Posted by: admin

Suvespartakiaad’18 tõi Viljandisse pea pooltuhat osalejat

Suvespartakiaad’18 avapäev tõi Viljandisse kokku 20 ettevõtte 468 spordihinge, kelle nutikus, loovus, sportlikud võimed, meeskonnatöö oskus ja toores jõudki pannakse proovile 26 alal.

 

Osalejad kiitsid rajameistrit põnevalt paigutatud punktide eest linnarogainis / foto: Kaimo Puniste

Avaala linnarogain viis 188 firmasportlast ümbruskonnaga tutvuma ning maastikku avastama. Eelkõige tuli punktide leidmisel kasuks hea orienteerumisoskus, aga ka kiired jalad, sest mäng käis aja peale. Ettevõtete seas võidutses SEB, teiseks tuli Swedbank ning kolmandaks AS Norma.

 

Naistest olid linnarogainis edukaimad: Annika Suup (N) SEB, Triin Soha (N30) Swedbank, Pille Tiis (N40) Swedbank, Silja Lõhmus (N50) SEB.

 

Meestest said parimad punktid kirja Tamor Bakhoff (M) Lennuliiklusteeninduse AS, Viljar Grauen (M30) SEB, Taavi Kainel (M40) Swedbank ja Henn Zvorovski (M50) Lennuliiklusteeninduse AS.

 

Orkla Eesti AS töötaja Jano Järvelaid on oma seiklusspordi ja hea orienteerumisoskuse poolest kuulus. Linnarogaini võistlusega jäi firmasportlane rahule, kiites nii rada kui selle koostamisega vaeva näinud inimeste tööd. „Trass oli ägedate tõusudega, linnatossuga võis seal keeruline olla. Rada oli tehniline ja füüsiliselt päris raske, super töö rajameistrilt! Hästi palju punkte oli ka, millest kaks jäid ebaõnne tõttu võtmata. Lihtsalt ei pannud neid kaardil tähele ja jooksin finišisse, kuigi aega veel oli,“ ütles M30 arvestuses teise tulemuse teinud Järvelaid.

 

Mitmekesine alade valik

 

Südapäeval said osavamad täpsust testida discgolfi rajal ning vaid südikamad proovida kiikingut, mõnusamalt võis võtta mölkkys. Nende alade pingerida saab paika järgmisel kahel spordipäeval.


SEB
tiimi liige Reili Lehis testis oma osavust mölkkys. „Õnnel on siin kindlasti väga suur roll ja natuke tuleb vastavalt punktiskoorile sihtimisel ette mõelda. Vahel võib isegi üsna pingeliseks minna, kuid iseenesest on tegemist hea rahuliku mänguga, mida on ilusa ilmaga tore õues harrastada,“ kiitis Lehis.

 

Lennujaama tiimi pallid lendasid kõrgelt

 

Võrkpallimängu tegi tuliseks taevas lõõmav päike / foto: Tarmo Haud

Küll aga selgusid tulemused rannavõrkpalli segaturniiril, kus oli teistest üle Tallinna Lennujaama Spordiklubi koosseisus Inga Mattiesen, Kristjan Tatar, Siim Anton, Miljard Liik ja Jana Üksik. Teise kohaga pidi leppima Swedbank ja kolmandaga Danske Spordiklubi.

 

Võrkpallimängu päevakommentaator Harles Kiveste hindas firmasportlaste taset tavapäraselt heaks. „Tegelikult on ükskõik, kuidas mängitakse, peamine on ilus ilm,“ nentis imekauni Viljandi järve ääres sportlikku päeva veidi töisemas rütmis nautinud Kiveste.

 

Ultimate-frisbee küttis kirgi

 

Suvespartakiaad ’18 avapäeva tulihingelisemad lahingud peeti ultimate-frisbees. Üheksa ettevõtte seas tõestas oma üleolekut Elisa tiim, auväärse teise koha saavutas SEB, kolmanda koha võttis vastu Orkla Eesti AS.

 

Kohtunik Margus Liiva kinnitas, et tõepoolest oli tegu spordipäeva kõige suuremat hasarti tekitanud mõõduvõtuga. „Paljud läksid väga kirglikuks ja hakkasid kontakti otsima, mida tegelikult olla ei tohi. Kohati läks isegi veidi agressiivseks. Peamine on kaine mõistuse säilitamine, teiste jälgimine ja visete sooritamine. Ketas peab lendama põlve ja rinnaku vahelisel kõrgusel ning tuulega on oluline vältida selle üles viskamist,“ selgitas igapäevaselt Team FreeFlyers ridades spordialaga tegelev Liiva.

 

Menukaim ala peeti staadionil

 

Kergejõustik oli avapäeva vaieldamatult populaarseim ala, kus osalesid pooled kõigist Suvespartakiaadi osalejatest / foto: Kaimo Puniste

250 osalejaga osutus populaarseimaks individuaalalaks kergejõustiku non-stop võistlus, kus ühel staadioniringil sai tulemuse kirja nii jooksmises, kuulitõukes, kaugushüppes kui tõkkejooksus.
Agaramad punktikogujad tulid seekord Swedbankist, kuid ka SEB ja AS Norma töötajad ei pea oma sportliku vormi häbenema ning saavad üldarvestuses vastavalt teise ja kolmanda koha üle uhked olla.

 

Naistest kogusid seekord võrdselt punkte Kristel Källe Telema AS ja Inger Romanenko Swedbankist. Võistlusklasside arvestuses võtsid võidu Laina Mesila-Kaarmann (N30) Orkla Eesti AS, Jaanika Parts (N40) Elisa ja Silja Lõhmus (N50) SEB.

 

Meestest tegid parimad tulemused Rain Seepõld (M) Merko Ehitus Eesti AS, Peep Jalakas (M30) SEB, Marti Soosaar (M40) Sport ID ja Heiki Mäesalu (M50) Saint Gobain Glass Estonia SE.

 

foto: Kaimo Puniste

Aire Pärnapuu ettevõttest Saint Gobain Glass Estonia SE alustas päeva linnarogainiga, osales rannavõrkpalli segaturniiril ning pani end viimaks proovile ka staadioniringil. „Kergejõustikku tegin sellisel moel esimest korda ja leian, et see on tegelikult väga hea formaat. Lapsepõlv tuleb meelde! Pärast kaugushüpet läks raskeks, võhma peaks natuke rohkem olema, aga kokkuvõttes oli väga hea.“

 

Õhtu lõppes teadmiste kontrolliga mälumängus ning meeleoluka filmide vaatamisega, mis olid vändatud teemal „Olümpiamängud aastal 2200“.

 

Suvespartakiaad’18 ettevõtete üldarvestust juhib pärast esimest spordipäeva 247,5 punktiga SEB, mille töötajad näitasid parimat sportikku vormi linnarogainis ning häid teadmisi mälumängus. Kergejõustiku non-stop võistlusel jäädi alla Swedbankile, mis hoiab üldtabelis hetkel 222 punktiga tugevat teist kohta. Kolmandal positsioonil on reede hilisõhtul filmikonkursil linateosega „Olümpiamängud aastal 2200“ publiku ja žürii jäägitu poolehoiu võitnud Orkla Eesti AS 217,6 punktiga.

Suvespartakiaad’18 teine päev jätkub firmasportlastele põnevate aladega nagu SUP võidusõit, trepijooks, rannajalgpall, vettehüppevõistlus tõukerattasprint jpm.

Edetabeli täpsemate numbritega on võimalik tutvuda Firmaspordi kodulehel.

 

 

Autor: Marta Vasarik