Posted by: EFL meedia

Võimsa Suvespartakiaadi võitjad on selgunud

Meeleolukalt aega veetes aeg lendab ning ei saa arugi, et finaalpäev Suvespartakiaadil on taas kätte jõudnud. Jäänud oli veel jagada ainult viimased esikohad ning üldarvestuse võitja teada saamiseks punktid kokku lüüa.

Suvespartakiaadi kolmas ja viimane võistluspäev algas rogaini raja läbimisega Reiu puhkekeskuses, kus firmasportlastel tuli orienteerumiskaardi alusel läbida erinevaid punkte ning seda muidugi võimalikult kiiresti, sest aega anti ainult 30 minutit. Omavahel võeti mõõtu seitsmes erinevas vanusekategoorias ning muidugi koguti individuaalsete punktidega ettevõttele kasu. Ettevõtete arvestuses saavutas esikoha Swedbank ning igas vanusekategoorias parimad orienteerujad olid: Marvin Üürike (M); Ando Haldna (M30); M(40); Mati Korrol (M40); Jaan Enok (M50); Triin Gede (N); Hannula-Katrin Pandis (N30) ja Edit Kannel (N40).

Pärnu rannas võistlesid ettevõtete segapaarid tuult trotsides kõrgeid kastitorne ladudes omavahel nii täpsuses, kiiruses kui ka vastastikuses usalduses ning meeskonnatöös. Kahe minuti jooksul tuli üksteise otsa laduda võimalikult palju kaste ilma, et torn ümber kukuks.  Neljal segapaaril õnnestus kahe minuti jooksul üksteise otsa laduda 15 kasti. Kõige kiiremini tegid seda SEB firmasportlased Hele Reinsalu ja Merten Loss. Lisaks SEB-le õnnestus rekordarv kaste laduda ka Luminori, Tervisekassa ning Orkla Eesti AS firmasportlastel.

Suurte liivatuulte vahel võisteldi ka tuntud murumängus petanque, kus kolmeliikmelised meeskonnad selgitasid välja kõige täpsemad kuuliviskajad. Punktitulemuste kohaselt kujunes välja esinelik, kuhu kuulusid ettevõtted MTÜ Tallinna Lennujaam, Statfinn Estonia OÜ, Coop Pank AS ja SEB.

Kindlasti tekitas paljudele firmasportlastele positiivset nostalgia tunnet ning äratundmise rõõmu rahvastepall, mille võitjateks osutusid seekord Elisa Spordiklubi. Poodiumi teisele kohale platseerus Orkla Eesti AS ning pronksmedali napsas Swedbank. Lisapinget pakkus kindlasti tugev tuul, mis sageli suunas palli enda soovide järgi, mitte viskaja soovitud suunas.

Tänavuse #suvesparta eelviimaseks võistlusalaks oli talvine teatejooks, mis meenutas küll tavapärast pendelteatejooksu, kuid teatepulga asemel anti edasi suuski, kuhu olid kinnitatud ka suusasaapad ja suusakeppe. Talvise teatejooksu võitis Elisa Spordiklubi meeskond, koosseisus Rauno Liitmäe, Maarja Kruusimaa, Henri Voogla ja Triin Junson. Poodiumi teisele kohale jooksid end Orkla Eesti AS 3 firmasportlased Karina Kruusimäe, Kristofer Kruusimäe, Kermo Pihelgas ja Martin Kärner. Kolmanda koha saavutasid Swedbank-i esindanud Henri Kaarma, Inger Romanenko, Aigar Mäesepp ja Charlotta Junolainen.

Kolmepäevase võistluste saaga lõpetati pingelise ja adrenaliinirohke köieveoga, kus firmasportlased andsid endast kõik ning olenemata äkilisest hoovihmast ning võrdlemisi tugevast tuulest, pakkusid teineteisele tugevat konkurentsi. Esikoha saavutas köieveos Elisa Spordiklubi meeskond koosseisus: Jaanika Parts, Helina Kõrran, Rauno Liitmäe, Heigo Mansberg, Henri Voogla, Mihkel Järve. Hõbemedali teenisid välja AS Norma esindajad Jorma Orusaar, Keit Reitel, Erki Liivamägi, Lauri Lillmaa, Aljona Fjodorova, Keijo-Kim Taal. Kolmanda koha saavutasid Swedbank-i tublid ja tugevad firmasportlased Martin Milling, Mario Liiva, Riho Ahtijainen, Charlotta Junolainen, Kristina Mironjuk, Rio Schults.

Tänase võistluspäeva lõpuks selgus ka, kes on Suvespartakiaad 2021 üldvõitja. Punktid kokku loetud, siis sellel korral kaitses väga edukalt oma Suvespartakiaadi võitja tiitlit Swedbank. Teisele kohale jõudis sellel aastal Orkla Eesti AS ning kolmanda koha võttis vastu SEB. Tulemustega saad tutvuda SIIN 

Kirja oleme saanud taaskord suurepärase sportliku nädalavahetuse Õnnitleme kõiki võitjaid, täname osalejaid ning kohtume juba järgmistel võistlustel!

Suvespartakiaadi galeriid saad nautida SIIT