Posted by: EFL meedia

Sportlik nädal Sügisspartakiaadil Tallinnas on finišeerunud

20.-25. septembril kohtusid Eesti ettevõtted Tallinnas mitmetes erinevates spordikeskustes, kus peeti maha Eesti Firmaspordi Liidu Eesti ettevõtete sügismängud! Kokku osales Sügisspartakiaadil 27 ettevõtte esindajad ning võistelda sai 10 erineval ja väljakutsuval võistlusalal.

Esimeste kolme võistluspäevade kohta saad lugeda SIIT ja SIIT. Neljandal võistluspäeval said korra meeskonnad hinge tõmmata, sest võistlustulle saadeti ainult kõige kiiremad kardisõitjatest meeskonnaliikmed. Kätte jõudis aeg kardisõidu eelfinaalideks! Päeva kõige kiiremat eelsõidu finaali näitas Tallinna Linnatranspordi AS, kes kihutas ringiajaks välja võimsad 32,237 sekundit! Eelsõitude lõpuks selgusid A- ja B-finalistid ehk kes sõidavad kohtadele 1-10 ning kes võistlevad kohtadele 11-20. Vaata eelsõidu tulemusi SIIT Finaalid sõideti viiendal võistluspäeval ehk neljapäeval Unibet Kardikeskuses. Konkurents kardirajal on alati tihe ja närvikõdi pakkuv, kuid sellel korral väljus võitjana Tallinna Lennujaama esindus koosseisus Ermo Triisa, Mattis Torn, Heikko Nuuma, Taimi Laanela ja Kristjan Joost! Kui kardirajal olid emotsioonid kehad kuumaks ajanud, oli õige aeg suund võtta Nõmme ujulasse, kus selgitasime välja selle aasta meistrid ujumises. Naiste arvestuses oli võitmatu Swedbank esindajana Kertu Miidu, hõbedasel kohal Orkla Eesti AS-ist Triinu Kapp ning kolmas Jelena Evssevja Orkla Eesti AS. Naised 40 arvestuses läks kaksik võit Tallinna Lennujaamale – vastavalt Ingrid Kruusmann ja Laidy Proosväli. Kolmandale kohale ujus sellel korral ennast Tiina Ansperi Orkla Eesti AS. Meeste arvestuses skooris ujulas võidu Ayrton Grossmann Telema AS. Hõbedasele kohale ujus ennast Markus Kadastu SEB-st ning kolmandale kohale platseerus Kert Saarma Elisa Spordiklubist. Vanuseklassis mehe 40 jagati esimesed kaks kohta sajandike arvestuses! Kaksikvõit läks küll Swedbankile, kuid esikoha võttis Henri Kaarma ajaga 26,67 ning teise kohaga pidi leppima Aldo Suurväli, kes ujus välja aja 26,69. Kolmandal kohal Martin Kärner Orkla Eesti AS.

Viimasel ja otsustaval võistluspäeval ootas firmasportlasi ees sõudeergomeetri võistlus, trepijooks ja mälumäng. Hommikul alustati tööpäeva Myfitness Viru klubis, kus ootasid firmasportlasi ees sõudeergomeetrid. Sellel korral võttis ala võidu Swedbank. Naiste arvestuses kaksikvõit Swedbankile –  Laura Kruusmann esimesel kohal ja Maria Pärli teisel. Laina Mesila-Kaarmann Orkla Eesti AS-ist saavutas sellel korral tugeva kolmanda koha. Naised 40 seas võttis võidu Jaanika Parts Elisast. Hõbedasel kohal finišeeris Laidy Proosväli Tallinna Lennujaamast ja kolmandalt kohalt leiame Mare Ulpi Swedbankist. Mehed vanuseklassis taas kaksikvõit Swedbankile – esimese koha teenis välja Martin Milling ja teisel kohal Rainis Värv. Kolmandale kohale jõudis võistluses Erki Seier SEB. Mehed 40 võistluses võttis võidu Marius Pihlak Tallinna Lennujaamast. Tugeval teisel kohal platseerus Marti Soosaar SportID-st ja kolmandal kohal Henri Kaarma Swedbankist. Kui soe sõudeergomeetritel tehtud, siis tuli suund võtta Viimsisse Põhjakonna treppidele, kus ootas firmasportlasi ees trepijooks vabas õhus! Kokku võisteldi kuues erinevas võistlusklassis. Meeste arvestuses võttis võidu Rauno Liitmäe Elisa Spordiklubist, mehed 30 võistluses Mattis Torn Tallinna Lennujaamast ning mehed 40 seas viis võidu koju Henri Kaarma Swedbankist. Naiste arvestuses teenis võidu sellel korral Swedbankist Laura Maasik, naised 30 arvestuses Hannula-Katrin Pandis Swedbankist ja naised 40 võistlusklassis viis võidu Tallinna Lennujaamale Laidy Proosväli.

Õhtul ootas ees Sügisspartakiaadi viimane võistlusala mälumäng, parimate autasustamine ning üldvõitja väljakuulutamine! Traditsiooniliselt kütab mälumäng kirgi ja nii ka seekord. Eriti meeleolukas on siis, kui oled kindel, et vastasid valesti, kuid hiljem selgub, et läks täitsa täppi. Selle aasta Sügisspartakiaadil tulid kõige paremad mälumängurid Maksu- ja Tolliametist (Triin Safronova, Ain Ulmre, Andres Uuetoa, Peeter Kiudmaa) ja seejärel võttis Swedbank kohe kaks poodiumi kohta! Swedbank 1 meeskond koosseisus Ardo Pajur, Henri Kaarma, Taavi Kainel, Urmas Simson platseerusid hõbedasel kohal. Pronksi võtsid sellel korral vastu Swedbank 2 võistkond koosseisus Eric Reppo, Jürgen Pelt, Leho Virma ja Mari Hindov!

Kuid siis alles põnevaks läks! Enne mälumängu hoidis üldarvestuses 441,6 punktiga esikohta Tallinna Lennujaam. Teisel kohal 438 punktiga Orkla Eesti AS ning kolmas Swedbank, kellel oli kokku kogutud 417,6 punkti! Vahed olid selleks momendiks väga väikesed ning kõik oli veel võimalik. Kuid mälumäng pani jõujooned paika. Sügisspartakiaad 2020 üldvõidu viis sellel korral koju Tallinna Lennujaama esindus, kes osales kõikidel aladel ning kogus kokku 489,6 punkti! Hõbedase kohaga tuli leppida Swedbankil, kes tegi tugeva lõpuspurdi, kuid punkte said kokku 471,6. Kolmas koht 462 punktiga sellel aastal Orkla Eesti AS-ile!

Õnnitleme ja täname kõiki osalejaid ning võitjaid! Hooaja kokkuvõtted ootavad ees juba 20.-21. novembril, kui kohtume Tartus Kuldpallil. Seega broneerime kuupäevad varakult ja lõpetame hooaja suurelt ning vägevalt!

Kõikide tulemustega saad tutvuda SIIN ning pildigaleriid on üleval SIIN