Posted by: EFL meedia

Talispartakiaadi üldvõitja on esmakordselt SEB

Viimane ja otsustav võistluspäev oli särav ning pühendatud meie naistele. Lisaks viimasele võistluspäevale Talispartakiaadil tähistasime rahvusvahelist naistepäeva! Teise võistluspäeva lõpuks oli selge, et üldvõitja ettevõtete seas ei ole enne kindel, kui kõik alad on tehtud!

Talispartakiaadi selgroog sai murtud teisel võistluspäeval, kui õhtu lõpuks olid selged 14 väljakutsuva ala parimad. Kolmandal päeval tuli teha viimane pingutus võistlusarvestuses ja omavahel ära klaarida, kes on parimad laskesuusatamises, käärlingus, teatejooksus ja võimsussõidus.

Esimene start viimasel päeval anti laskesuusatajatele. Ohutus on oluline ning seega tehti kõigile osalistele esmalt vastav koolitus ning võistlema asusid juba oma alaspetsialistid. Parima võistkonnana platseerus esimesele kohale SEB esindus koosseisus Inge Joonas, Silja Lõhmus ja Ave Toomingas ajaga 37 min 24,9 sek. Paremuselt teisele kohale sõitis ennast ajaga 37 min 25,9 sek Swedbanki esindusmeeskond koosseisus Aigar Mäesepp, Ardo Pajur ning Mare Ulp. Kolmandalt kohalt leiame Saint Gobain Glass Estonia SE meeskonna, kes näitas laskesuusarajal aega 38 min 8,40 sek. Kui laskesuusaringis oli silmamõõt õigeks timmitud, jõudis kätte aeg näidata oma oskusi käärlingus! Iga võistleja sai sihtmärkide tabamiseks kolm katset. Mäng pakkus lusti ja rõõmu, sest sihtmärgi tabamiseks mõeldud kettad elasid rõõmsalt oma elu ning tihtilugu ei maandunud sinna, kuhu heitja seda soovis. Vaatamata sellele kogusid Lennuliiklusteeninduse AS võistkond koosseisus Marje Mölder, Robin Lilleorg, Willem Kuningas, Kati Kütisaar ja Indrek Kuris 90 punkti ja tegid peaaegu, et puhta töö! Mõned tabamused sai vähem pihta SEB meeskond koosseisus Ave Toomingas, Erki Maling, Inge Joonas, Indrek Lõhmus ja Viljar Grauen ning neile läks kirja 69 punkti. Orkla Eesti AS meeskond Keiu Käära, Mario Käära, Rafael Dihtjar, Sergei Maslennikov ja Olga Ignatjeva mängisid käärlingus välja 63 punkti, mis andis neile tugeva kolmanda koha.

Sellel hooajal on suusatamine lumel olnud tõeline privileeg ja kui firmasportlased suusatada ei saa, siis nad jooksevad! Ega siis midagi tegemata ei jää. Teatejooks toimus Tehvandi Spordikeskuse staadionil ja et oleks ikkagi talvine meeleolu, oli teatepulgaks suusad ja kepid! Firmasportlased näitasid väga tugevat vormi – kõigi ajad jäid 1 minuti ümber. Maailmameistri tasemel aega suusateatejooksus näitas päeva võitja Orkla Eesti AS (Kevin Kaivoja, Triin Gede, Holger Part, Helin Meier), kui eeljooksus oli ajaks 59,2 sek ning finaalis võitis ajaga 1 min 1,1 sek. Teisel kohal platseerus Merko Eesti AS (Merle Kale, Kärola Almosen, Alex Talisainen, Rait Pallo) ning kolmandaks jooksis ennast tihedas rebimises Swedbanki meeskond (Ardo Pajur, Hannula-Katrin Pandis, Henri Kaarma, Laura Maasik). Päeva viimases alas kogusid ettevõtete esindajad võimsussõidus vatte! Soovijad võisid endale lisakilosid külge riputada ning niimoodi teenivat võimsusühikut suurendada. Kõige suurema võimsuse kogus sellel korral kokku koondarvestuses Swedbank, kellele järgnes kohe Tallinna Lennujaama Spordiklubi ning suuruselt kolmanda võimsuse saavutas SEB.

 

Et teada saada, kes on meie ettevõtete suurepärastest juhtidest parim, löödi kokku nende tulemused tõukerattasõidus, mälumängus ja võimsussõidus. Parimaks firmajuhiks meeste seas tituleeriti SportID-st Marti Soosaar ja naiste arvestuses Swedbankist Mare Ulp. Hõbedasel kohal platseerus meeste arvestuses AS Norma Juhan Muru ning naiste seas Elisa Spordiklubist Merike Mumme. Pronksikarva tiitlid viisid endaga kaasa sellel korral meeste arvestuses AS Norma Raiko Tutt ja naistest SEB-st Inge Joonas.

Ettevõtete üldarvestuses oli punkti seis terve nädalavahetuse vältel huvitav. Kord oli peal Swedbank ja siis jälle SEB. Kindla võidu võttis esmakordselt SEB ja see aga tähendas seda, et teise kohaga pidi leppima Swedbank. Kolmandal kohal platseerus Lennuliiklusteeninduse AS.

Kolm tihedat võistluspäeva möödusid Lõuna-Eestis Otepääl ja Käärikul kui linnulennul! Kõik osalenud firmasportlased said ennast korralikult proovile panna või isegi omale uue ala leidnud, milles ettevalmistusi järgmiseks Talispartakiaadiks tegema hakata! Fännid on olnud kõikide võistlusplatside ääres ergutavad, emotsioonid on kõigil mõnusalt laes ja nüüd on aeg vaim valmis panna Kevadspartakiaadiks, mis toimub juba 19.-24. aprill!

Kõikide võistlustulemustega saab tutvuda SIIN ja meeleolukas Talispartakiaadi galerii on üleval SIIN!

Õnnitleme veel kord kõiki võitjaid ja saadame parimad tervitused teele meie ägedatele naistele! Kohtume juba järgmisel Firmaspordi spordiüritusel!