab Tõnutare järgnevalt: “Seal on mõned mäekesed, taga linnuskelett, sealt edasi murueide tütred, siis on paar tõusukest ja seal veel mingi puidust kuju. No tegelikult on väga ilus! Isegi inimesele, kellele joosta ei meeldi. Mine nüüd ja küsi tuusadelt, kas nemad mäletavad, mis rajal oli?” naeris Tõnutare.

Suvespartakiaad’17 jätkub täna rulluisusprindiga. Murdmaajooksu peatoetaja on Danske Bank.