Posted by: EFL meedia

Maruline Suvespartakiaad on ametlikult käivitunud

Esimene võimas võistluspäev Suvespartakiaadil Jõulumäel on firmasportlastel lõpetatud! On aeg teha esimesi kokkuvõtteid päevast.

13.-15. augustil tulevad Pärnus kokku mitmed erinevad ettevõtted, kes võtavad mõõtu kolmel päeval erinevatel võistlusaladel. Eesmärk on välja selgitada need kõige säravamad ja sportlikumad firmasportlased ja ettevõtted!

Esimesele võistluspäevale andis avalöögi murdmaajooks, mille finišis võis näha rõõmsate nägudega sportlasi. Jooksjad läbisid Jõulumäel kahe kilomeetri pikkuse raja ning  kokku võisteldi kaheksas erinevas vanusegrupis. Ettevõtete arvestuses võttis esikoha Swedbank. Poodiumi teisele kohale jooksid tublid SEB sportlased ning pronksmedali napsas Orkla Eesti AS. Individuaalselt tegid suurepärast tööd oma vanusgrupis: Kevin Kaivoja ettevõttest Orkla Eesti AS (M); Peep Jalakas ettevõttest SEB (M30); Timmo Kõrran ettevõttest Elisa Spordiklubi (M40); Heiki Mäesalu ettevõttest Saint Gobain Glass Estonia SE (M50); Triin Gede ettevõttest Orkla Eesti AS (N); Hannula-Katrin Pandis ettevõttest Swedbank (N30); Jaanika Parts ettevõttest Elisa Spordiklubi (N40); Mare Ulp ettevõttest Swedbank (N50). Kõige kiirema ajaga finišeeris Peep Jalakas, kes läbis kahe kilomeetri pikkuse raja ajaga 07:31,4.

Üheks meeleolukaks alaks oli kahe tuntud spordiala ühendamisel loodud jalkapiljard, mille eripäraks oli kohustuslik naisliige, ilma kelleta võistkonda mängima ei lubatud. Jalkapiljardis saavutas esimese koha Ernst & Young Baltic OÜ meeskond, kuhu kuulusid Arnet Ude, Marii Vispel ja Paul Latserus. Teisele kohale platseerus Orkla Eesti AS-i meeskond koosseisus Karina Kruusimäe, Toomas Kalm ja Rafael Dihtjar. Auväärt kolmanda koha saavutas COOP Pank AS meeskond, mille koosseisu kuulusid Rasmus Heinla, Priidu Tammeorg ja Eleri Loks.

3×3 korvpall pakkus häid emotsioone ja mõnusat mängupinget nii mängijatele kui ka platsiäärsetele pealtvaatajatele, kes tulihingeliselt oma esindustele kaasa elasid. Esikoht õnnestus napsata ettevõttel Pipelife Eesti AS, koosseisus Rauno Tikko, Kevin Puntso, Karel Kutser ja Jaanus Kaasik. Teisele kohale mängisid end Stebby/SportID International OÜ meeskonnaliikmed Marko Naaris, Ako Tõnissoo ja Ott Pluum. Kolmanda koha saavutas Swedbank-i meeskond koosseisus Andre Kaur, Martin Milling, Paavo Binsol ja Timo Heering.

Tenniseväljakul oli näha nii graatsilisi punkte teenivaid serve kui ka võrku maandunud palle. Emotsioonid varieerusid ning tekitasid elevust taaskord nii pealtvaatajatele kui ka mängijatele. Mängiti segapaarides, kuid võisteldi siiski meeskondlikus arvestuses. Segapaaride arvestuses napsasid esimese koha MTÜ Tallinna Lennujaama SK 1 liikmed Taavi Palu ja Kärt-Triin Laagus. Segapaaride arvestuses teisele kohale tulid Rainer Ivanov ja Kristin Kalda, kes esindasid AS Tallinna Linnatransport-i. Auväärt kolmanda koha saavutasid Andrei Semenjutin ja Tiina Pakk, kes esindasid Swedbank-i. Ettevõtete arvestuses kuulusid esikolmikusse MTÜ Tallinna Lennujaama SK, AS Tallinna Linnatransport ning Swedbank.

Võrkpalli turniir kujunes tulisemaks, kui oli oodata, sest kõik võistkonnad ihaldasid kõige kuldsemat ja kõrgemat kohta poodiumil, kuid selleks tuli turniiril alistada tugevad konkurendid lausa 13 võistkonnast. Turniiril näitasid tugevat mängu küll kõik, kuid kuldse karika võttis Swedbank võistkond koosseisus Brandon Loorits, Karl-Joosep Kesküla, Mario Liiva, Mari-Liis Graumann, Piret Prangel, Ülle Olli ja Kerda Stokas. Hõbedase koha võttis SEB esindus koosseisus Reimo Poll, Tatjana Vakulenko, Tristan Tomilin, Kristo Moorits, Helen Rohtla, Peep Jalakas, Roland Pajuleht ja Berit Puusepp. Poodiumi kolmandale kohale jõudis Elisa Spordiklubi, mida esindasid Artur Klink, Kaur Pärna, Maris Pihelgas, Triin Junson ja Krete Junson.

Samal ajal võistlesid võistkonnad Jõulumäe jalgpalli väljakul frisbee võistluses, kus sellel korral oli kohti jagamas 9 tugevat võistkonda. Tallinna Lennujaama meeskond kaitses võidukalt oma Suvespartakiaad 2020 esikohta ning skooris ka sellel aastal võimsa võidu! Võistkonda kuulusid Taavi Palu, Vahur Vent, Kristjan Joost, Maret Mägi, Mattis Torn, Kärt-Triin Laagus, Robin Lilleorg, Marius Pihlak, Laura Reti Laos ja Ivo Stolfot. Emotsioonid olid meeskonnal terve mängu võimsad ning Marius Pihklak ütles kokkuvõtvalt: „Tibusid loeme õdakul!“ Tallinna Lennujaama meeskonda kuulub sellel aastal 25 tulist spordihinge ja kõik nautisid esimest võistluspäeva sajaga. Kogu meeskonnaga kaeti ära peaaegu kõik võistlusalad, sest tegu on multisportlastega. Marius ütleb, et suur soov on kindlasti oma esikohta frisbees kaitsta, mis neil ka sellel korral ideaalselt õnnestus ning lisab: „Tallinna Lennujaam kõikidel spartakiaadidel alati kohal, sest see on koht, kus saab oma ettevõttega üle pika aja kokku ja näeb jälle inimesi, keda pole ammu näinud!“

Kohe Frisbee väljaku kõrval jagasid väravaid üksteisele rannajalgpallurid. Mängud oli taktikalised ning võidusoov oli kõigil võistlejatel olemas. Kokku võttis osa 10 võiduhimulist meeskonda, kellest kõige rohkem võite skooris sellel korral Coop Pank AS koosseisus Rasmus Heinla, Jan Annikve, Kaie Palmaru, Asko Krimann, Priidu Tammeorg, Alari Verev, Mart-Mattis Niinepuu ning Hendrik Vellama. Teise kohaga pidid leppima Swedbank võistkond, kuhu kuulusid Kati Liibak, Alan Insler, Anett Kadastu, Eduard Uljanov, Marko Sonn, Pavel Bogdanov, Tarvo Metsavas ja Valeri Lukin. Kolmanda koha viisid sellel korral koju SEB esindusmeeskond Ahti Seier, Gert Põder, Laura Nõlvak, Karl Oskar Haak, Jaanus Viide, Sandra Nigulis ja Alvar Mällo. Merten Loss SEB esindajana sõnab: „SEB-l on siiani tegelikult läinud super hästi ja kindlasti paremini kui teistel konkurentidel. Sellel korral on SEB väljas 55-liikmelise esindusega ning kõik alad oleme suutnud Suvespartakiaadil ära katta. Olen kindel, et meie esindusel tulevad kõik alad hästi välja ja oluline on, et inimestel on tore.“ Merten hoiatab konkurente ning sõnab, et nende tugevuseks on kindlasti jooksualad.

Jõulumäe Tervisespordikeskuse kergejõustikualal startis pärastlõunal uus ja moodne spordiala, kus liikuda tuli selg ees ning kanda ohutuse tagamiseks kiivrit. Firmasportlased kihutasid võidu tagurpidi 100 m jooksus. Päeva kõige kiirema aja 16,08 sek sai esimesel võistluspäeval kirja meeste vanuseklassi võitja Alari Verev Coop Pank AS-ist. Mehed 40 arvestuses skooris võidu Marti Soosaar Stebbyst. Naiste arvestuses näitas väga head tagurpidi minekut Laina Mesila-Kaarmann Orkla Eesti AS’ist. Naised 40 võistlusklassis võttis esikoha sisse samuti Orkla Eesti AS esindaja Marilyn Maasikamäe. Orkla Eesti AS esindaja Kaire Kattai kiidab oma meeskonda ning ütleb: „Tiim on väga tubli olnud ja ületanud igasugused ootused!“ Kaire sõnul oli oluline, et kõik võistlejad tuleksid tervena võistluselt tagasi. Orkla Eesti AS meeskonnas on sellel aastal pea 40 firmasportlast, kus mehi ja naisi pidi olema pooleks. Kaire kinnitab: „Orkla Eesti AS on oma suured panused aasta üldarvestuse jaoks sättinud, kuid Suvespartakiaadilt võiks ikka esiviisikus lõpetada.“

Esmakordselt oli võistlusalana firmasportlastel mõõdu võtmiseks naisekandmise võistlus, kus startis takistusrajale 23 segapaari. Võistlusrajal oli takistustena seatud kiik ja mitmesugused tõkked, et võistlus oleks huvitavam. Kaksikvõidu viisid Swedbankile vastavalt Ardo Pajur, Hannula-Katrin Pandis ning Martin Milling, Tatjana Manžosina. Kolmanda kohaga pidid leppima Orkla Eesti AS esindajad Kevin Kaivoja ja Karolin Kaivoja Orkla Eesti AS.

Esimese võistluspäeva tulemused ei ole veel artikli avaldamise hetkeks selgunud tõukerattasprindis, disc-golfis, murdmaasuusasprindis ja mälumängus.

Homme alustame uut võistluspäeva ning firmasportlased saavad taas võistlema asuda. Teine võistluspäev möödub suvepealinnas Pärnus.