Posted by: admin

Võimsaimad suusatajad tulevad Swedbankist!

Talispartakiaadi teine võistluspäev algas loomingulistele sportlastele mõeldud alaga: võimsussõiduga. Selles võistluses tuleb olla nutikas ning teada, kas eelise toob pigem suur kaal või kiire tempo. Swedbanki sportlased on aastatega täpse retsepti valmis mõõtnud ning võtsid võistluse üldvõidu, edestades teisele kohale tulnud Tallinna Linnatranspordiametit ning kolmanda koha pälvinud Elisat.

Aga mis siis ikkagi toimib – kaal või kiirus? “Elu on näidanud, et kaal võidab. Kiirusega seda vahet järgi ei sõida,” tõdeb Swedbanki sportlane Riika Ploompuu ja lisas: “aga tõus oli küll sigapikk!” Aimar Hussar Kalevist vaidleb aga vastu. “Eelmine aasta tõdesin, et kaal ei tööta. See aasta proovisin ilma lisaraskuseta.”

Foto: Ardo Säks

Kaalu lisati võistlusel igasugu põnevaga – kahe seljakoti, laskesuusarelvade, aga ka näiteks paari vorstilatiga.

Selleaastase tähelepanuväärseima raskuse eripreemia saab aga Draakoni maskotirüü, mida kandis Hannes Animägi.

“Tegelikult ei ole kostüüm kaalu pärast. Draakon propageerib lihtsalt sporti!” kinnitas Animägi. Seda, kui palju kostüüm kaalu lisas, saab igaüks juba aga ise mõistatada – kokku mõõtis kaal Eesti parimate maasikamaitseliste nätsukommide maskotile välja 89,4 kg.

Klassiti jagunesid võitjad järgnevalt: N50 arvestuses tegi parima tulemuse Silja Lõhmus SEB-ist, N40 Piret Põldsaar ja N30 klassis Eve Härm, mõlemad Tallinna Lennujaamast.

N klassis tegi parima tulemuse Laura Maasik Danskest – oma klassi kõige kergema naisena.

Meeste arvestuses oli parim Juri Shirokov Saint-Gobainist, M30 klassis Martin Maasik Tallinna Lennujaamast.

M40 klassis sõitis end esikohale Danske sportlane Meelis Rebane, kes jäi kaalult pigem klassi kergemate sekka; ning M50 arvestuses Sulev Salong Tallinna Linnatranspordiametist, kes oli kaalult hoopis oma klassi raskeim.

Seega saab ala kokkuvõttes tõdeda: loevad nii kiirus kui ka võimalikult suur (lisa)kaal, ent igaüks peab ise järele proovima, kumb tema jaoks töötab.

Tänaõhtusel auhinnatseremoonial premeerib parimaid võimsussõitjaid MyFitness. Teine Talispartakiaadi päev jätkub aga laskesuusatamise ja pallialadega Vaata kõiki tulemusi SIIT!