Posted by: EFL meedia

Firmaspordil on möödunud meeletu hooaeg

On aeg teha kokkuvõtteid ning võtta moment, et vaadata tagasi Eesti Firmaspordi Liidu möödunud erakordsele, kuid sellegi poolest võimsale hooajale käesoleval aastal ning korraga välja kuulutada ka Eesti Parim Rahvasportlane ja Eesti Sportlikem Ettevõte!

2020. aasta on möödunud kõigi jaoks vägagi teistsuguselt kui tavaliselt. Oleme kõik kohanenud kiiresti ja edukalt vastavalt sellele, milliseid juhtnööre on andud Eesti Vabariigi Valitsus, et toimida nii, et Covid-19 nakkushaiguse näitajad ei suureneks, kuid samas saaksime nautida ühiseid tegevusi ja võistlusi. Mitmeid võistlusi ja alasid kohendati vastavalt oludele ning kevadel lisati uudisalana juurde ka Virtuaalspartakiaad! Oleme hakkama saanud üsna edukalt. Novembris lükkasime esialgu Kuldpall 2020 edasi, kuid tänaseks on selge, et uuel aastal stardime uue hooga ning Kuldpall 2020 jääb ära. Seega nii nagu oleme välja kuulutanud parimad Eesti Osavaim IT-Ettevõte 2020 ja Eesti Sportlikem Riigiasutus 2020 sarjades virtuaalselt, siis teeme ka seda nüüd!

Sellel aastal õnnestus firmasportlastel osaleda ettenähtud mahus Talispartakiaadil Käärikul, uudsel kujul kevadel Virtuaalsel Kevadspartakiaadil, suvel kohtusime taas Käärikul Suvespartakiaadil ning septembris toimus suurepärane Sügisspartakiaad Tallinnas.

Võimsa soorituse tegi sellel aastal üldarvestuses Swedbank, kes võttis ülekaaluka võidu ja Eesti Sportlikem Ettevõte 2020 tiitli 3379,1 punktiga. Swedbank võistkond on alati olnud erinevatel Firmaspordi võistlustel kohal ning andnud endast 100% parima! Kindlasti väga võimas esitlus ning juba järgmisel hooajal tuleb alustada tiitli kaitsmisega! Swedbank jättis sellel hooajal selja taha Tallinna Lennujaama 2686,3 punktiga ja SEB 2666,6 punktiga. Tulemused SIIN

Firmasportlased on olnud alati fantastiliselt tublid ja sportlikud, kuid arvestades 2020. aasta sportimise võimalusi, siis on kõik kindlasti andnud maksimumi, et olla aktiivne igal sportlikul üritusel, kus see vähegi võimalik. Suurima rõõmuga kuulutame välja Eesti Parim Rahvasportlane 2020 sarja võitjad neljas erinevas vanuseklassides! Meeste arvestuses võttis tiitli väga hea punktiskooriga endale Elisa Spordiklubi liige Jano Järvelaid, kes kogus terve hooaja peale kokku 1092,2 punkti. Mehed 40 vanuseklassis napsas sellel aastal kindla võidu Stebby võistkonna liige Marti Soosaar, kes kogus kokku 1068,6 punkti. Hooaja suurima punktiskooriga lõpetab sellel aastal naiste vanuseklassi võitja Hannula-Katrin Pandis Swedbankist, kes sai üldarvestuses kirja sellel aastal 1346,8 punkti! Naised 40 vanuseklassis sai 1091,7 punktiga esikoha tiitli endale Jaanika Parts Elisa Spordiklubist! Kõik tulemused SIIN

Meeste 40 vanuseklassi võitja Marti Soosaare jaoks on käesolev hooaeg esimene, kus ta sai täiel rinnal kaasa lüüa osalejana ja ei olnud ühelgi üritusel korraldajana rakkes. See andis talle ka suurepärase võimaluse kaasa võidelda Parima Rahvasportlase 2020 sarja tiitli nimel. Marti ütleb: „Siiani olin üksikutel aladel võistelnud ja olin usku kogunud, et kui ma saaks terve hooaja kaasa teha, siis oleks võimalik see tiitel võtta!“ Suures plaanis on Marti kindel, et sai oma aladelt punktid kätte ja kaasa tegi ta ka erinevatel aladel, kuhu varem ei oleks osanud ta minna. Näiteks aerusurf, kus ta ei kukkunudki vette või näiteks hoopis mobiilivise, kus ta arvas, et valis hea telefoni, kuid see lagunes juba poole viske peal õhus juppideks ja maandus kümnes osas. Samuti toob Marti ka näitena mini-reketlon, kus ta arvas, et ta pinksimängu oskus on nullilähedane, kuid tegelikult sai pallide tagasi ajamisega vastase poolele hakkama küll.

Marti kõige eredam emotsioon on hooaja algusest ja selleks on võimsussõit. Ta sõnab nii: „Kuna ma olen üsna suur ja täitsa hea vastupidavusega, siis võimsussõit on nii minu ala, kui veel vähegi olla saab. Ajaliselt kaotan sealt tublimatele suusameestele napilt, kuid ma kaalun neist ka pea 20 kg rohkem. Selga sai võetud korralik raskus. Seljakotis võis olla kas 15 või 20 kg jagu raskust lisaks, kuid olin kindlalt oma sõidu taktika paika pannud: stardist paaristõugetega kiirelt minema, lasketiiru taga tõus vajutada nii kiiresti ülesse, kui vähegi saab, siis järgneb sellele väike laskumine ja seejärel on lõpuosas jälle vaja vajutada. Kuni tõusuotsani mu plaan töötas, aga laskumise pöördel läks nii, et rada oli eriti pehme ja kaotasin kurvis tasakaalu ning laskumise keskel tegin kena pöördega kukkumise! Kuigi sain kiiresti püsti, oli selge, et aega kaotasin vähemalt 10 kui mitte 15 sekundit. Kukkumise ja püsti saamise peale palju aega ei kulunudki, kuid pehmes lumes ja laskumisel uuesti hoo sisse saamine võttis aega ning kõvasti energiat. Lõpuspurti tuli alustada ilmselt paarkümmend meetrit varem, ilma kukkumata oleks ju kaugemale libisenud. Võidu võttis Rain Pajur, kes selles osalejate pundis oli vist ainuke minust veel “suurem poiss.” Lõpuks sain ülinapilt teise koha ja jäin mingi millisekundiga umbes Aivo Kaljumäe ette. Minu aasta 2020 põhimälestus oli kahjuks võistlusest, mis ebaõnnestus.“ Marti valmistus hoogsalt Kuldpalliks, et mini-reketloni kaotuse eest korralik revanš teha, kuid lubab järgmisel aastal taas võistlusteks kindlasti valmis olla!

Täname kõiki ettevõtteid osalemise eest ning õnnitleme kõiki võitjaid! Uus hooaeg ei ole enam kaugel ning kohtume juba järgmistel Eesti Firmaspordi Liidu võistlustel, mis stardivad juba 2021. aasta jaanuaris! Tutvu võimalustega meie kodulehel SIIN