Posted by: admin

Talispartakiaadi teine võistluspäev sai võimsa alguse võimsussõiduga

 

Laupäeval jagus osalusrõõmu nii võistkondadele kui individuaalalade nautijaile.  Päev algas Tehvandil võimsa suusasõiduga ning jätkus pallilahingutega Käärikul. Õhtu lõpetas pingeline teatesprint.

 

Võimsussõidu näol on tegu võistlusega, kus mõõdetakse distantsi läbimise keskmist võimsust 1km rajal. Võistlejate tulemused esitatakse vattides ning arvesse võetakse lisaks suusatamise ajale ka võistleja kaalu, millega ta võistlusraja läbib. Kes tunneb, et jaksu jagub rohkemaks, võib rajale lisaraskuse kaasa võtta. Tingimuseks seatud vaid see, et lisalasti tuleb kaasas kanda kogu distantsi vältel.

 

Kiiruse ja kaalu kombineerimises olid parimad Tallinna Linnatranspordi AS, MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi ning Swedbank AS.

 

Heiki Mäesalu võttis rajale raskuseks kaasa püssi / Foto: Tarmo Haud

Naistest olid rajal võimsaimad Clelia Piirsoo (N50) Tallinna Linnatranspordi AS-ist, Piret Põldsaar (N40) MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist, Sille Meikop (N30) Swedbank AS-ist ning Epp Paalberg (N) Tallinna Linnatranspordi AS-ist.

 

Meestest tegid võimsaima sõidu Heiki Mäesalu (M50) SAINT GOBAIN GLASS ESTONIAst (veel võimsama kui eelmise aasta teise koha vääriline), Erti Paalberg (M40) Tallinna Linnatranspordi AS-ist, Martin Maasik (M30) MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist ning Mikk Kalamees (M) AS Normast. Martin Maasik oli oma vanuseklassi liider ka eelmisel aastal. Nii Paalberg kui Kalamees pidid mullu leppima kolmanda kohaga, kuid tänavu suutsid end esimeseks rebida.

 

Raja läbimiseks kasutati erinevaid taktikaid – kes lootis enda kaalule, kes võttis turjale lisa. „Panustasin sellele, et olen kõige kergem osaleja –  69,5kg, kõik teised kaalusid 85 ja 90 kilo. Aeg oli hea, kerge oli sõita, aga tulemustes olen ilmselt viimane,“ ennustas Peep Jalakas SEB-st.

 

Erkki Liiv Orkla Eesti AS-ist panustas raskusele ning kinnitab, et valik tasus ära: „Ikka tasus, laupäeva hommikul on ikka hea suusatada!“ Lisaraskust annab mehe sõnul üks ühekilone hantel seljakotis. Jano Järvelaidi Orkla Eesti AS-ist tabas üllatus, et raskus nii suur tuli: „Kotis on 4,5 kilo vett. Sees oli ka kuidagi eilsest õhtust 5 kilo rohkem!“

 

Edward Rebane SEB-st rõhutab, et varustuse valik on samuti oluline. „Mul enda suusad jäid maha ja sain viimasel hetkel super suusad, parimad suusad väljakul. See annab vähemalt kümme sekundit,“ arvas Rebane. Erinevalt teistest oli Rebane valinud harjumatu rõivastuse ning läbis raja teksapükstes. „See ongi nipp. Arvan, et sellega tuleb esimene koht kindlasti ära, vähemalt teksade arvestuses,“ ennustas ta.

 

Populaarseim discgolfi ketta lennutamine

 

Individuaalses arvestuses on Talispartakiaadi kõige popim ala discgolf, millest kahe päeva jooksul võtsid osa 230 osalejat.

 

Discgolfis tuli nii mõnelgi võistlejal kondiväänajaks hakata / Foto: Ardo Säks

Parimad kettalennutajad tulevad sedakorda MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist. Ettevõtete arvestuses platseerus teiseks Tele2 Eesti AS ning kolmandaks Swedbank AS.

Parima tulemuse discgolfis tegid M klassis Siim Anton (MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi), Marko Murdjõe (Tele2 Eesti As) ning Heikko Jäe (Lennuliiklusteeninduse AS).

 

M30 klassis kogusid oma ettevõtetele enim punkte Indrek Lõhmus (SEB), Endel Karp (AS Norma) ning Taavi Kainel (Swedbank AS).

 

Naistest tulid auhinnalistele kohtadele N klassis Liivi Volt (Tele2 Eesti As), Keidy Aru (Ernst & Young Baltic AS) ning Jana Üksik (MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi).

 

N40 arvestuses tegid parimad tulemused Merike Põldmäe (Swedbank AS), Mirja Lind (MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi) ning Edit Kannel (AS Norma).

Tallinna Lennujaama spordiklubi võrkpalli meeskond / Foto: Ivo Kraus

 

Pallimängude parimad 

 

Käärikul peetud pallilahingutes olid võimsaimad klubid tegelikult samad, omavahel vahetati vaid kohtade arvestust. Elisa Spordiklubi, MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi ja Swedbank AS võidutsesid talijalgpallis, võidutiimi kuulusid Erki Markus, Armand Orav, Andre Arus, Dmitri Zguro, Tihhon Šišov, Magnar Mikkelsaar, Arlis Kurg, Lauri Kivimeister.

 

Talivõrkpallis vahetati esimesed poodiumikohad ning parimad olid MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi, Elisa Spordiklubi ja Swedbank AS. Parimas tiimis mängisid Inga Mattiesen, Jaana Üksik, Miljard Liik, Kristjan Tatar, Siim Anton.

 

Osa SEB võidukast kummikuhoki meeskonnast / Foto: Ivo Kraus

Palliplatsi kõrval peeti ka kummikuhoki turniiri, kus hokilitri asemel kasutatakse tennispalli ning jäähokiuiskude asemel kummikuid. Kummikutes hoki mängimises on osavaimad SEB, Ernst & Young Baltic AS ning MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi. Parimasse tiimi kuulusid Merten Loss, Karl Kaljumäe, Triin Eevardi, Erki Maling, Merle Kale, Gerly Aadli, Anita Värs, Viljar Grauen.

 

Kelle jaoks võistlus liiga kuumaks läks, jõudsid jääauku hüpata ning Stihli taliujumisest osa võtta või kala püüdmises õnne proovida.

 

Laupäevane võistluspäev jätkus Tehvandi spordikeskuses laskesuusatamise teatevõistlusega, kus olid parimad Swedbank AS, SEB ning SAINT GOBAIN GLASS ESTONIA. Swedbank AS 1  võidutiimi kuulusid Erko Virgepuu, Rait Pallo, Mare Ulp.

 

Päeva lõpetas pinev suusasprint, kus pinge all lausa suusakepid murdusid. Teatevõistluses olid parimad Swedbank AS, Tallinna Linnatranspordi AS ning MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi. Swedbank AS 2 võidutiimi kuulusid Rain Eller, Ardo Pajur, Hannula-Katrin Pandis, Triin Soha.

 

Talispartakiaadi viimane päev algab puusuusasprindiga.

Vaata võistluse tulemusi SIIT.