Posted by: EFL meedia

Tähelepanu! Valmis olla! Käima läks Suvespartakiaadi esimene päev!

Esimene võistluspäev Tartu Rannakeskuses andis mõnusa alguse 2022 aasta Suvespartakiaadile. Juba enne alade algust oli ringi vaadates näha meeskondasid sooja tegemas väikese sörgi või lõunase venitusega.

Avapaugu võitlustele andis disc-golfi võistlus Roosi disc-golfi väljakul. Luminori esindajad rääkisid võisteldes, et tuul on tugev, kuid rada on hea. Disc-golfis võistlevad firmasportlased homme edasi, niiet soovime neile palju edu.

Orienteerumises lasti võistlejad rajale 20-sekundilise intervalliga elavas järjekorras, kusjuures sama ettevõtte võistlejatel järjest startida ei lubatud. Võistlus toimus valikorienteeriumise põhimõttel ning punktide läbimiseks oli aega 30 minutit. Punktis 32 oli kohustuslik läbimiseks ning seal oli püsti linnarogaini toetaja Norma toodete ajaloonäitus. Iga võistleja sai sealt kaasa väikese nostalgialaksu. Lisaks oli võimalus vahepeal võtta istet ning proovida ka Norma toodetud autode turvavöösüsteemi kinnitamist. Kindlasti elamus neile suurepärastele firmasportlastele, kes alati punktist A punkti B liiguvad jooksuga orienteerudes. Linnarogainis osales lausa 184 firmasportlast. Kokkuvõttes võitis valikorienteerumises esikoha SEB, teiseks jäi Swedbank ning kolmandaks tuli Norma.

Lisaks jõule on vaja ka rammu! Rammumehed pidid esmalt kvalifikatsioonis kandma 150 kg käe otsas ning seejärel tõstma rinnalt 65 kg. Finaal andis vanuseklassile mehed 40 ülesandeks “meremehe” kandmise ning sellest 65 kg topispalli üle viskamise. Võistluspaigas oli kuulda ka nalja, et täpselt nii palju kaalub näitsik, kes tuleb pulmaööl süles üle ukseläve viia. Noorem vanuseklass pidi finaalis veel lisaks ühte pirakat traktoriratast tõukama. Mehed 40 vanuseklassi rammumehe võistluse pani kinni Heigo Mansberg Elisa Spordiklubist ning nooremas vanuseklassis Rauno Liitmäe Postimees Grupist. 

Tõukerattasõit ei ole mõeldud ainult noortele ektreemsportlastele. 320 firmasportlast näitasid kiirust ja vastupidavust tuhisedes 400 meetrit põllul tõukerattaga ümber lehvivate A. Le Coq-i lippude. Pinnas oli murune ja veidi künklik, mis kujundlikult tekitas kerge takistusraja. Üks muhe osaleja Jaan Eesti Energiast leidis, et kogenud sportlasele oli rada veidi lihtne ja lühike. Ta oleks oodanud ka mäest üles ja alla sõitu. Esikohale tõukas end Elisa Spordiklubi, kes saatis võistlustulle enda eest 12 osalejat. Teiseks jäi Vanglateenistuse meeskond ning kolmandaks tuli Tallinna Lennujaama tiim. 

Meelelahutusliku spordiala käärlingu võistlust vaadates tekkis mõte “mida värki, esimest korda näen”. Seda nii ei mõtle juba mitmendat korda Firmaspordi üritustel osalev Orkla meeskond. Meeskonna esindaja Inna ütles, et on varem ka käärlingut mänginud, kuid mängu alguses oli vaja reeglid üle korrata. Firmaspordi tegevjuht Taavi selgitas, et 2020 Käärikul toimunud Talispartakiaadil oli korraldajatel soov läbi viia curlingu võistlus, kuid selleks puudus võimalus. Seega pandi pead kokku ja mõeldi välja midagi uut – kääriku curling ehk käärling. Tegemist on täpsusviske võistlusega, mis toimus esimesel võistluspäeval 5-liikmeliste segavõistkondade vahel, kellest vähemalt 2 pidid olema naisvõistlejad. Kolmanda koha viskas välja Norma, teise koha viskas Postimees Grupp ning Esikoha saavutas Coop Pank.

Suvise tunde tekitas kogu päeva vältel Rannakeskuses toimunud rannavõrkpalli võistlus. Vastasmeeskonnaga mängiti kaks korda kuni 15 punktini. Paljudest ettevõtetest oli võrkpallivõistluseks välja pandud mitu meeskonda. Pingelises finaalis mängisid Postimees Grupp ja Swedbank, kes pidid tegema kolmanda mängu 11 punktini, sest kahe mängu tulemusel olid võistkonnad viigis. Seis oli 10-5 ning mängida oli jäänud veel viimane punkt, kui Postimes Grupi meeskond võttis aja maha, et arutada oma taktikat. Vaatamata sellele, võttis Swedbank ka viimase punkti ja saavutas esikoha. Teiseks jäi Postimees Grupp ja kolmandaks tuli Norma.

Lendava taldriku mängimine meeskondlikult on vaatepilt, mida igapäevaselt ei näe. Ultimate frisbee on mäng, kus punkte saadakse vaid juhul, kui mängija püüab taldriku kinni väljakule märgitud alas ehk värava-alas. Suvespartakiaadi ultimate frisbee võistlusel pidid meeskonna 7st väljakul olnud mängijast vähemalt 2 olema igal ajal naised. Ultimate frisbee võistlusel saavutas meeskondliku kuldmedali Norma, teiseks jäi Boku Estonia ja kolmadaks Arvato Financial Solutions.

Täpsusviskemängu Mölkky mängiti Suvespartakiaadil kaheliikmelistes segapaarides. Vōidu peale klotse viskamas oli 57 võistkonda. Kõige täpsemad viskajad on SEB meeskonnas. Täpsuses teisel kohal on Kühne Nageli tiim ning kolmandal Boku Estonia esindajad. 

Tulemused leiad SIIT ja pildigaleriid SIIT.

Kõikide firmasportlaste tuju oli kogu päeva rõõmus ja hea. Merko meeskond kiitis toitu ja imelist ilma. 

Õnnitleme kõiki võitjaid ning soovime veel suuremat võistlusvaimu eelseisvateks võistluspäevadeks!