Posted by: EFL meedia

Suvespartakiaadi tiitlikaitsja Swedbank näitas tugevat ülekaalu ja võttis kindla üldvõidu

Viimane ja otsustav võistluspäev oli tasavägine, täis erinevaid võistlusmomente ning ees ootas viimane pingutus, et selgeks saada, kes on selle suve parim Eesti Firmaspordi Liidu Eesti Ettevõtete suvemängudel!

Suvespartaiaadi kolmandal ehk viimasel päeval tuli teha viimane pingutus võistlusarvestuses ja omavahel ära klaarida, kes on parimad kastipanemises, rogainis, tänavahokis, kanuurallis, crossfitis, köieveos ja teateujumises. Muidugi ootasid meeskonnad, et teada saada, kes võtab võidu üldarvestuses, sest terve nädalavahetuse jooksul on olnud üks ettevõtte korra ees ja siis juba teine vahepeal järgi jõudnud!

Esimene start viimasel päeval anti kastipanijatele. See võistlusala nõuab jõudu, osavust, täpsust ja head tasakaalu tunnetust. Ohutuse tagamiseks on kõigil osalejatel ka kiivrid peas. Kastipanemises suutsid 5 ettevõtet laduda 13 kasti virna ning kõige kiirema ajaga 1 min 41 sek sai hakkama AS Norma (Jekaterina Voronova, Oliver Kappak). See tulemus andis neile ka suurepärase võidu! Teisel kohal Kuehne + Nagel võistkond (Oleksandr Veher, Laura Haavik) ajaga 1 min 52 sek ning kolmas koht sellel korral Borealis Holding (Peeter Kümmel, Ethel Kümmel), kes suutsid 13 kasti üksteise otsa laduda 1 min 54 sek! Kui hommikused raskused said tõstetud ja lihased vaikselt vihaseks aetud, oli aeg näidata oma oskusi kaardilugemises ning ette võtta hommiku jooks – aeg rogainiks! Meeskondlikult kõige paremad kaardilugejad ja orienteerujad on vaieldamatult AS Normast. Teise kohaga pidi leppima Swedbanki meeskond ning kolmas Elisa Spordiklubi.

Edasi jätkasid firmasportlased oma oskusi tänavahokis, kus kohti asusid jagama 17 meeskonda. Peale mitmeid kohtumisi ja väravaid oli selge, et esikoha kindlustas endale Suvespartakiaadil uustulnuk Wanderlust Matkad OÜ, teise koha nimel pingutas kuni lõpuni Orkla Eesti ning kolmandal kohal platseerus Tallinna Tehnikaülikool. Tänase päeva esimeses vesisemas alas kanuurallis tuli ette ka kohe stardis ümber käimisi, kuid siis ei aidanud muu, kui kiirelt kanuu uuesti sõiduks valmis panna ja minekut teha! Kõige kiiremat aega suutsid näidata Elisa Spordiklubi võistkond, päeva teine aeg kuulub Telema ASile ja kolmas koht Swedbankile. Samuti viidi läbi täna crossfiti finaalvõistlused, kus 12 naist selgitasid välja, kes on tugevaim! Naiste seas võttis endale crossfiti esikoha Lilian Valge Tallinna Tehnikaülikoolist, teisel kohal Orkla Eestist Kristi Unt ning kolmas koht kuulub Swedbanki esindajale Sille Meikopile.

Kõige emotsionaalsemaks alaks osutus köievedu. Kõige traditsioonilisem rahvaala, kuid alati kütab meeletult kirgi! Võitlusvaim ja adrenaliin teevad oma töö, sest ega keegi alla anda ei taha. Köievedu osutuks edukaks Elisa Spordiklubi võistkonnale, kes jättis enda selja taha teisele kohale Borealis Holding meeskonna ning kolmanda kohaga pidi leppima Swedbank. Päeva viimases alas tuli taas vette sukelduda, sest ees ootas teateujumine Kääriku järves. Kõige kiirema ujumismeeskonna pani välja sellel korral Swedbank, kellele järgnes kohe Elisa Spordiklubi ning kolmanda koha saavutas SEB.

Parimaks firmajuhiks meeste seas tituleeriti SportID-st Marti Soosaar ja naiste arvestuses Swedbankist Mare Ulp. Hõbedasel kohal platseerus meeste arvestuses HeadConsult OÜ-st Kaspar Kasepõld ning naiste seas Telema AS esindaja Hele Hammer. Pronksikarva tiitlid viisid endaga kaasa sellel korral meeste arvestuses SEB esindaja Peep Jalakas ja naistest AS Norma-st Margot Paas.

Ettevõtete üldarvestuses jagasid ettevõtted kohti tuliselt, sest keegi ei tahtnud alla anda ning teisel lasta võitu napsata! Kindla võidu kindlustas endale sellegi poolest eelmise aasta tiitlikaitsja Swedbank!  Tiitlikaitsjale pidid alistuma Elisa Spordiklubi firmasportlased. Kolmandal kohal platseerus Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

Aeg lendab! Kolm tihedat võistluspäeva möödusid Lõuna-Eestis Käärikul kiirelt ja kõigil firmasportlastelt oli võimalus enda lihvitud oskused proovile panna! Fännide number on kindlalt kasvanud ja emotsioonid võistlusplatside ääres annavad jõudu meeskonnale võidupoole rühkida! Järgmisena on kalendrisse vaja sisse kanda Sügisspartakiaad, mis toimub juba 21.-25. september! Õnnitleme kõiki võitjaid ja kohtume juba järgmisel kuul!

Kõikide võistlustulemustega saab tutvuda SIIN ning kindlasti otsi ennast ka meie pildigaleriist SIIN

https://youtu.be/WEf7FbmXI5Q