Posted by: EFL meedia

Sügisspartakiaadil on pooled alad leidnud omale meistrid!

20.-25. septembrini võistlevad firmasportlased Tallinnas erinvates spordikeskustes 10 erineval võistlusalal ehk kätte on jõudnud Eesti Firmaspordi Liidu Sügisspartakiaad! Tänasest algab ka spordinädal, mille raames saab Sügisspartakiaadil sportlikult töökaaslastega kvaliteetaega veeta.

Esmaspäeval alustasime võistluspäeva Kaitseliidu Männiku lasketiirus, kus firmasportlased said proovile panna oma silmamõõdu ja –täpsuse. Väike närvikõdi käib alati asja juurde ning lasketulemused seda ka soosisid. Käis korralik punktide mäng! Naiste arvestuses ei vannutud kuni lõpuni alla ning esikolmik oli väga tihedalt koos! 147 punktiga võttis laskmises kulla Orkla Eesti AS esindaja Alla Ferman. Hõbedasel positsioonile pidi taanduma ja alla vanduma kõiges ühe punktiga Helmes AS esindaja Riina Libe, kes skooris 146 punkti. Kolmas koht taas punktiga maas ehk 145 punktiga viis kolmanda koha võidu Eesti Töötukassale Karin Killing. Meeste arvestuses olid vahed veidi suuremad, kuid võistlusmomenti jagus sellegi poolest. Elisa Spordiklubi esindaja Toomas Ili võttis kindla esikoha 163 punktiga. Teisel kohal Orkla Eesti AS võistleja Martin Kärner 147 punktiga ning kolmas Tallinna Linnatranspordi AS-ist Meelis Mõis 143 punktiga. Võistluspäev jätkus õhtul, kui naised võtsid kohad sisse pokkerilaua taga Kochi Aitades ja mehed panid kuulid veerema Kuulsaalis piljardi turniiril. Enne kaartide välja jagamist pokkeris said kõik soovijad veel korra reeglid üle korrata ning siis juba tegudele asuda. Heade käikudega võttis suurepärase võidu Eesti Töötukassa esindaja Merike Aava. Tihedas rebimises jäi meeste piljardis Kuulsaalis peale Helmes AS meeskond Rene Kooli, Rene Pärnpuu ja Dmitri Lomovski, kes võtsid väga sihikindla võidu!

Teisipäeval startisime sportliku tööpäevaga Tallinna Vibukoolis, kus selgitasime välja meeskondlikult parimad vibukütid. Suurepärast meeskonna vaimu näitasid välja kõik osalenud võistlejad. Päeva lõpuks oli selge, et parimaks võistkonnaks vibulaskmiseks on 485 punktiga SEB 1 koosseisus Karin Marjapuu, Allan Mäelt, Toomas Randoja, Mihkel Nahkur ja Kaido Tiigisoon. Hõbedasele kohale platseerus 461 punktiga Tallinna Lennujaama Spordiklubi 1 esindus koosseisus Taavi Palu, Marius Pihlak, Raigo Kivi, Kristjan Tatar ja Maret Mägi. Auhinnalisele kolmandale kohale platseerusid 454 punktiga Lennuliiklusteenindus AS võistkond koosseisus Robin Lilleorg, Karina Kompus, Kati Kütisaar, Marje Mölder ja Indrek Kuris. Nii nagu esimesel päeval suundusid firmasportlased edasi pokkeri ja piljardi turniiridele, kuid sellel korral võtsid naised suuna Kuulsaali piljardit mängima ja mehed Kochi Aitadesse pokkerisse. Naiste piljardi mängud möödusid mõnusa emotsiooniga. Kokku mängiti seitse võistlusmängu. Kõige paremate ja täpsemate löökidega näitas esikoha väärilist tulemust Tallinna Linnatranspordi AS naiskond koosseisus Aljona Sergejeva, Jevgenia Solman ja Irina Günninen. Meeste pokkeri mäng oli põnev ja hasartne! Osas mängijad alustasid kohe julgelt, kuid sellel korral julge hundi rind oli pigem haavleid täis ja tuli kaotus vastu võtta. Finaalmängu võitis Elektrum Eesti esindaja Leo Kuuse. Võitja sõnas: „Sellel korral oli atmosfäär võrreldes eelmise aastaga palju parem – juba keskkond Kochi Aitades andis väga palju juurde! Ega seal mängudes mingit nalja ei ole, kõigil on ikka kõva võistluspinge peal, ise pidid nalja tegema. Tihti ma pokkerit ei mängi, pigem on see selline lõbus hobi, kui vahel saame sõpradega kokku ja mängime!“

Kümnest spordialast viiega oleme Sügisspartakiaadil finišisse jõudnud. Kuid ees ootavad veel otsustavad võistlused kardisõidus Unibet Kardikeskuses, kus täna sõidavad firmasportlased eelsõidud ja neljapäeval selguvad parimad külmanärviga meeskonnad. Peale kardivõistlusi võetakse neljapäeval suund Nõmme Ujulasse. Sügisspartakiaadi viimasel võistluspäeval ehk reedel on firmasportlastel võimalik osaleda Myfitness Viru klubis sõudeergomeetrite võistlusel. Peale mida jätkame Viimsis Põhjakonna trepil trepijooksu tehes ning õhtul alustame Kochi Aitades mõnusalt kirgi kütva mälumänguga. Sügisspartakiaadi kõikide alade autasustamine toimub reede õhtul peale mälumängu samuti Kochi Aitades. Parimate väljaselgitamine jätkub!

Kõik tulemused SIIN
Pildigaleriid SIIN