Posted by: admin

Suvespartakiaad’18 üldvõidu võttis Swedbank

Kolmepäevasel Eesti Firmaspordi Liidu spordifestivalil Suvespartakiaad’18 oli teist aastat järjest edukaim arvukas Swedbanki tiim, mille liikmed skoorisid ettevõttele maksimumpunktid üheksal alal.

 

Teisele kohale platseerunud SEB kaotus oli üsna napp, ettevõtteid jäi lahutama vaid 84,6 punkti. Kolmanda koha teenis silmapaistvate tulemustega filmikonkursil, tõukerattasprindis ning firmajuhtide mitmevõistluse arvestuses välja Orkla Eesti AS.

 

Swedbank oli edukaim pallialadel

Grillimisvõistlusel valmisid tõelised kunstiteosed / foto: Tarmo Haud

 

Swedbanki sporditiimi koordinaator Leho Virma oli kolleegide ergutamisest kolmanda päeva lõunaks oma hääle üsna kähedaks karjunud. „Muljed on head, laias laastus läksid meil hästi kõik pallialad, meenuvad erinevad revanšid. Võrkpall on minu isiklik kirg, kuigi liialt hästi ma seda just ei mängi. Ereda emotsiooni pakkus kergejõustiku non-stop, mida algul ei plaaninud kaasa teha, aga nüüd olen soorituse üle väga uhke,“ rääkis Virma.

 

„Rõõmu valmistas veel Rain Pajuri sooritus rammumehe rajal, sest tema oli poolesaja osaleja seas ainus, kes suutis kõik viis takistust ületada. Samas arvan, et ta kahe kõrva vaheline asi ja südameasi on musklitest paremad. Rahapakke ja mündikotte pangas tassida pole vaja,“ muigas firmasportlane.

 

Virma tunnustas ka teiseks tulnud SEB püüdlusi, sest hea konkurent lisab mängule ilu ning üksinda kõiki alasid võita oleks sporditiimi koordinaatori kinnitusel üsna nadi.

 

Swedbank võttis võidud järgmistel aladel: kiiking, rannavõrkpall, kergejõustiku non-stop, rannajalgpall, kanuuralli, tänavakorvpall, teateujumine, mullijalgpall, teatejooks.

 

SEB oli väljas ajaloo suurima tiimiga

SEB ja Swedbanki naised jäid korvpallilahingu järgselt sõpradeks / foto: Tarmo Haud

 

SEB spordiklubi juht Merten Loss tõdes, et edu alus on lisaks trennile ka hea tiim. „SEB oli väljas seni suurima esindatusega, kokku oli meid napilt alla poolesaja. Kõik nautisid ja lõbutsesid, olen väga uhke!“

 

Isikliktest saavutustest tõi Loss välja jooksualad. „SportID 12 km pikkune murdmajooks ümber Viljandi järve on eneseületus ja õnnestumine. Võtsin eesmärgiks kogu distantsi jooksusammul läbimise, latti ei lasknud alla isegi rasketel terava tipuga tõusudel. Pole varem nii pikka vahemaad jooksnud. Pühapäeva avaala teatejooks oli minu elu kõige kiirem jooks,“ kinnitas firmasportlane.

 

SEB tõi ettevõtete arvestuses võidu oma õuele linnarogainis, mälumängus, murdmaajooksus, trepijooksus ja SUP võidusõidus.

 

Uustulnuk Telema tahab olla eeskujuks

Uustulnuk Telema meeskond oli väike, aga tubli / foto: Tarmo Haud

 

Telema võistkonna liige Hele Hammeri näol püsis naeratus võiduka lõpuni: „Osaleme Eesti Firmaspordi Liidu korraldatud spartakiaadil esimest korda ja oleme nautinud nii ilma kui seltskonda. Tuleb tunnistada, et polegi elus nii palju sporti teinud. Vahel on isegi pisut keeruline, sest siin on seda nii-öelda päris spordivaimu palju. Meie oleme pigem sellised pühapäevasportijad. Muide, kui keegi peaks välja andma auhinna kõige suurema osalusmääraga ettevõttele, siis meid on siin 40 protsenti kõikidest töötajatest. Tehke järgi, Swedbank!“ kiitles 10-liikmelise tiimi spordihing Hammer.

 

Ühiselt rõõmustati nii hea ilma kui ees oodanud sõbraliku õhkkonna üle. Uhkust tegid rannavõrkpalli 5. koht, teateujumise ja mölkky 3. koht, Kristel Källe kergejõustiku non-stop võistluse kuldmedal ning disc-golfi 2. koht.

 

Kristel Källe tegi üleskutse kõikidele pisematele ettevõtetele: „Innustan ja kutsun üles väikefirmasid osalema, vastased on küll suured ja võimsad, aga saab ka kümnekesi ning ikkagi on tore!“

 

Merko võistkond plaanib laieneda

Selline vaatepilt oli kanuurallis tavaline / foto: Tarmo Haud

 

Merko Ehitus Eesti AS firmasportlane Taavo Allik osales Suvespartakiaadi kahel viimasel võistluspäeval. „Reedel tulid tööasjad vahele, liitusin laupäeval. Kuna Viljandi on minu kodulinn, siis otsustasingi uudistama tulla, mis siin täpsemalt toimub. Siiani on olnud väga lõbus ja tore, kuna osaleme esimest korda, siis ei osanud nagu midagi oodata. Usun, et järgmisel korral oleme kohal suurema koosseisuga ja osaleme rohkematel aladel, lisaks tuleb laiendada ka ergutustiimi,“ ütles Allik.

 

Firma sees kihutustööd teinud ning võiskonna kokku pannud Rain Seepõld loodab talialadel osaleda juba vähemalt poole suurema võistkonnaga: „Teeme siseveebi artikli, jagame kolleegidega muljeid ning visuaalset materjali. Usun, et see jääb uutele võimalikele huvilistele silma, kes seekord e-kirja mööda lasid. Talispartakiaadiks on meid vähemalt 30!“

 

Eredaima elamuse võtab Seepõld kaasa kõige viimaselt võistluselt. „Köievedu oli väga äge ürgne ala, kõik olid ühe asja eest väljas. Ei olnud mingeid liigseid vidinaid ega tehnikat, puhas toores jõud!“

 

Lennuliiklusteenindust liitis tugev meeskonnavaim

 

Lennuliiklusteeninduse sporditiimi liige Henn Zvorovski on kogenud osaleja pigem talispartakiaadidel. „Suvespartakiaadil olen nüüd küll üle väga pika aja, aga tundub, et tuleb uuesti tulla. Nädalavahetus möödus päikeseliselt meeleolukalt, nagu puhkusel oleks käinud. Ümberringi olid vaid toredad inimesed ja rõõmsad kolleegid. Suurima naudingu pakkus tugev meeskonnavaim, võistlusi tehti kaasa nii tulemuse kui lihtsalt osavõtu pärast. Pole probleemi, kui kiikingus üle võlli ei saada ning teatejooksu viimase koha üle sai ka kõik koos rõõmustatud,“ kinnitas spordimees.

 

Lennujaama kanuutiim nautis boonusena sukeldumiskursusi

Tallinna Lennujaama spordiklubi kaitses köieveo tiitlit ka sel aastal / foto: Tarmo Haud

 

Anne Kaseväli Tallinna Lennujaama Spordiklubist tänas korraldajaid ilusa ilma ja hea organiseerimise eest. „Enam paremaks minna polegi võimalik, kõik oli väga super!“

 

Eredaid emotsioone pakkus kogu tiimile firmasportlase sõnul köieveo võit, millega saadi hakkama juba neljandat aastat järjest. „Rannatennises oleme samuti võitmatud, seda ka kõikidel järgmistel aastatel,“ lubas Kaseväli ja lisas „Tegelikult oli see ainus ala, mida me eelnevalt harjutasime. Mis siis veel saanud oleks, kui me teiste aladega samamoodi vaeva oleksime näinud? Ilmselt tulnuks üldvõit!“

 

„Kanuusõit oli ka tore, kuigi mina sinna kahjuks ei jõudnud. Lennujaama töötajad said seal head sukeldumiskursused, jäid väga rahule. Mis veel? Kõik ongi väga äge. Tiimivaim on vinge ja põhiline tuumik tõmbab endaga kaasa uusi huvilisi, kes ka medalitele tulid. Oleme kõik 100 protsenti rahul.“

 

 

Danske Banki tiim ei kujuta ette elu ilma firmaspordita

Danske spordiklubi saavutas mullijalgpallis eneselegi üllatuseks 2. koha / foto: Tarmo Haud

 

Danske Banki sportliku võistkonna liige Reimo Mürgimäe tunnustas kolleege hea soorituse eest mullijalgpallis. „Kindlasti on just see võistlus üks eredamaid, mis sportlikku nädalavahetust meenutama jääb. Mitte keegi ei olnud algul valmis mullijalgpallis osalema, lõpuks siiski mindi ning mäng mängu järel hakkasid ka võidud tulema. Lõpuks pidime tunnistama vaid Swedbanki naiste paremust ning meeste tugevust,“ on võistkond Mürgimäe sõnul 2. koha üle uhke.

 

„Elamus oli ka kergejõustiku non-stop, mille sooritamine pakkus kõigile ülima rahulolu. Osad pole siiani seisma jäänud, jooksevad ilmselt veel järgmise aasta suvespartakiaadini,“ muigas firmasportlane.

 

„Uhkust saame tunda ka 2. ja 3. koha üle mälumängus, tundub et pangatööst on ühte ja teist ikka kõrvade vahele jäänud. Üldiselt tegelikult väga enam ei kujutagi ette, et me oma toreda sõpruskonnaga Eesti Firmaspordi Liidu korraldatud sportlikel mõõduvõttudel ei osale,“ tunnustas Mürgimäe organisaatoreid.

 

 

Eesti Firmaspordi Liit tänab kõiki osalejaid

 

Eesti Firmaspordi Liidu juhatuse liige Marti Soosaar tegi korraldajate poolt suure kummarduse ilmataadile, kes kinkis spordirahvale kõigi aegade parima spartakiaadiilma. „Mitmed delegatsioonid uurisid enne lahkumist ilma tellimise peale kulunud eelarve suurust,“ ütles Soosaar.

 

Tulemuste osas tunnustas ta võitjat: „Swedbank on sisse saanud pidurdamatu hoo. Varasem kogemus on näidanud, et kui kuskil on hea hoog sees, siis püsib see mõnda aega. Konkurentidel on neile üsna raske vastu saada. Varasemalt on seda näidanud nii Lennujaam kui Omniva. Kõige lähemal on Swedbankile SEB, mille tiimi koostamisel näidatakse igal järgneval firmaspordi üritusel uut kvaliteeti.“

 

Orkla on suutnud oma taset hoida ning Elisa on alati just suvistel üritustel kõigile ohtlik vastane. Viiendaks tulnud Norma tiim on saanud uued liidrid ja hingamise, kuid võitlusvõime on endine – selle kõige üle on mul superhea meel. Lennujaama spordiseltskond tundub hetkel purjetavat vana rasva pealt ja teeb seda kenasti. Jääb mulje, et nad enam üldvõidu eest ei rabele – ju vist on tunne, et on võidetud küll. Samas on  neil tugev koolkond aktiivset kaadrit, kes toob ikka kamaluga medaleid ära ja loob atmosfääri,“ nentis Soosaar.

 

Eesti Firmaspordi Liit tänab koos kõikide korraldusse panustanud inimestega Suvespartakiaad’18 võistlustel osalenud ettevõtteid. „Nemad on kindlalt Eesti firmade eeskujud, kuidas oma töötajaid motiveerida ja premeerida. Loodan, et kõik firmasportlased said sellest nädalavahetusest ka korraliku positiivse laengu vastu,“ lisas Marti Soosaar.

 

Tulemused: https://firmasport.ee/suvi/tulemused/

Korraldusmeeskond kogunes mängude lõppedes ühispildile / foto: Triin Preem

 

Autor: Marta Vasarik