Posted by: admin

Võrkpalli parimad tulevad Swedbankist, jalgpalli tublimad Elisast!

Seekord oli Suvespartakiaadil pallialasid kaks: rannavõrkpall, kus võisteldi segavõistkondades ja paarismängus, ning jalgpall. Rannavõrkpallis võttis kahe ala üldvõidu Swedbank, jalgpallis aga Elisa.

Jalgpallis kohtusid finaalmängus Elisa ja Swedbank ning kolmanda koha lahingus Danske ja Kalev. Esimeses mängus osutus paremaks Elisa, teises Danske.

Foto: Tarmo Haud

Elisa tiimile koosseisus Dmitri Zguro, Einar Niin, Erki Hallang, Kristo Lehiste, Magnar Mikkelsaar, Maikel Jätsa, Mikk Hüüdma, Monika Kukkonen, Pavel Bogdanov ja Tihhon Šišov oli võit Swedbanki üle magus. Võidu tõid Elisale nende endi sõnul kiired jalad, osavad löögid ja suurepärane väravavaht.

“Meil läks hästi, tublid poisid olid! Raske ja pingeline mäng. Vastased olid tõesti super, kõige paremad. Meil olid kõik vastased piisavalt huvitavad, ja eks me pidime võidu nimel ikka pingutama. Aga mis sa ütled – tiimitöö on kõige tähtsam. Tulime siia ikkagi kindla eesmärgiga võitma,” ütlesid Elisa võidutiimi liikmed.

Oma sooritusega Suvespartakiaadil on tiim rahul. “Oleme täpselt seal kus peame olema, platseerume ilmselt kusagile 4. kohale. Swedbankist olime sel korral küll jalgpallis paremad, aga nende tiim on ikka väga tubli, nad on alati tasemel.”

Võrkpallis olid kokkuvõttes parimad Swedbanki töötajad, neile järgnesid Lennujaama ja Danske töötajad.

Meespaaridest olid esimesed  Erko Varblane ja Kristjan Haavik Danskest, naispaaridest Janne Järvalt ja Tiina Lauri Swedbankist. Segavõistkondade arvestuses võttis esikoha Swedbanki tiim koosseisus Janne Järvalt, Kaido Ruul, Leho Virma, Tiina Lauri, Inga Mattiesen, Jaana Üksik, Karel Lumik ja Kristjan Tatar.

Foto: Tarmo Haud

Koondarvestuse neljandaks tulnud Danske Banki spordiklubi liikmed Priidu Tammeorg ja Piret Toome tunnistasid, et konkurents on tugev. „Swedbank mängib hästi ja Ernst&Young samuti, neil on lausa kaks võistkonda,“ nimetas Tammeorg tublimaid tegijaid ja lisas, et ilma võrguta oleks lihtsam mängida.

Piretil on võrkpallis ette näidata 18 aastat kogemust ning tema soovitab konkurente mitte kunagi alahinnata.

Kokkuvõttes 7. koha saanud Ernst & Young võttis nende töötaja Ingrid Moori sõnul mängu tõsiselt. „Trennidega alustasime sügisel ja kord nädalas oleme liiva peal trenne teinud. Vabal ajal käime kõik rannas mängimas,“ ütles Moor.

Koondarvestuses kolmandale kohale tulnud Elisa spordiklubi liige Marika Raiski on võrkpalli mänginud alates ülikooli lõpust, kuid oma tiimiga harjutati Kuressaares kokku esimest korda. „Siin on väga palju häid tegijaid, punktid ei tule lihtsalt.“

Rahandusministeeriumi võrkpallitiim pidi kohe turniiri alguses tunnistama SEB Panga tugevust. „Me pole mitte ühtegi korda harjutanud ja saime mängu pähe, kuigi algedu oli päris suur, aga siis läks käest ära. Pole erilised võrgugurud,“ tunnistas Toomas Auväärt ja lisas, et vastasel oli hea strateegia.

„Nad elimineerisid oma naised ja mängisid kahe mehega. Ma arvan, et selle tulemuse peaks vaidlustama, äkki saab lisapunkte,“ muheles spordimees.

Rannavõrkpalli segavõistkondadele ning jalgpalluritele paneb auhinna välja A. Le Coq, paarismängu võitjate eest hoolitseb TradeHouse.