Posted by: EFL meedia

Suvespartakiaadi esimene päev: esimesed kanged lihased ning vägevad emotsioonid

Eile sai võimsa avapaugu Suvespartakiaad. Võisteldi orienteerumises, disc-golfis, rannatennises, mölkkys, naisekandmises, kergejõustiku non-stopis, viimase mehe teatejooksus ning mälumängus.

Päeva avaala, linnarogain andis juba stardis aimu, et Kuressaarde on kogunemas rekordarv osalejaid – stardirivi oli puupüsti inimesi täis. Nende seas ka suusaorienteerumise koondislane Doris Kudre (Eesti Energia Spordiklubi). “Ma olen esimest korda Kuressaares orienteerumas, olen väga närvis. Tuleb väga huvitav, kohe stardist minnakse erinevatesse suundadesse ning rahvast on palju.”. Kuna Doris on üks osalejatest, kes on Suvespartakiaadil esimest korda, sai ka uuritud, mida ta nädalavahetuselt ootab: “kangeid lihaseid,” naeris Doris. “Siin tuleb igasuguseid alasid ja ma juba tean, et iga alaga jäävad erinevad lihased haigeks, aga ma olen valmistunud.”

Päeva kindlasti üks meeleolukamaid alasid – naisekandmine tekitas palju elevust ning hea soorituse nimel oldi kuuldavasti ka mitu päeva paastutud, et oleks mehel ikka võimalikult kerge “seljakott” mida 600m läbi liiva ja ümber takistuste kanda. Naisekandmises osales kokku 59 tiimi, ülekaaluka võidu sai Eesti Energia võistkond koosseisus Jaan Särg ja Angela Rääk.

LHV töötajal Laura Raudsepal on samuti au osaleda Suvespartal esmakordselt: “Tulin siia, et veeta esiteks mõnusalt kolleegidega aega ning teha sporti – ükskõik, mis ette antakse.” Lisaks loodab Laura saada nädalavahetuselt hästi palju positiivseid emotsioone: “Tore on olla kolleegidega kontorist väljas, tutvutud on juba uute inimestega ning ka konkurentidega – ka see on põnev ja äge!” tõi Laura välja.

Reedese päeva järjepidevalt kõige pikema osalejate järjekorraga ala auhind läks kindlasti kergejõustiku non-stopile. Ligi 4h avatud stardis ei olnud esimese 3h jooksul rivi lühenemist märgata. Pole ka imestada, sest finišiprotokollis sai tulemuse kirja 380 sportlast. Stardirivis ootamine võttis omajagu aega, kuid osalejaid see ei morjendanud. Heat Consultis töötav Kaspar Kasepõld tõi välja, et tema tugevaim ala on jooks ning küsimuse peale, kas ja millise taktikaga rajale läheb vastas mees enesekindlalt: “On ainult üks taktika – võita!”. Kasparil stardi eel närvi polnud: “Enam ei jaksa närvitseda, sest olen nii läbi. Ma olen naist kandnud ja see on kõige raskem töö maailmas.”.

Kõige suurema aplausi ning rõkkavate ergutushüüete saatel startis Eesti Energia Spordiklubi juht ning maratonijooksja Roman Fosti. Peale finišit püüdsime ta kinni, et küsida paar klassikalist spordireporteri küsimust. “Väga huvitav kogemus: jooksu pealt teha veel ka kuulitõuget, kaugushüpet ning tõkkeid joosta. Sai jälle tunda tugevat piimhapet lihastes. Maratonijooksja tavaliselt ei tunne sellist piimhapet, sest tempo on ikkagi aeglasem. Sain jälle tunda seda, mida tundsin keskmaajooksu tehes.”.

Päeva viimane füüsiline pingutus oli põnev ja kaasahaarav viimase mehe teatejooks. Stardijoonelt tuiskas minema 22 võistkonda, igas tiimis viis liiget, kellel tuli kordamööda läbida 200m distants. Peale seda, kui kõik vahetused olid saanud korra joosta hakati viimaseid võistkondi järjest maha võtma. Pingelises heitluses saavutas lõpuks esikoha Elisa Spordiklubi koosseisus Jaanika Parts, Liis Hulkko, Timmo Kõrran, Aleksandr Latin ning Johannes Treiel. Võidutiimi arvates tõi neile esikoha õige jooksutaktika ja hea tiim.

Uurisime ka meedikutelt, kuidas päev möödus. Suvesparta veteranmeedik Taimi jäi kokkuvõttes päevaga rahul: “Läks ainult 5 plaastrit, allergiarohtu, päikesekaitsekreemi ning puhastamist vajasid mõned üksikud kriimustused.” Taimi rõhutas, et meil on ilmaga väga vedanud ning päevad on pikad ja tihedad, kuid unustada ei tohiks pidevat vedeliku tarbimist ning söömist.

Korralduslikult sujus samuti 1. päev väga hästi. “Päev on olnud ideaalilähedane”, kinnitas Firmaspordi Liidu tegevjuht Taavi Kruut. Küsimusele mis ideaalsest päevast siis veel puudu on, vastas Kruut: “Üks hea pidu, mis paneks i-le rasvase täpi.”

I-le sai punkt ka pandud, sest pärast rahvarohket rongkäiku Kuressaare keskväljakule ning päeva parimate premeerimist, suundus juba suurem osa suvespratalisi öölokaali Diva, kus tugevamad keerutasid jalga hommikutundideni.

Täna aga uus päev, uued alad ning uued eesmärgid! Edu!

Kõik tulemused on leitavad siit: https://www.firmasport.ee/suvespartakiaad/