Posted by: EFL meedia

Võimsad vahemaad „Kilomeetrikogujaga“

Möödunud nädalal ehk 15. kuni 21. juunini kogusid 12 riigiasutuse töötajad kilomeetreid Eesti Sportlikem Riigiasutus 2020 sarjas liikumist hõlmavas väljakutses „Kilomeetrikoguja“!

Tegu oli Eesti Firmaspordi Liidu poolt korraldatava liikumisväljakutsega, millest said osa võtta kõik riigiasutused. „Kilomeetrikoguja“ väljakutse kuulub Eesti Sportlikema Riigiasutuse sarja, kus kõik osalejad pidid ühe nädala jooksul koguma võimalikult palju kilomeetreid kas kõndides või joostes. Liikumisväljakutses oli kaks võistlusarvestust ning omavahel said mõõtu võtta kilomeetrite kogumises mehed ja naised. Selleks, et tulemused arvesse läheksid, tuli kõik liikumised salvestada Endomondo spordirakenduses.

Oma osalemisest sportlikkus liikumisväljakutses andsid teada Eesti Merekool, Eesti Raudtee AS, Eesti Statistikaamet, Elering AS, Maksu- ja Tolliamet, Prokuratuur, Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus, Riigikohus, SA Raplamaa Haigla, Siseministeerium, Sotsiaalkindlustusamet, Tervisekassa. „Kilomeetrikoguja“ nädalases väljakutses sai tulemuse sai kirja 225 inimest, kes kõik koos läbisid pea 14 000 km ning kulutasid selle vahemaa läbimiseks lausa miljon kalorit!

Individuaalses arvestuses naiste seas võttis esikoha ja kogus kõige rohkem kilomeetreid terve võistluse peale Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse esindaja Heilika Reinvart, kes läbis nädala jooksul 403,35 km. Teisel ja kolmandal kohal platseerusid Maksu- ja Tolliameti töötajad Sireli Pilpak 313,31 km-ga ja Geily Sinijärv, kes paigutus edetabelisse 198,59 km-ga. Meeste arvestuses võttis liidripositsiooni Statistikaameti esinumber Jaan Õmblus, kes kogus liikudes kokku 356,25 km. Teisel kohal Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse esindaja Kusti Salm, kes läbis nädalaga 170,24 km ning kolmandal positsioonil platseerus 150,16 km Ülar Aasa Maksu- ja Tolliametist. Tulemused SIIN.

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse esindaja, üldarvestuse ja naiste arvestuse võitja Heilika Reinvart seadis endale esmalt sihid, mida esimese päeva õhtuks kohe kalibreerima asus. Uuteks sihtideks sai Reinvartil, et iga päevaga läbib kilomeetreid maksimaalselt rohkem kui eelneval päeval ja teiseks eesmärgiks oli tal, et päeva lõpuks olla konkurentsis naiste arvestuse esikohal. Reinvart kirjeldab võitu toonud taktikat nii: „Esimeste päevade taktika oli varahommikune ring ning lisaks päevased ringid ja katkematu kilomeetrite andmete uuendamine. Kuid neljanda päeva õhtuks otsustasime toetusmeeskonnaga, et hommikust ringi tuleb võimalikult palju pikendada ja andmed laeb üles õhtuti.“ Varahommikune kilomeetrite läbimine andis talle tema meelest kaks suurt eelist – seda sai teha kargemas õhus, sest keskpäevaks küündisid õhutemperatuurid päikese käes pea 30° C. Lisaks oli päeva alguseks korralik kilometraaž kogutud, mis andis Reinvartile jõudu päevasteks ringideks. Seega algasid tema päevad „Kilomeetrikoguja“ väljakutse ajal kell 05.00, et esimene 3-4 tundi kestev ring teha. Pühapäeva hommikut ehk viimast päeva alustas võitja juba kell 04.30, et pigistada kõik, mis võimalik. Reede õhtul seadis ta ühe täiendava eesmärgi – koguda nädala lõpuks 400 km, mis samuti sai täidetud! Ei puudunud ka tehnilised viperused, sest Heilika Reinvartil jäid viimased 5 km nö õhku, sest lõpetas napilt enne südaööd ja selleks ajaks oli andmete edastamine takistatud. Reinvart ütleb: „Minu teekonda toetasid strateegia planeerimisel, pidevalt konkurentidel ja eesmärkidel silma peal hoides ning mind ergutades lähimad pereliikmed. Isegi lemmikloom andis oma panuse kui taastusravi spetsialist. Mainimata ei saa jätta ka suurepärast finišit, mille pere ja sõbrad mulle pühapäeva õhtul korraldasid. Videot vaata SIIN

Vahekokkuvõtted näitasid, et terve „Kilomeetrikoguja“ väljakutse vältel käis üks väga kõva rebimine – kord oli üks peal ja teine all ning siis kohe vastupidi. Liidrikohta hoidis esimese kokkuvõtte ajal Maksu- ja Tolliamet, kelle töötajad olid läbinud selleks hetkeks 634 km! Teise vahekokkuvõtte ajal oli liidripulga üle võtnud Statistikaamet, kelle töötajad olid kokku saanud 1027 km, kuid kaugel ei olnud ka Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus, kellel oli koos 1026 km – vahe ainult ÜKS kilomeeter! „Kilomeetrikoguja“ liikumisväljakutses riigiasutuste seas võttis üldvõidu sellel korral Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus, kelle TOP10 liikujat kogusid nädalaga kokku 1584,35 km. Teisel kohal platseerus 1403,54 km Maksu- ja Tolliamet ning tugevale kolmandale kohale jõudis Statistikaamet, kelle töötajad läbisid 1396,31 km! Tulemused SIIN ja Eesti Sportlikem Riigiasutuse 2020 sarja üldarvestust vaata SIIT.

Auhinnafondi pani välja Yes Sport, kes individuaalses arvestuses premeeris parimaid liikujaid Yes Sport 50 € kinkekaardiga. Lisaks pani Yes Sport välja ka loosiauhinna TRX treeningvahendi kõigi vahel, kes treeningu ajal endast või ümbritsevast pilti tegid ja postitasid selle enda Facebooki või Instagrami ning andsid sellest meile teada! Auhinnaloosi võitjaks osutus Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse esindaja Kirsti Link! Kõikide võitjatega võetakse ühendust.

Õnnitleme võitjaid ja osalisi! Järgmine riigiametnike väljakutse ootab ees septembrikuus, kui saalihoki väljakul tehakse selgeks, kes on parim. Uuri rohkem ja registreeri SIIN.

Eesti Firmaspordi Liit ootab kõiki riigiasutusi osalema ka Suvespartakiaadil 14.-16. augustil Valgamaal Kääriku Spordikeskuses! Loe Suvespartakiaadi kohta rohkem SIIT. Kindlasti tasub hoida silm peal ka meie sotsiaalmeedias Facebookis ja Instagramis!