Posted by: admin

Talihooaja trendispikrid Tehvandilt: puusuusad ja retrokostüümid

 

Talispartakiaadi kolmanda päeva avaüritus kinnitas, et puusuusad pole unustuste hõlma vajunud. Pigem vastupidi – peen käsitöö olevat küll kallis, kuid kõige konkurentsivõimelisem.

 

Rajale lubati vaid puusuuskades / Foto: Tarmo Haud

Puusuusasprindis pole midagi keerulist: võistkonda kuuluvad kaks liiget, kes vaheldumisi sõidavad kumbki kaks ringi klassikalist tehnikat 500m rajal. Sprindile lisab särtsu nõue, et rajale lubatakse vaid puusuuskadel, kuid osalejaid see ei heidutanud, pigem vastupidi.

 

Sprint puusuuskadel õnnestus kõige paremini SEB-l, teiseks tuli Tallinna Linnatranspordi AS ning kolmandaks SAINT-GOBAIN GLASS ESTONIA.

 

M/N klassis olid kiireimad sprinterid Piret Põldsaar ja Martin Maasik (MTÜ Tallinna Lennujaama SK 1). Teiseks suusatasid Kadri-Ann Parmas ja Pent Paalberg (Tallinna Linnatranspordi AS 1) ning kolmandana finišeerisid Erki Maling ja Inge Joonas (SEB 2).

 

M40/ N40 klassis tulid esimesena finišikaare alt läbi Mare Ulp ja Rait Pallo (Swedbank AS 3). Pallo lõpetas vahetuse suure edumaaga konkurentide ees ning reedab, et võidu tõid uisukepid ja paaristõuge: „See aitas, ei pidanud jalgadega üldse tööd tegema, ainult kätega.“

 

Teise tiimina lõpetasid Merike Mumme ja Aivo Kaljumäe (Elisa SK 1), kolmandaks platseerusid Raul Nikolajev ja Mirja Lind (Lennujaama SK 2).

 

Tarvo-Jaan Rebane Danske Bankist oli üks vähestest, kes tuli rajale retroriietuses / Foto: Tarmo Haud

Hannes Veide (SAINT-GOBAIN GLASS ESTONIA) tutvustas oma unikaalset suusapaari: „Tegemist on uue puusuusaga, selle aasta one way speed max. Tegu ülihea suusaga, millele praegu veel konkurentsivõimelist suuska ei olegi tehtud,“ kinnitas mees ning lisab, et selle paariga läheb ka Kekkose rajale. Veide lubas kõik oma suusad unikaalse käsitöösuusa vastu vahetada. Kuuldavasti peetakse ka suusakoondises juba sama plaani.

 

Kadri-Ann Parmasel selliseid imesuuski veel pole, küll on tal teine salarelv – isa määris suusad ära. „Isa on tublit tööd teinud, ma olen väga rahul. Mul on suurepärane tiim, see toobki võidu,“ kommenteeris Parmas.

 

Tarvo-Jaan Rebane (Danske SK 2) proovis konkurente edestada kostüümiga. Kuigi rada oli mehe kinnitusel lühem ja parem, vedasid suusad veidi alt: „Ei oska neid puusuusa määrimise nippe enam, oleks pidanud vanemaid suusahunte kuulama,“ nentis neljandale kohale sõitnud Rebane.

 

Nii mõnegi osaleja jaoks olid 500m pikkused sprinditiirud soojenduseks Kekkose 21. suusasõidule.

 

Vaata võistluse tulemusi SIIT.

Pildigaleriid leiad Firmaspordi Facebookist.