Posted by: admin

Talispartakiaadi kolmas päev pani määrdemeistrid proovile

 

Talispartakiaadi viimasel võistluspäeval tuli sõiduvahendid ilmastikuoludele vastavaks kohandada nii puusuuskade sprindis, reesõidus kui Kekkose 21. suusasõidus.

 

Tallinna Linnatranspordi AS-i 1 meeskond reesõidutas end esimesele kohale / Foto: Tarmo Haud

Esmalt testiti olusid puusuuskadel, sellele järgnes reesõiduvõistlus Käärikul.

 

Ree peal ei saanud niisama lustida ja liugu lasta – võistkonnal tuli reega mäest alla sõita ning sõiduvahend ka kärmelt starti tagasi toimetada. Seekord said kõige paremini ülesandega hakkama Tallinna Linnatranspordi AS 1, koosseisus Kadri-Ann Parmas, Pent Paalberg, Timo Moorast, Henri Palm ja Hardi Heinvere. Teiseks jäi Danske Spordiklubi 1 võistkond ning kolmanda koha teenis SEB 1.

 

FORSS OÜ valdkond on pigem autod. Reega nad igapäevaselt kokku ei puutu, kuid Henri Karikosk andis eksperthinnangu: „Oli tunda, et veermik logises, me ei arvestanud sellega, et regi on nii kehvas seisukorras.“ Karikoski sõnul oli sõit üllatavalt raske, varasema mälestuse järgi oli võistlus lihtsam.

 

Sel ajal kui mehed nägid ränka vaeva, leidsid naised aega ka poseerimiseks / Foto: Tarmo Haud

Kui puusuuskadel sprinditud ja reega sõidetud, olid osalejad valmis Kekkose rajale minema. Kekkose 21. suusasõit toimus traditsiooniliselt 14km rajal klassikalises tehnikas. Talispartakiaadil osalejatest olid karmis suusasõidus parimad Swedbank AS, SAINT-GOBAIN GLASS ESTONIA ning AS Norma.

 

Rain Eller (Swedbank AS) arvas Harimäele jõudes, et rajal pole vigagi, samas kui Ahti Raba (Danske Spordiklubi) tunnistas, et päris raske on, kuna väga hästi ei libise.

 

Talispartakiaadi võistlejaist lõpetas sõidu esimesena Rait Pallo (Swedbank AS) ajaga 0:49:37,7. Ka tema tõdes, et määrdega läks kehvasti – sõit oli raske ja mäest alla ei libisenud. Firmaspordi arvestuses suusatas end M40 klassis teiseks Hannes Veide (SAINT-GOBAIN GLASS ESTONIA) ning kolmandaks Aivo Kaljumäe (Elisa Spordiklubi).

 

Sille Meikop Swedbanki Spordiklubist sõitis end Kekkose sõidul Firmaspordi arvestuses teiseks / Foto: Tarmo Haud

M klassis olid parimad Mikk Kalamees (AS Norma), Martin Maasik (MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubist) ning Pent Paalberg (Tallinna Linnatranspordi AS).

 

Talispartakiaadi kiireim naine rajal oli Mare Ulp (Swedbank AS) ajaga 0:57:43,1. Ulp pidas kõige raskemaks vahelduvaid lumeolusid rajal: „Vahepeal pidas, vahepeal ei pidanud, vahepeal libises, vahepeal ei libisenud.“ N40 klassis tegi teise tulemuse Piret Põldsaar (MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi) ning kolmandaks platseerus Raidi Tammeveski (Tallinna Linnatranspordi AS).

 

Kolmikvõit N klassis õnnestus Swedbank AS-il: parimad olid Hannula-Katrin Pandis, Sille Meikop ning Triin Soha.

 

Vaata võistluse tulemusi SIIT.