Posted by: Taavi Kruut

Talispartakiaadi avapäeval võidutses Swedbank

Firmaspordi Talispartakiaad 2019 avapäev pani proovile firmasportlaste täpsuse, võhma, tasakaalu, orienteerumisoskused ning adrenaliinijanu. Edukaimad olid Swedbanki spordiklubi liikmed, kes kogusid ettevõttele kõrgeima punktiskoori nii mäesuusatamises, Tehvandi tõususprindi võistlusel kui talirogainis. Lumelauasõidus tõestas oma üleolekut Danske Banki spordiklubi ning lestadega lumejooksus oli parim SEB spordiklubi.

Kokku osaleb sportlikel mõõduvõttudel 435 liikumisharrastajat veerandsajast ettevõttest.

Mäealad pakkusid palju rõõmu

Naiste arvestuses lumelauasõidu esikoha võtnud disainiagentuuri Faaz OÜ looja Maria Laanelepp oli tulemuse üle rõõmus. „Vahi värki, see on nüüd küll päeva üllatus!“ hüüatas ta reipalt ja lisas: „Võidu võti oli uus lumelaud, mida sai nüüd esimest korda just sellel võistlusel katsetatud.“

Danske Spordiklubi liikme Tarvo-Jaan Rebase jaoks algas talispartakiaad imeliselt. „Saime lumelauasõidus ettevõtete seas alavõidu. Lootsin mäesuusatamises finaali saada, aga juhtus nii, et sõitsin välja eelsõidu parima aja, finaali ei toimunud ning sain vanuseklassis M40 esikoha. Päris hea päev, super ilm ja väga hea rada,“ rõõmustas Rebane.

Kaardi lugemine osutus keeruliseks

Lumelauasõidus meeste arvestuses kuuenda koha võtnud AS Norma sportlane Mikk Kalamees jäi avaalaga rahule, kuid ebaõnnestus talirogainis. „Päike paistis, rada oli raske, lumine, vett polnud, jääd vähe, kuid tuju läks pärast esimest punkti ära,“ avameelitses firmasportlane ja täpsustas, et jäi jänni oma asukoha määramisega kaardil. „Panin täna veidi mööda, pole üldse rahul, aga läks kuidas läks,“ ei lasknud ta tujul langeda.

Merko tiim võtab asja tõsiselt

Rain Seepõld ettevõttest Merko Ehitus AS tundis uhkust ja avaldas kiitust kolleeg Vitali Pavlovile, kes võttis meeste arvestuses mäesuusatamises II koha. „Super, olen uhke!“

Talispartakiaadile tõi Seepõld oma tiimi esimest korda ja meelitas punti ka legendaarse seiklussportlase Rait Pallo. „Pigem ütleksin, et Pallo tegi õige valiku iseseisvalt. Meil polnud otsest eesmärki, et paneme tipptegijaid. Pigem tulid need, kellele meeldib liikuda ning kes ise aktiivsust üles näitasid. Jah, saime küll mõned tugevamad tegijad ja sihtisime vanuseklasse, et ehk tuleb mõni punkt lihtsamalt, kuid kõik osalejad on oma maja töötajad, selles suhtes on kõik õige,“ ütles firmasportlane.

Ühistreeninguni tiim ei jõudnudki. „Oli mõte harjutada, kuid tegime vaid koosoleku, kus jõudsime järeldusele, et vorm on hea ja sellest juba piisab.“

Swedbanki tiim lubab olla hea vastane

Swedbanki võistkonna koordinaator Leho Virma kinnitas, et talispartakiaadiks valmistusid ettevõtte töötajad individuaalselt. „Minu ootus on eelkõige see, et inimesed jääksid oma sooritusega rahule. Kui veel ka võita lastakse, siis kindlasti tehakse enda poolt parim. SEB on siin suurte jõudude ja ootustega väljas ja eks need on õigustatud, kuid meie anname endast kõik võimaliku, et olla väärilised vastased.“ Kokku võistleb Swedbanki tiimi ridades sel korral 38 töötajat.

Lennuliiklusteeninduse võistkond panustab jalgpallile

Lennuliiklusteeninduse AS võistkonna vedaja Siiri Mere meelitas Otepääle 23 spordihinge. „Utsitasin kolleege, et saaksime aegsasti kirja. Tähtis oli meeskonnaaladeks võistkond kokku panna ning eriliselt panustame seekord jalgpallile,“ ütles Mere.

Avapäeva raskeimad alad peeti Tehvandi tõusul

Elisa spordiklubi juht Jaanika Parts tunnistas, et Tehvandi tõusu läbimine kulges raskelt. „Paigalseis! Ei libisenud kuskile, põhimõtteliselt astusin siit üles. Olen väga väsinud,“ ütles ta vahetult pärast finišijoone ületamist. Ometigi võib firmasportlane oma tulemuse üle uhkust tunda, sest vanuseklassis N40 saavutas ta ajaga 01:01,5 kuuenda koha ning kaotus võitjale oli veidi üle viie sekundi.

Peeter Kümmel ettevõttest Borealis Holding OÜ võttis Tehvandi sprindivõistlusel vanuseklassis M30 esikoha, distantsi läbimiseks kulus firmasportlasel 30,4 sekundit. „Tänane sõit oli päris huvitav, polegi nii lühikeselt siit varem üles tuldud,“ ütles Kümmel. Talispartakiaadil paneb ta end proovile esimest korda. „Meil on väike kollektiiv, osaleme võimete piires, meeskonna aladest jääme kõrvale, need nõuavad suuremaid jõude,“ lisas ta.

Juho Joonas SEBst tunnistas, et eelistab Tehvandi tõusust üles tulemiseks lestade asemel suuski. „Ei ütleks, et see lestadega jooksmine täna väga reibas oleks olnud. Eelnevad katsetused on olnud paremad ja ka tõusunurk pole varem nii suur olnud. Lestal polnud pidamist, suusaga oli palju parem,“ ütles Joonas.

Meeleolukas päev võtakse kokku naistepäevale pühendatul peol Otepää legendaarses ööklubis Comeback. Talispartakiaad 2019 jätkub laupäeval võimsussõidu, taliujumise, kalapüügi, kummikuhoki ning paljude muude vahvate aladega.

Jooksvad tulemused leiad siit: https://www.firmasport.ee/talispartakiaad/