Posted by: admin

Tõeline üllataja: Triobeti kardiraja päeva parima aja sõitis välja Merike Klement

Sügisspartakiaad´17 viimane ala tõi kokku rekordarvu osalejaid, küttis kirgi ning pakkus Triobeti kardirajal rohkelt elamusi. Meeste kiireim oli Jano Järvelaid Kalevist, M40-klassis võttis võidu Eesti Laevajuhtide Liidu sportlane Mart Siniorg. Üllatuse pakkus hoopis Tallinna Lennujaama ralliäss Merike Klement, kes sõitis kõikide firmasportlaste arvestuses välja päeva parima aja. N40-klassis tegi pika puuga teistele ära Marge Kuus Kalevist.

 

Firmade arvestuses jõudis esikohale Kalev, teiseks tuli Tallinna Lennujaam ning kolmandaks Norma.

 

TULEMUSED: https://firmasport.ee/sygis/tulemused/

 

Meesteklassis neljandaks platseerunud Tallinna Lennujaama töötaja Mattis Torn pidas lõpuheitlust viisakaks. „Suutsin kogu distantsi vältel kohta säilitada, alguses oli väike sõbralik puksimine ja langesin korraks viiendaks, kuid pärast teist kurvi tõusin neljandaks tagasi. Saime kõik oma sõitu sõita. Kardid olid võrdsed, sõitjad enam-vähem ka, üks mees oli teistest veidi parem ja sealt see vahe sisse tuligi,“ ütles Torn, kelle jaoks on adrenaliinisport puhas rõõm.

 

Legendaarsel firmasportlased Jano Järvelaidil on kardisõiduga kogemust pea 20 aastat. Hobikardi rooli satub mees vähemalt korra kuus. „Finaal oli minu jaoks üsna sündmustevaene ja igav sõit, mitte mingeid möödumisi. Pidin end ergutama, et üksi ees sõites loiuks ei muutuks ning mugavustsoonis vigu tegema ei hakkaks. Naistesõidud on ilmselgelt tulisemad, nemad panevad vihaga. Siseruumidest on seda heitlust väga palju turvalisem jälgida. Kui emotsioon lakke kerkib, siis minnakse kas või läbi seinte ja üle igasuguste asjade,“ kirjeldas Järvelaid.

 

Mattis Torn nõustus ja meenutas: „Kas see polnud mitte eelmisel või üle-eelmisel aastal kui üks naine rajatöötajal n-ö jalad alt ära sõitis? Nad lähevad nii sõitu sisse ja unustavad, mis järgmise kurvi taga olla võib. Emotsioon mängib tõesti väga palju rolli, rajal tuleb selgeks jääda.“

 

Tallinna Lennujaama sportlane Terje Tõnutare istus võidusõidukardi rooli enda sõnul neljandat või viiendat korda. „Jooksmise kõrval on see ala lapsemäng, kuigi natuke hirmsam. Kuna mul juhilube ei ole, siis ei tea ma gaasi ja piduri õigest kasutamisest suurt midagi, aga oma meeskonna eest tuleb ju ikka väljas olla ja starti tulla!“ põhjendas Tõnutare.

 

Mattis Torn avaldas kolleegile kiitust: „Terje oli väga tubli! Tehniliselt oli sõit täiesti olemas, kiirust hoidis veidi tagasi. Usun, et ta suudab trassi kiiremini läbida, peab vaid jala sirgeks lükkama.“

 

Kaire Kattai Kalevist viibis kardiraja ääres lõviosa päevast ja elas tulihingeliselt kaasa kõikidele kolleegidele. „Ma saan nende üle ainult uhke olla! Minu jaoks oli kaasa elamine oluliselt adrenaliinirohkem kui ise sõitmine,“ tunnistas end naiste seas 28. kohale sõitnud spordifänn.

 

M40-klassis võidu võtnud Mart Siniorg Eesti Laevajuhtide Liidust tõdes, et edu saladus on kiirus. „Pidureid ei ole vaja, taktika peab paigas olema. Ega ma täna üleliia ei pingutanud, hoidsin teise koha enda taga ning kogu lugu,“ tuli oma klassi parim aeg sportlase sõnul suhteliselt lihtsalt.

 

Kolleeg Indrek Sülla istus kardi roolis elus teist korda. „Võrreldes laeva juhtimisega on see ikka väga teine maailm. Tunnen, et käed värisevad, see on hea, sest ergutab muid meeli ning annab hoopis teistmoodi füüsilise koormuse,“ ütles Sülla vahetult pärast sõitu.

 

HRM Tootmise sportlane Harles Kiveste puutus kardisõiduga kokku elus esimest korda ja sõitis end 71. kohale. „Kardivõistlusel pead rammima, sest kui ei rammi, siis oled möku ja pole mõtet siia magama tulla!“ võttis teravkeelne Kiveste emotsioonidest laetud võistluse kokku.

 

Credit24 sportlane Johannes Liiv suutis rajal suuremaid äpardusi vältida. „Eks seal juhtus erinevaid asju, minu ees sõitis üks võistleja päris suure laksuga vastu posti. Õnneks suutsin temast turvaliselt mööduda. Heaks sõiduks ei piisa ainult kiirusest, loeb taktika ja osavus, rada tuleb tunda,“ ütles Liiv, kes kogus Sügisspartakiaadil punkte ka vibulaskmises. „Tänane kardisõit meeldis mulle täpsuslaskmisest rohkem, huvitun ise ka autodest,“ lisas võistluspäeva nautinud heatujuline firmasportlane.

 

SEB sportlane Triin Preem naasis rajalt, sära silmis. „Väga äge ja lõbus oli! Driftisin!“ rõõmustas Preem saadud emotsiooni kütkeis.