Posted by: admin

Tallink tegi bowlingus konkurentide tallad tuliseks

Firmaspordi Sügisspartakiaad’17 jätkus esmaspäeva õhtul Al Mare bowlinguradadel, kus triumfeeris 663 punktiga Tallink. Teise koha vilju pidi mekkima 638 punkti veeretanud tiitlikaitsja Swedbank ning kolmanda koha üle sai rõõmustada Danske Banki esimene võistkond, keda jäi teisest kohast lahutama vaid üks punkt.

Võidukas Tallinki tiim / foto: Ardo Säks

Swedbanki esimese tiimi koosseisus olid Gert Kivimägi, Jaago Jõeleht, Jaanus Raudla, Merike Põldmäe. Eelvoorus kogutud 655 punkti tagas neile kindla pääsu finaali, kuid edasine polnud siiski vaid vormistamise küsimus, sest Tallink näitas stabiilsemat mängu.

 

Võistkonna kõige kibedam käsi Gert Kivimägi on bowlingut mänginud väga pikka aega ja mehe sõnul sai mõõduvõtule välja pandud tiimi liikmeid hoolega valitud. „Algselt pidanuks ma meie kolmandas võistkonnas kaasa tegema, aga pärast eelmisel nädalal toimunud n-ö prooviesinemist otsustasime teisiti. Meil oli ju ikkagi tiitel kaitsta,“ ütles teist korda Firmaspordi üritustel kaasa tegev Kivimägi.

 

Maret Mägi Tallinna Lennujaama Spordiklubi neljandast võistkonnast leidis, et nende tiimi sooritus võinuks parem olla. „Esimesed voorud läksid väga kehvasti, aga lõpuks said kõik liikmed enam-vähem ikka sada punkti kokku, ühel jäi veidi puudu,“ arutles oma võistkonna parima skoori teinud Mägi ja lisas, et nende ettevõtte trumpala on laupäeval ees ootav kardisõit. „Meil on väga head sõitjad ning kui ma ei eksi, siis oleme seda paaril aastal võitnud. Samas jätame endale teiste alade puhul alati võimaluse üllatusteks.“ Mägi võistkonnal finaali asja polnud, küll aga sai ta kaasa elada võitluskaaslastele, sest Tallinna Lennujaama sportlased olid seal esindatud lausa kolme tiimiga.

 

Kolleege raja ääres häälekalt juhendanud ja lippu kõrgel hoidnud Kaspar Maripuu Saku Metalli esimesest võistkonnast on Sügisspartakiaadil esimest korda. „Mulle väga meeldib, saab pärast tööd teha midagi, mida ehk igal õhtul ei tee. Leian, et meie tiimil läheb väga hästi, kuid kahjuks saab võimaluse ainult üheks võistlusmänguks ning seetõttu tuleb kohe hea tulemus teha. Samas mäng ise on ju lihtne ja hea ajaviide,“ sõnas Maripuu, kes annab oma panuse lisaks bowlingule veel pokkeris.

 

Danske Banki teise võistkonna liige Tarvo-Jaan Rebane jagas pärast mõõduvõttu eelvoorus kolleegidele kiidusõnu. „Meie ainus daam tõi kastanid tulest välja ja saime eelvoorus kokku 522 punkti. Kaidi Suurorg alustas väga hästi, juhtis umbes poole mängu peal väga kindlalt ning see pani omakorda mehed pingutama. Mäng kulges tõusvas joones, parima tulemuse viskas Kaarel Koitne, kes sai võistkonnaga liitumiseks võimaluse viimasel minutil. Ilmselt oli tema motivatsioon kõige kõrgem.“ Lõpuheitlusesse Rebane oma võistkonnaga sekkuda ei saanud, kuid rõõmustab kindlasti Danske Banki esimese tiimi tulemuse üle.

 

Võistluse korraldaja ja peakohtunik Marti Soosaar sai samuti rajal käe valgeks ning tegi oma võistkonna parima tulemuse. Ühtlasi tunnistas ta, et bowling on Firmaspordi Sügisspartakiaadil vaieldamatult üks kõige populaarsemaid alasid. „Tänavu tuli kokku lausa 47 võistkonda! Elu on näidanud, et ettevõtetele sobivad vähem füüsilist pingutust nõudvad alad. Kaasaelamine ja meeskonnavaim on ka näiteks sõudeergomeetrite teatevõistlusel sama tugev, kuid osalejate arv on tunduvalt tagasihoidlikum,“ tunnistas Soosaar.

Tallinki bowlingu meeskond / foto: Ardo Säks

Kõige põnevamaks ja adrenaliinirohkemaks alaks peab korraldaja laupäeval toimuvat kardisõitu. „Mootorid mürisevad, inimestel hakkab kõhukoopas kõditama ja läheb põnevaks. Emotsioone tekib, sest mõnel möödumisel kuskil ikka keegi kedagi müksab ja pärast tuleb võib-olla raskem lepitusprotsess ette võtta.“ Huviga ootab ta ka vibulaskmist, mis on kavas esimest korda.

 

„Aitäh kõik bowlinguturniiril osalenud särtsakad firmasportlased ettevõtetest Saku Metall, Eesti Energia, Elisa, Rahandusministeerium, Kalev, Tallinna Lennujaam, HRM Tootmine, Danske Bank, Swedbank, Credit24, Norma, Tallink, SEB, Eesti Laevajuhtide Liit, Elektrum ja Nordea Pank,“ tänas Soosaar osalejaid positiivseid emotsioone täis õhtu eest.

 

Sügisspartakiaadi neljas päev tõotab tulla üsna vesine, suundume üheskoos Keila ujula basseini ja selgitame välja osavaimad ujujad. Kirsiks tordil saab olema teateujumine! Elamusteni!