Posted by: EFL meedia

IT-kart kihutas kiired lõpuringid Tartus Lange Motokeskuses!

10. septembril kogunesid IT-ettevõtted või ettevõtete IT-osakonnad Eesti Firmaspordi Liidu korraldataval Eesti Osavaima IT-Ettevõte sarja IT-Kart üritusel Tartus Lange Motokeskuses!

Sellel korral oli kardirajal mõõtu võtmas 8 võistkonda, kes andsid korraliku konkurentsi tunnetuse! IT-Kart võistlusest võtsid sellel korral osa Playtech, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), Merit Tarkvara, Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus (KEMIT), Codelab, SportID, Glia ja Eesti Rahvusringhääling.

Nii nagu juunis Tallinnas tuli ka nüüd kõikidel võistkondadel sõita kardirajal aja peale 100 ringi, kus iga võistkonna liige pidi läbima minimaalselt 15 ringi järjest. Kuigi valdavalt sõitsid kõik võistkonnad oma ringid järjest, siis reeglite järgi seda tingimata tegema ei pidanud, võis ka nt vahepeal sõidukorra järgmisele anda ja pärast uuesti sõita. Võistkondadele loositi võidusõidu kardid enne sõitu ning seejärel asuti juba kvalifikatsioonisõitude starti. Võistlussõidu ajal ei olnud lubatud sõitja ja võistkonnaliikmete vaheline suhtlus kasutades elektroonilisi sidevahendeid, kuid lubatud olid füüsilised märguanded jms. Tallinnas ja Tartus oli IT-kart võistlusel mõnevõrra erinev formaat. Kui Tallinnas sõitsid kõik meeskonnad aja peale 100 ringi, siis Tartus sõideti seni, kuni esimese koha võistkonnal sai 100 ringi täis ehk võistkondade paremus järjestus selgus siis, kui liidril täitus 100 ringi kardirajal.

Ilmataat küll hirmutas ja lubas võistluse ajal korralikult vihma. kuid sellel korral läks firmasportlastel hästi ja suuremat sadu kaela ei saanud võistlejatest keegi! Vahepeal tuli sellegi poolest veidi hoovihma ja kohe muutusid ka võistlusajad, mis läksid kohati umbes 30 sekundit ringi kohta aeglasemaks ja korralikult tuli ka mängu  driftimist. Igasugune võistlusmoment ja joonele panek tekitab firmasportlastes alati õige tunde ja annab korralikult minekut juurde! Võistluse lõppedes kuulutas Eesti Firmaspordi Liit Lange Motokeskuses välja IT-Kart Tartu osavõistluse võitjad! Sellel korral panid oma ülekaalu tihedas kohtade jagamises maksma Codelab võistkond koosseisus Priit Perna, Dagor Vint, Mari Holopainen, Indrek Altpere ja Kristjan Tamm. Teisel kohal platseerusid Playtech Estonia võistkond, kuhu kuulusid Oleksii Magas, Martin Reilent, Veiko Veldemann, Siim Kallson ja Helen Õunapuu. Suurepäraselt kolmandalt kohalt leiame SportID võistkonna koosseisus Ando Haldna, Marko Naaris, Ott Pluum, Mariella Oja ning Marti Soosaar. Neile järgnesid 4. kohal Glia (Salemove OÜ), 5. kohal Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskus (SMIT), 6. kohal Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus (KEMIT), 7. kohal Eesti Rahvusringhääling ning 8. kohal AS Merit Tarkvara. IT-Kart Tartu osavõistluse võitja Codelab viib koju mõnusa auhinna, milleks on Borealise massaažitooli kasutus üheks kuuks! IT-Kart Tartu kõikide tulemustega tutvu SIIN ning pildigaleriid vaata SIIT!

Sarja üldarvestus on ainult põnevamaks muutumas! Hetkel on liider AS DATEL 140 punktiga ning kohe sabas on SportID, kes on kokku kogunud 130 punkti ning kolmandal kohal 110,6 punktiga Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskus (SMIT)! Sarja üldarvestusega tutvu SIIN

Eesti Osavaima IT-Ettevõte sari võtab suuna tagasi Tallinnasse, kus juba 15. septembril stardime IT-Autoorienteerumisega, kus starti ootavad 20 meeskonda, kellest ettevõttel Kühne+Nagel on lausa neli esindust võistlemas! Täname kõiki osalejaid ning kohtume juba järgmistel võistlustel, millega tutvu SIIN!