Posted by: EFL meedia

Suvespartakiaadi teisel päeval nähti Tamme staadionil jooksmist, tõstmist, galopeerimist ja kokkamist

Teise päeva õhtuks saab välja hõigata kõige paremad ketta lennutajad disc-golfis.

Disc-golfis võisteldi neljas vanuseklassis: mehed, mehed 40, naised ja naised 40. Meeste vanuseklassis näitas eriliselt head kätt Kristo Koik (Elisa Spordiklubi) ja mehed 40 vanuseklassis tõusis esimeseks Vahur Vent (Tallinna Lennujaam). Naiste klassis lennutas esikoha välja Mariella Oja (Stebby) ja vanuseklassis naised 40 oli esimene Reili Kaber (Tervisekassa). Esikohale meeskondlikult tõusis Elisa Spordiklubi, teiseks jäi SEB ja kolmandaks Orkla.

Kergejõustiku non-stop oli võistlus, kus kergejõustiku aladel võeti mõõtu liikumise pealt. Stardipaugust alates hakati jooksma esmalt kuulitõukesse, sealt edasi läbiti vahemaa jooksuga ja natuke maad ka tõkkejooksuga kuni tuli teha üks pikem hüpe kaugushüppe kasti, mis seisis vahetult enne finišijoont. Võisteldi kaheksas vanuseklassis. Kergejõustiku võitjad meeste arvestuses on Postimees Grupi esndaja Rauno Liitmäe (mehed), SEB-i esindaja Peep Jalakas (mehed 30), Elisa Spordiklubi esindaja Timmo Kõrran (mehed 40) ja SEB-i esindaja Indrek Lõhmus (mehed 50). Naiste arvestuses võitsid kolm vanuseklassi Elisa Spordiklubi esindajad Triin Junson (naised), Jaanika Parts (naised 40) ja Marika Raiski (naised 50). Kergejõustiku non-stop võitluse vanuseklassis naised 30 võitis Luminori esindaja Dane Must. Üldarvestuses sai kergejõustiku non-stop võistluse võidu Elisa Spordiklubi.

Suvespartakiaadi teine päev andis sportlastele võimaluse võistelda meeskondlikult korvpallis ja jalgpallis. Väga traditsioonilised meeskonnamängud, kuid korvpalli mängiti kolm kolme võistleja vastu ning 8 minutit. Parimad kossumängijad töötavad Stebbys ning Suvespartakiaadil mängiti koosseisus Sander Sats, Marko Naaris, Ako Tõnissoo, Ott Pluum. Paremuselt teised korvpallurid on Luminoris ning kolmanda koha võitlesid välja Merko Ehituse esindajad.

Jalgpalli mänguaeg oli tavapärase 90 minuti asemel 12 minutit. Turniiri pani kinni Dorpat Ehituse meeskond koosseisus Liisbet Orav, Sander Orion, Anton Laagemann, Lauri Kivimeister, Erik Vares, Kaarel kallandi, Jaanus Võrno, Kristo Päkko. Nende järel jäi teiseks Elisa Spordiklubi ning kolmandale kohale mängis end Swedbank.

Kepphobuste võistlus oli arvatavasti Suvespartakiaadi 2022 alade hitt. Esialgu skeptilisust tekitanud võistlus tõi võistlejatele naeratuse näole ja galopeerides oli kuulda lapselikke kilkeid. Kepp-hobustega võistles kokku 349 firmasportlast. Naiste arvestuses traavis end esikohale Maarja Radziwill (Eesti Raudtee) ning meeste arvestuses Kaarel Nurmsalu (Coop Pank). Loodame, et firmasportlased kepp-hobuseid väga ära ei väsitanud.

Teine võistluspäev andis võimaluse teatejooksul oma kiirust näidata lausa kahel korral. Lõuna ajal toimus teatejooks 4×1 km ja õhtupoolikul viimase mehe teatejooks. 4×1 km teatejooksu meeskondlik esikoht kuulub Elisa Spordiklubile koosseisus Jaanika Parts, Jano Järvelaid, Timmo Kõrran, Krete Junson. Teine koht kuulub SEB-le ja kolmas koht Swedbankile.

Viimase mehe teatejooksus said kõikide meeskondade võistlejad joosta end hingetuks. Viimase meeskonnana jäi rajale Elisa Spordiklubi koosseisus Jaanika Parts, Jano Järvelaid, Tim Klampe, Timmo Kõrran, Krete Junson, mis tõi neile ka viimase mehe teatejooksu esikoha. Teiseks jäi SEB-i meeskond ja kolmandale kohale jõudmiseks pidas võhm vastu Norma esindajatel.

Oma võimast jõudu ja vastupidavust said naised näidata crossfiti võistlusel. Kahes vanuseklassis toimus esmalt kvalifikatsioon ning seejärel finaalvõistlus. Kvalifikatsioonis 10 kg kaaluvad hantlid pea kohale tõsta ning seejärel võime ka kiiresti joosta andis iga vanuseklassi kuuele kõige kiiremale kohad finaalis. Konkurents oli tihe ning kvalifikatsioonis osalenud Saku Metalli esindaja Sandra ütles, et ta ei oodanud sellel võistlusel jooksu, kuid tunne oli väga hea. Erilist tugevust crossfitis näitasid esimeseks tõusnud Krete Junson Elisa Spordiklubist, teiseks jäänud Helena Veelmaa Vanglateenistusest ning kolmandaks tulnud Triin Junson Elisa Spordiklubist.

Täpsusviskemängu petanque võistlusel rääkis Tervisekassa meeskonnale kaasaelaja, et võistlus oli väga ärev. Kindlasti Tervisekassa meeskonnale oligi, sest kokkuvõttes jäid nad petanques teiseks ehk alla jäädi ainult esikoha võitnud If Kindlustuse meeskonnale. Kolmanda koha saavutas Äripäeva Infopanga meeskond.

Suvespartakiaadi teisel päeval sai noolemängu oskuseid näidata rahaviskes, mille mängulaud oli rahatähtedega kaetud. Punkte koguti rahatähtedele noolega pihta visates, kusjuures ühe rahatähe pihta mitme noole viskamine suuremat punktisummat ei toonud. Iga pihta visatud rahatähe punktid läksid arvesse vaid ühe korra. Rahaviske võitis SEB, teiseks jäi Kühne Nagel ja kolmandaks tuli Luminor.

Mööda Tamme staadioni asfaltringi toimus rulluisusprint. Iga osaleja sõitis enda kaasavõetud rulluiskudega ja loomulikult turvaliselt ehk ikka kiivriga. Naiste vanuseklassides said esikohad Kristiin-Marleen Sulg (Eesti Energia), Laura Haavik (Kühne Nagel), Jaanika Parts (Elisa Spordiklubi). Meeste arvestuses rulluisutasid end võitjateks Alari Verev (Coop Pank), Jaan Särg (Eesti Energia), Gerth Kivima (Saku Metall) ja Mark Mööl (Merko Ehistus).

Grillimisvõistluseks pidi igal meeskonnal kaasas olema oma grill ja muu varustus. Niiet ükski kokkaja ei saa öelda, et kehva grilli või nüri noa tõttu jäi võit koju toomata. Kõige parema toiduga grillipidusid korraldatakse oma kollektiivile SEB-is, sest Suvespartakiaadi grillimismeistriks krooniti just nende meeskond koosseisus Reimo Poll, Eve Sepp, Kristi Jürisoo-Vonk. Selle ala kohtunikud said tulemusi maitses kõhu mõnusasti täis. Kohtunikutoolis istunud Kristi sõnas võidutöö kohta, et lihtsuses peitub võlu. Oma sõnadele lisas Kristi, et võistlusel vürtsi jagus ja oli näha hingega asja juures võistlejaid.

Meeskonnavõistlus 100 m autotõmbamist nõudis tugevust. Võistlus käis loomulikult aja peale ja kõige tugevamat kondimootorit näitas Suvespartakiaadil autotõmbamises SEB meeskond. Teise koha sai Norma ja kolmanda Eesti Energia meeskond.

Pika võistluspäeva lõpetas väike ajugümnastika mälumängul. Mälumängul oli kindel reegel, et võistkonnas on neli liiget ja sama ettevõtte meeskonnad ei tohtinud Tamme staadioni keskel muruplatsil isegi kõrvuti istuda. Mälumängu tulemusi veel loetakse ja parima mälumängurid saame välja hüüda homme.

Üldarvestuses juhib peale teist võistluspäeva SEB meeskond. Aga ees on seismas veel kolmas võistluspäev ja seis võib veel muutuda. Homme kohtume firmasportlastega Anne Kanali ääres, sest ees on ootamas üks põnev veesporti täis päev!