Posted by: admin

Ultimate-frisbee võidu võttis Elisa

Suvespartakiaad ’18 avapäeva tulihingelisemad ultimate-frisbee lahingud peeti Viljandi järve ääres kunstmuruga kaetud väljakul. Üheksa ettevõtte võistkonnas seas tõestas oma üleolekut Elisa tiim koosseisus Mai Kraft, Laur Telliskivi, Maarja Maarjakõiv, Erki Markus, Karl Staub, Karl Rooba, Karl-Anders Tammes, Martin Ojase, Mikk Hüüdma ja Nelli Licht.

Võidu noppis Elisa meeskond (valge-sinisekirjudes särkides) / foto: Kaimo Puniste

 

Auväärse teise koha saavutas SEB, kolmanda koha võttis vastu Orkla Eesti AS, neljandaks jäi Swedbank ning viiendaks Lennuliiklusteeninduse AS.

 

Ultimate-frisbee korraldaja ja kohtunik Margus Liiva leiab, et tegemist on esimese spordipäeva kõige suuremat hasarti tekitanud mõõduvõtuga. „Paljud läksid väga kirglikuks ja hakkasid kontakti otsima, mida tegelikult olla ei tohi. Kohati läks isegi veidi agressiivseks. Peamine on kaine mõistuse säilitamine, teiste jälgimine ja visete sooritamine. Ketas peab lendama põlve ja rinnaku vahelisel kõrgusel ning tuulega on oluline vältida selle üles viskamist,“ selgitas igapäevaselt Team FreeFlyers ridades spordialaga tegelev Margus Liiva.

 

Kohtuniku sõnul mängiti punktidele World Flying Disc Federation’i poolt heaks kiidetud 175 grammi kaalunud ketastega ning iga kohtumine kestis üldjuhul 10 minutit.

 

Mai Kraft Elisast mängib Tallinna Frisbeeklubis ning on spordialaga keskmisest paremini kursis. Firmasportlane tunnistas, et võidu saladus peitub tiimitöös. „Varem spordialaga kokku puutunud inimeste osalemine aitab kaasa distsipliinile, ketast hoitakse rahulikumalt, ei visata kohe ära ning on oskus mängu nii-öelda laiali võtta. Võidu vormistamiseks on vaja ikka terve võistkonna panust ning meie omad olid täna tublid,“ rõõmustas Kraft.

 

Danske Bank’i ja Tallinna Lennujaama Spordiklubi vaheline duell / foto: Kaimo Puniste

SEB töötaja Helen Hanimägi nentis, et pool nende võistkonnast puutus mänguga kokku esimest korda. „Proovisime valmistuda, kuid ei saanud inimesi kokku. Tegelikult oli väga äge,“ tunnistas firmasportlane rahulolevalt ja nõustus, et parim treening ongi võistlus.

 

Imre Teder Danske Bankist saavutas oma tiimiga kaheksanda koha. „Umbes pooled meie võistkonna liikmed tegelevad jalgpalliga ning eelnevalt olime vaid kahel korral kokku harjutanud. Esimene jõukatsumine oli meil Lennuliiklusteenindusega, mille tiim paistis silma erakordselt täpsete ja kiirete visetega. Tundus, et nad on seda kindlasti varem mänginud. Üldiselt kulges kõik väga sõbralikult,“ kiitis Teder.

 

Rainis Värv tunnustas kolleege ja nentis, et kokku saanud võistkond on sportlikult väga mitmekülgne. „Esimesel kohtumisel eksisime kaitses kolmel korral ning täpselt kolmel korral meid ka ära karistati. Ilmselt vedasid alt nii närv kui pinge. Mängu juures kõige keerulisem osa on selg ees jooksmine, sul pole aimugi, kuhu liigud ning mis tagapool toimub. Tänu sellele võib ette tulla erinevaid ebaõnne olukordi. Mina näiteks maandusin teise mängija jala peale, kuid õnneks jäid kõik terveks.“

 

Selg ees jooksmine põhjustas nii mõnegi kukkumise / foto: Kaimo Puniste

Orkla Eesti AS spordimees Erkki Liiv sai väljakul samuti väikese kokkupõrke osaliseks, kuid ei lasknud sellest tujul langeda. „Me siin Orklas oleme kõvasti šokolaadi söönud ning seetõttu ka erinevate provokatsioonide ees tugeva nahaga. Mina isiklikult valmistusin mõõduvõtuks Kalevipoja šokolaadi ja lisaks sinepiga, mis on eriti vägev. Menüüs on loomulikult Kirju Koera komm, batoonid ja Põltsamaa smuutid, millega saab korralikult vormi,“ kergitas Liiv võistkonna salaretseptilt saladusekatet.

 

„Ultimate-frisbee on tore, joosta on äge ja see ühendab erinevad mängualad, omad eelised on nii korvpalluritel kui jalgpalluritel. Meil on lisaks siin veel nii saalihoki kui disc-golfi kogemusega sportlasi,“ lisas ta.

 

Kadri Lang Tallinna Lennujaamast pidi tänu kergele vigastusele suurema osa mängust pingil veetma. „Mu kolleegid olid oodatust tublimad ja lendasid väljakul ringi väga hästi. Kõige suurem lõbu kogu asja juures on koostegemine, ühise eesmärgi nimel mängimine,“ leidis Lang.

 

Suvespartakiaad’18 pakub aktiivsetele firmasportlastele mitmeid väljakutseid kokku 26 alal. Viljandi järve ääres saab juunikuu kolmandal nädalavahetusel kaasa elada nii kiikingule, rammumehe- ja naise võistlusele, tõukerattasprindile kui SUP võidusõidule ja näiteks ka vettehüppevõistlusele Viljandi järvelendur 2018. Kokku on end mõõduvõttudele üles andnud 20 ettevõtte 468 töötajat.

 

 

Autor: Marta Vasarik