Posted by: admin

Täpsemad noole- ja keeglitabamused tulevad Tallinna Lennujaamast!

Kevadspartakiaad’17 viimane päev andis võimaluse proovida kätt lausa kolmel alal: keeglis, noolemängus ja ergomeetrite kolmevõistluses. Esimeses kahes neist näitas Tallinna Lennujaam, et pärast pigem tagasihoidlikku Talispartakiaadi on nad firmaspordimöllus tagasi! Kui keeglis õnnestus lennujaama töötajatel tiitlit kaitsta, siis nooleviskes tõusti lausa mulluselt kolmandalt kohalt esimesele.

Nooleviske teise koha teenis sel korral auga välja eelmise aasta esikoht Swedbank, kolmanda aga möödunud korral 7. koha saanud Tallink. Meeste klassi parim Andrus Mägi tuli aga hoopistükkis SEB panga tiimist, kellel olid sel korral väljas küll väike, ent väga tugev koosseis: SEB panga parim naine oli koondtabelis kõrgel 5. kohal.

“Hakkasin noolemänguga tõsisemalt tegelema 1,5 aastat tagasi, kui jalaluu murdsin. “Tõsist” sporti ei saanud enam edasi teha, pidin midagi asemele leidma,” tõdes meeste parim Andrus Mägi. Peamiselt võistleb ta Eestis toimuvatel turniiridel ning plaanib peatselt ka mõne klubiga liituda – kutseid juba on, nagu korralikel sportlastel kombeks. Eesti Dartsi Liidu kodulehelt leiab erinevaid klubisid, mille vahel valida, näiteks lausa kuus.

Meeste arvestuse teisele kohale viskas end Marius Pihlak Tallinna Lennujaamast, kolmandale Danske Banki töötaja Andrus Sammelselg. Naiste arvestuse esimene oli Merle Uibopuu Tallinkist, teine Helery Kipp ja kolmas Merike Põldmäe, mõlemad Swedbanki töötajad.

Keeglis, nagu öeldud, kaitses Tallinna Lennujaam edukalt oma möödunud aastal saadud tiitlit. Taaskord jäeti selja taha Swedbank, kes  alistas omakorda aga Danske. “Kuidagi on nii, et juba teist korda saame finaali – Kauri ja Miljard tõstavad lati kõrgele, ja siis olen mina, kellel ka kuidagi veab,” naeris Ivo Stolfot, võidutiimi liige.

Kuidas on lood aga sellega, mida üheltki profilt küsida ei tohi, aga mida siiski väga teada tahaks – ehk et kas bowling ja keegel on omavahel võrreldavad mängud ning kas ühel alal head teevad hästi ka teist? “Profid kipuvad tõesti selle küsimuse peale pahandama ja eks need olegi kaks täiesti erinevat mängu… aga on ikkagi mitu asja, mida saab mõlemas ära kasutada: õige samm, keskendumisvõime ja tasakaal,” mõtiskles Stolfot.

Vaatamata üldarvestuse 6. kohale Stolfot ise vabal ajal sõpradega keeglit veeretamas ei käi. “Aga seda peab küll tunnistama, et ta on kindlasti huvitavam ja strateegilisem mäng kui bowling,” kinnitas Stolfot. Meeste esikolmik moodustuski sel korral puhtalt Tallinna Lennujaama töötajatest: esikohal Kauri Kaunis, teisel Vahur Vent ja kolmandal Miljard Liik.

Naiste arvestuses tõi Merike Klement Tallinna Lennujaamast teist aastat järjest koju teise koha ning aitas sellega omalt poolt kaasa ka tiimi üldvõidule.

“Natuke jäi mängu lõpp kripeldama, aga muidu on küll hea meel,” tõdes Klement. Kui eelmisel aastal alistas Klementi Marilyn Maasikamäe, siis sedapuhku tegi seda Kristi Tamm Swedbankist. Kolmandaks tuli Tamme kolleg Ülle Olli. 

Kevadspartakiaad’17 parimad selguvad täna kell 22 lokaalis Wabadus. Keegli parimatele paneb auhinnad välja Atria Eesti ning noolemängu parimatele SportID.