Posted by: admin

Kergejõustiku non-stopi parimaks tuli Kalev!

Kergejõustiku non-stop on üks selliseid alasid, mis on meele järgi nii proffidele kui päris algajatele. Esimesed saavad rajal oma tulemusi näidata, teised aga raja läbida ilma, et keegi lühikese hüppe või vildaka tõuke pärast nende peale viltu vaataks. Kergejõustiku non-stop lihtsalt on selline ala, kus igat asja päris ideaalselt teha ei jõuagi!

Kõige lähemal perfektsusele oli sel korral Kalev, kes tegi tulemustega ära nii Tallinna Lennujaamale kui ka Swedbankile. Osalejad leidsid aga üksmeelselt: tegu on väga huvitava ning kahtlemata raske võistlusalaga.

Rahandusministeeriumi töötaja Peeter Viigimets leidis, et nende sporditiim on spartakiaadil küll väike, aga väga tubli. „Meid on Kuressaares kuskil 13 inimest, mis tähendab, et kõik peavad kõigesse panustama,“ ütles äsja kergejõustiku lõpetanud spordimees. Oma pingutusega jäi ta rahule. „Kõige paremini tuli välja kaugushüpe, aga üldiselt oli tegemist väga põneva väljakutsega.“

SEB Panga sportlane Henri Liiv oli pärast pingutust üsna läbi. „Kõige raskem osa oli näha seda, kuidas kuul liiga lähedale kukkus. Ma ei saavutanud soovitud kaugust,“ tõdes Liiv.

Foto: Ardo Säks

Mehe arvates aitab spartakiaad kaasa meeskonnavaimu tekkimisele.

„Elame omadele väga kaasa, see annab rajal olijale motivatsiooni. Paljusid isegi tegelikult ei tunne, sest meil on suur firma. Peamajas on 16  korrust, mina töötan üheksandal. Saan siin isegi oma kolleegide hulgas uusi tuttavaid juurde, sport liidab!“

Pankadest peab ta kõige tugevamaks konkurendiks Swedbanki tiimi. „Nad on täpselt paika pannud, et kes mida teeb. Väga tugev tiim ja lisaks on neil juba üksjagu kogemusi. Meil on, kellele järgi minna,“ kiitis Liiv.

Oma trumpalaks orienteerumist pidav Elisa töötaja Urmas Jõeleht leidis, et nüüd on tööl, mida kolleegidega arutada. „Rajal oli küll raske, lausa hirmus. Ma ei kujuta ette, kuidas neid tõkkeid ületatud sai, vale jalg ees. Neid alasid sai vist viimati teises klassis tehtud. Seega võib öelda, et tegin viimaste aastate parima tulemuse,“ naeris Jõeleht.

Amservis töötava jõusaalihundi Julia Ilvese jaoks oli samuti kõige keerulisem just tõkkejooks. „Raja esimene pool tundus üllatavalt kerge, joosta oli vahva. Kaugushüppes sain tossud liiva täis, siis oli natuke keerulisem,“ ütles Amservi spordiklubi liige.

Miljard Liik on juba kogenud firmasportlane: mees tunnistas ausalt, et kui otsida Tallinna Lennujaama kõige vingemat kergejõustiklast, siis kipuvad kolleegid näpuga tema poole näitama. „Kõige raskem osa on rajale minek, kui võistlusmomendis sees oled, siis teed asja juba omas rütmis ära. Minu jaoks on kaugushüpe kõige raskem, kuna pole siiani tehnikaga sina peale saanud. Peaks vist salaja harjutama. Kuulitõuget olen samas harrastanud kõvasti rohkem, isegi võistelnud ja tehnika on rohkem käpas.“

Meeste klassis tegi päeva parima tulemuse Mattis Torn Lennujaamast, tema järel oli teine Marko Sonn Swedbankist ja kolmas Kristo Lehiste Elisast. M30 arvestuses oli esimene Artur Saaliste LTH-Baasist, tema järel teine Jano Järvelaid ja kolmas Erkki Liiv, mõlemad Kalevist. M40 klassi parim oli Henri Kaarma Danskest, Ivo Stolfot Lennujaamast tema järel teine ja Tarvo-Jaan Rebane Danskest kolmas. M50 klassis oli täna võistlejaid 7, esikohale tuli Heiki Mäesalu Saint Gobainist, teisele Urmas Jõeleht Elisast ja kolmandale Tarmo Rindla Normast.

Naiste klassis oli parim Laura Maasik Danskest, teine Inger Romanenko Swedbankist ja kolmas Laina Mesila-Kaarmann Kalevist. N30 klassi esikohale tuli Triin Preem SEB Pangast, teisele kohale Julia Ilves Amservist ja kolmandale Triin Soha Swedbankist. N40 klassi tublima tulemuse tegi Kristiina Kõll-Grünberg Elisast, talle järgnesid Piret Põldsaar Lennujaamast ja Jaanika Parts Elisast. N50 arvestuses võttis esikoha Silja Lõhmus SEB Pangast, teise koha Merike Põldmäe Swedbankist ja kolmanda Inna Vainu Kalevist.

Esimene võistluspäev lõppeb meeleoluka mälumänguga ning peoga klubis Privilege. Kergejõustiku non-stopi peasponsor on maitsev ja mõnus BalSnack!