Posted by: admin

Alguse sai Eesti Osavaima IT-Ettevõtte sari 2020!

Täna algas Eesti Osavaima IT-Ettevõtte sarja 2020 hooaeg Tallinnas, kus selgitati kõige täpsema käega kuuliveeretajad. Akadeemia bowlingusaali oli seekord kogunenud täismaja ehk 16 võistkonda 14 erinevast ettevõttest! Saalis oli kuulda palju rõõmuhõiskeid kui suudeti esimese kuuliga veeretada STRIKE ning paraku leidus saalis ka morne nägusid, kui järjekordne kuul suutis ebaühtlase rajakatte või ovaalse kuuli tõttu renni veereda.

SimplBooksi esindajas näitamas õiget näppude õhus hoidmise tehnikat peale kuuli lahtilaskmist. Firmasport, IT-bowling.exe @Tallinn, foto: Ardo Säks

Eelmise aasta IT-Bowling Tallinn võitja Datel oli seekord võistlustules 2 võistkonnaga ning suutis sel aastal kaitsta tiitlit kui Tallinna kõige täpsema käega IT-võistkond, kogudes summana 1517 punkti kahe parima vooru kokkuvõttes. Eks tuldigi mängima mõttega tiitlit kaitsta, kuna ettevõte siseselt on bowling kõrgelt hinnatud mäng. Kuigi konkurente oli sel korral rohkem, suutis Datel oma paremuse nii veenvalt maksma panna, et teist kohta edestati ligikaudu sama punktisummaga, mis oli ka tänase võistluse parima naismängija, Külli Kotteri punktisumma, kes kogus oma parimas mängus 182 punkti. Dateli edusse panustas kõige rohkem Kaido Kivilo, kes parima meesüksikmängijana kogus enda parimas voorus 193 punkti.

Kohad 2-4 kuulusid sarja uustulnukatele – Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus (KEMIT) napsas teise koha Softsystemsi ja Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskuse (SMIT-i) ees. SMIT-i jäi esikolmikust lahutama seekord vaid 2 punkti.

Samuti Osavaima IT-Ettevõtte sarjas debüüdi teinud Bytelife’i spordiharrastuse eestvedaja Laura Maala tegi naiste seas ühe parima tulemuse, visates enda parimas voorus 161 punkti. Laura sõnul otsustas Bytelife’i kollektiiv osa võtta, kuna enamik ettevõtet esindanud inimesi on uued töötajad ning sport on ideaalne viis meeskonna uute liikmetega tuttavaks saamiseks. Koos käidi enne selle aastast esimest IT-sarja osavõistlust ühiselt bowlingus kätt proovimas ühe korra. Laura sõnul oli trennist palju kasu, kuna võistlusel visati märksa paremaid tulemusi kui treeningul. Trennis proovisid nad rada number 1 ning soov oli võistluse ajal sellel rajal mitte mängida, kuna tulemused ei olnud just kõige paremad. Paraku aga esimesel rajal mänginud SMIT-i võistkond suutis kokkuvõttes saavutada 4. koha. Võta siis näpust – kas mängis Bytelife eile raja Akadeemia Bowlingus kuumaks ära või olid SMIT-i mängijad lihtsalt paremad?

Lõplik paremusjärjestus IT-Bowling Tallinna üritusel oli igatahes järgmine:

 1. Datel 1
 2. KEMIT
 3. Softsystems
 4. SMIT
 5. Kühne + Nagel 1
 6. Datel 2
 7. Bytelife
 8. Tallinna Lennujaam
 9. SEB
 10. Kühne + Nagel 2
 11. Glia
 12. SimplBooks
 13. Breakwater Technology
 14. Betsson Group
 15. Comodule
 16. Primend
Tasavägises konkurentsis 13. koha teennud sarja uustulnuk Breakwater Technology peaaegu terves koosseisus. Firmasport, IT-bowling.exe @Tallinn, foto: Ardo Säks

Järgmine võimalus IT-ettevõtete sarjas punkte koguda avaneb juba 05.02, kui bowlingus selgitatakse parimad Tartus. Hooaja sisse mahuvad veel darts, autoorienteerumine, kardisõit, paintball ning lauatennis, kuhu paljud ettevõtted on end juba kirja pannud. Siinkohal on tarvis ära mainida ka see, et kirja läheb sarja üldarvestusse siiski vaid iga osavõistluse parim tulemus ehk siis kaks korda ühelt ja samalt alalt punkte üks ettevõte teenida ei saa.

Võistluse tulemused leiate SIIT ning sarja üldarvestuse peale IT-Bowling Tallinn üritust SIIT

Võistluse galerii leiate SIIT

Sarja juhendi koos järgmiste toimuvate kuupäevadega leiate SIIT

Järgmiste kohtumisteni!