Posted by: Taavi Kruut

Töökohaspordikuu kutsub kõiki liikuma!

Pikk talv on lõppenud, kevade esimesed päikselised päevad on kohal ja on õige aeg taastada energiavarusid sportides. Kõikide kohustuste kõrvalt on sageli raske leida aega ning tahtejõudu, kuid alati ei pea kulutama sportimisele tunde, piisab sellest, kui teha mõne minuti vältel erinevaid harjutusi. Aprill on välja kuulutatud töökohaspordikuuks ja see annab võimaluse endale luua sportimise rutiin ka tööpäeva keskel ja kaasata kolleege. Toome veelkord välja kõik töökohaspordikuu raames toimuva.

Ettevõtete töökohaspordi challange

Töökohaspordikuu raames valime välja 20 erinevat ettevõtet, kelle kontoris teeme lõbusad spordivideod. Kõigil videos osaleda soovijatel palun teada anda aadressil taavi@firmasport.ee. Igal tööpäeval alates 1. aprillist kuni 26. aprillini postitame uue lõbusa video sotsiaalmeediasse, selleks jälgi meid Facebookis ja Instagramis.

Auhinnad parimatele on välja pannud FitKit, kes iga ala võitjale annab ühe treeningvarustuse komplekti väärtusega 100€. Kolme parimat võistkonda, kes viieliikmelise võistkonnaga on teinud summaarselt parima tulemuse premeeritakse omanäoliste karikatega. SportID on omaltpoolt välja pannud loosiauhinnaks kõigi töökohaspordikuus osalenute vahel 2×50€ väärtuses krediiti. Borealis on välja pannud uudistootena kõigi osalenute vahel välja silmamasseerija iSeeM.

Kui Sinu ettevõttel jäi üleskutse õigel ajal märkamata, siis on võimalik challengiga liituda kogu aprillikuu jooksul. Kui soovid ka enda ettevõttega üleskutsest osa võtta, lisa video enda avalikule sotsiaalmeedia kontole ning pane juurde viited #firmasport #liigume #terveeestieest #tookohaspordikuu #sportideas. Siis jõuavad kõik videod meieni. Sotsiaalmeediasse palume üles panna vaid lühemad videod ning pildid üleskutses osalemisest. Kui aga soovite osa võtta võistlusest, siis säilitage kogu challengi video alles, et saaksime tulemust kontrollida.

Milliseid harjutusi tegema peab?

  1. kätekõverdused 1 minuti jooksul
  2. kükid 1 minuti jooksul
  3. kosmonaudid 1 minuti jooksul
  4. plangu hoidmine aja peale
  5. selg vastu seina, jalad 90′ hoidmine aja peale

 

Challenges osalemine annab kindlasti päevaks energiat juurde ning kõik töökohaspordikuus osalenud inimeste tervis paraneb ja loodetavasti süveneb liikumisharrastus veelgi või nakatab spordiga mitte häid suhteid omaval inimesed spordipisikuga! Kõikide osalenute vahel läheb loosi vahvaid auhindu.

Mis veel kuu jooksul toimub?

FIT100 Treeningkampaania

1.-30. aprillil on kõik kutsutud üles märkima oma liikumiskorrad liikumisäppis FIT100. Rakendus sisaldab 12 treeningkava, mille on teinud treenerid Britta Aduson ja Sandra Raju, treeningpäevikut ja oma treeningpäeviku sõpradega võrdlemise võimalust. Nende vahel, kes saavad kuu jooksul kirja vähemalt 15 liikumiskorda, loositakse välja 6 paari NIKE Free spordijalatseid.  FIT100 äppi (SportID International) saad alla laadida Apple Store’ist ja Google Play Store’ist.

Kevadspartakiaad’ 19

22.-26. aprillil toimub Tallinnas ettevõtete kevadspartakiaad, kus ühe nädala tööpäevade õhtutel saab panna ennast proovile ning võtta mõõtu oma kolleegide ja teiste ettevõtete esindajatega sellistel aladel nagu keegel, noolevise, laskmine, trepijooks, sõudeergomeetrite kolmevõistlus, male, kabe ja curling. Esikohal ei ole kindlasti mitte võit, vaid osavõtt, uute inimestega kohtumine ning argielust välja saamine. Nädal täis rõõmu ja sporti lõppeb reede õhtul autasustamise ja uhke afterpartyga! Rohkem infot www.firmasport.ee/kevadspartakiaad.

Töökohaspordikuu kalender

Kõik aktiivsed inimesed võivad sisendit anda töökohaspordikuu kalendrisse alates 25.03.2019, et pakkuda inimestele veelgi rohkem võimalusi liikumiseks ja sporditegemiseks. Näitena saame tuua Merko Ehituse poolt korraldatav joogatreening kontoris, jooksutreening ja rattatreening ühe töötaja eestvedamisel, AS Norma poolt korraldatav orienteerumisalgõpetus. Kõik mida Teie ettevõttes töötavad inimesed sooviksid ise ette võtta on oodatud!