Posted by: admin

Suvespartakiaad’18 teine päev: suured kiirused, rasked katsumused ja kõrged õhulennud

Suvespartakiaad’18 teine võistluspäev algas 12 km Sport ID murdmaajooksuga ümber maalilise Viljandi järve. Rajale startis 138 osalejat ning esimesena jõudis tagasi Merko Ehitus Eesti AS spordimees ja ultrajooksude armastaja Rain Seepõld ajaga 46:18.

 

Sport ID murdmaajooksu parim mees oli Rain Seepõld Merko Ehituse meeskonnast / foto: Tarmo Haud – www.TarmoHaud.ee

Kogenud spordimees tõdes, et trass oli üle ootuste keeruline. „Viljandi järvejooksust oli tänane rada kordi raskem, seitsmenda ja kaheksanda kilomeetri vahele jäid veel eriti järsud terava tipuga tõusud, kust isegi üles jalutada pole eriti lihtne. Põhimõtteliselt läks tempo nii alla, et jooksu ja kõndimise kiirus oli võrdväärne,“ muljetas Seepõld.

 

„Plaanisin tegelikult kogu jooksu veidi rahulikumalt võtta, kuid stardipaugu kõlades tuli hasart sisse ja nii see läks. Kuskil kümnendal kilomeetril olnud viimasel laskumisel algas veidi lihtsam osa, siis vaatasin küll, et jääks veel varu, kuigi päris seisma ei jäänud. Kui siin ringi vaadata, siis firmasportlaste seas on konkurents olemas, kuigi enamuse distantsist pidin siiski üksinda jooksma. Ilmselt paljud sihivad ka vanuseklasside võite,“ lisas spordimees.

 

Vanuseklasside arvestuses olid meeste parimad: Peep Jalakas (M30) SEB, Tanel Kannel (M40) AS Norma ja Henn Zvorovski (M50) Lennuliiklusteeninduse AS.

 

Naiste parimad: Laura Maasik (N) Swedbank, Getlin Urbus (N30) Amserv, Piret Põldsaar (N40) Tallinna Lennujaama Spordiklubi, Heli Zvorovski (N50) Swedbank.

 

Ettevõtete arvestuses napsas kõrgeimad punktid SEB, teiseks tuli Swedbank ning kolmandaks AS Norma.

 

Discgolf tõi Viljandi rajale palju huvilisi

 

Päeva pikim seiklus discgolfi rajal kestis korraldajate jaoks üle üheksa tunni ja õhtu lõpuks saadi kokku uhke pingerida. Nime said kirja 234 osalejat, firmade edetabelis haaras kõrgeima koha
Elisa, teiseks tuli Swedbank ja kolmandaks Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

 

Meeste parimad: Karl-Anders Tammes (M) Elisa, Aivo Kaljumäe (M40) Elisa.
Naiste parimad: Nelli Licht (N) Elisa ning Merike Põldmäe (N40) Swedbank.

 

Tõukerattad vuhisesid Paala järve ääres

 

Tõukerattasprint peeti Paala järve looduskaunil kaldal / foto: Tarmo Haud – www.TarmoHaud.ee

Kiirus, tasakaal ning jalalihased pandi proovile tõukerattasprindis. Paala järve ääres tuli kergest kallakust alla sõita ligi 500 meetrit, edukalt said sellega hakkama kõik 195 osalejat. Päeva parimad ajad sõitsid välja Lennuliiklusteeninduse töötajad Robin Lilleorg (35,63) ja naiste arvestuses Helena Zvorovski (45 sekundit).

 

Parimad mehed vanuseklasside arvestuses: Jano Järvelaid (M30) Orkla Eesti AS, Erti Paalberg (M40) Tallinna Linnatranspordi AS, Heiki Mäesalu (M50) Saint Gobain Glass Estonia SE.

 

Parimad naised vanuseklasside arvestuses: Thea Gents (N30) Tallinna Lennujaama Spordiklubi, Mare Ulp (N40) Swedbank, Silja Lõhmus (N50) SEB.

 

Ettevõtete edetabelis haaras esikoha Orkla Eesti AS, teise koha sai Lennuliiklusteeninduse AS ning kolmanda Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

 

Päeva teises pooles rammumehel suuri tegusid teinud Rain Pajur Swedbankist läbis tõukerattasprindi 500 m rajal 43 sekundiga mängeldes. „Väga kerge oli jälle! Rada kulges looduskaunis kohas Paala järve ääres, bikiinides tütarlapsed päevitasid, seega hea valik. Aitäh!“

 

Viktorija Nugis Nordeast tundis end rajal mugavalt ja turvaliselt. „Olen varem lastega sõitnud ja rullitanud ning minu jaoks oli tegemist väga lihtsa jõupingutusega. Väga meeldis!“

 

Saint Gobain Glass Estonia SE sportlane Veiko Juurikas astus tõukerattale suvespartakiaadil elus esimest korda. „Kui siin rapsima hakata, siis võib kergelt kukkuda. Pea tuleb selge hoida! Profid soovitasid, et poolel maal võiks jalga vahetada, aga kuna distants oli väike, siis ei hakanud proovima. Pealegi läheb sellele aega ning suure hoo pealt mina seda teha ei julgegi. Üldiselt oli vahva ning tore kogemus. Võimalusel näeb mind tõukerattal kindlasti veel,“ lubas võistlusklassis M30 kolmanda koha välja sõitnud Juurikas.

 

Rammumehe- ja naise võistlus osutus katsumuseks

 

Suvespartakiaad’18 teise päeva kõige suuremaks pähkliks osutus rammumehe- ja naise võistlus. 50 rajale läinud mehe hulgas suutis lõpuni jõuda vaid üks. Naisi läks rajale 37 ning kaheksa osalejat said kõikide alade seljatamisega edukalt hakkama.

 

Meestele mõeldud trassil läbis kogu tuleproovi ainsana Rain Pajur Swedbankist. „Rada tundus ka mulle väga raske, kuid õnneks on mul olemas kolm väga head crossfitiga tegelevat sõpra ja nemad andsid tehnika osas hüva nõu. Sain teada, kuidas tõsta üles sellised raskused, mida varem tõstnud ei ole. Loomulikult aitasid kolleegide ergutused ja adrenaliin. Nii see juhtus!“ ütles Pajur.

 

„Mullu oli rada tunduvalt lihtsam. Täna arvasin, et kõige keerulisemaks katsumuseks saab 80 kg palgi pea kohale tõstmine, kuid tegelikult oli raske hoopis sangpommi kuue meetri kaugusele lennutamine. Esiteks pole ma seda harjutanud ning teiseks on seal omad nipid, mida ma varem ei teadnud. Lahendus tuli crossfitist! Tehnika peitub lendlevate puusade töös,“ selgitas rammumees.

 

Naiste arvestuses läbis raja parimana Karin Lusikas Swedbankist. Ettevõtete seas võttis võidu Tallinna Lennujaama Spordiklubi, teiseks tuli Swedbank ning kolmandaks Orkla Eesti AS.

 

Viljandi rannaalal käisid tulised lahingud pallimängudes

 

Tõukerattasprindiga samal ajal võeti Viljandi järve rannas üksteiselt mõõtu pallimängudes. Marika Raiski Elisast nautis rannavõrkpalli paaristurniiri väga. „Super ilm ja naiste tase ühtlaselt väga kõrge ja hea. Tugevamad tiimid on muidugi aastast aastasse samad, silma paistavad Swedbank, Lennujaama Spordiklubi naiskond ja muidugi Elisa. Samas turniiril on ka veidi väiksema kogemusega osalejaid, aga see ongi väga tore, sest kõik naudivad ja tunnevad mängust suurt rõõmu,“ kiitis Raiski.

 

Ettevõtete arvestuses võitiski paaristurniiri Swedbank, teiseks tuli Tallinna Lennujaama Spordiklubi ning kolmandaks Elisa.

 

Amserv Grupi AS võistkond katsus jõudu rannajalgpallis ning pidi turniiride koondtabelis leppima viimase kohaga. Kapten Dein Suvi sõnul mindigi pigem sporti nautima. „Esimene vastane oli Norma, siis  SEB ning lõpuks Swedbank. Tugev grupp! Meie polnud sellise koosseisuga varem mänginud, võimalus oli vaid Norma vastu, kuid lõpuks kaotasime neile penaltitega.“ ütles Suvi ja lisas „Mina olen siin esimest aastat ja tulen kindlasti uuesti, sest kogu ettevõtmine on väga äge.“

 

Firmade arvestuses oli rannajalgpallis edukaim Swedbank, teiseks tuli SEB ja kolmandaks Elisa.

 

Proovile pandi end ka Viljandi järvel

 

SUP võidusõidus sai määravaks tasakaalu hoidmine ja kiirus / foto: Tarmo Haud – www.TarmoHaud.ee

Lisaks pehmele rannaliivale sai lustida ka vees – SUP võidusõit ja Viljandi järvelendur pakkusid tublisti rõõmu nii osalejatele kui pealtvaatajatele.

 

Järvelenduri võistlusel pidid võistlejad vettehüppetornist alla hüpates maanduma suurel vee peal hulpinud õhkpadjal, mille serval istus nende kolleeg, kes siis füüsikaseaduste toel õhku lendas ning vette plartsatas.

 

Jänesekostüümis Greete Kallast pakkus pealtvaatajatele järvelenduri võistlusel võimsa õhulennu ja skooris sellega žüriilt esimesena maksimumpunktid. „Armastan vett ja adrenaliini ning pakkusin teistele välja, et mina võiksin sellel alal osaleda. Kostüümi sain kolleegilt, kes võttis selle igaks juhuks kaasa,“ ütles Kallast.

 

Kohtunik Maria Laanelepp selgitas, et punktide jagamisel hinnatakse eelkõige visuaalset sooritust ning poolehoidu on võimalik võita kindlasti ka kõrguse ning julguse eest.

 

Võistlusel saavutasid parima tulemuse ja tõid oma ettevõttele kõrged punktid Ernst & Young Baltic AS töötajad Andrus Arbeiter ja Ingrid Moor. Firmade arvestuses tuli teisele kohale Amserv ja kolmandale Norma.

 

SUP võidusõidus osutus paljude jaoks tasakaalu hoidmine oodatust suuremaks väljakutseks. SEB töötaja Verner Elp jõudis kaldale ujudes ja muigas, et on kunagi isegi vetelpäästja ametit pidanud. „Proovisin seda ala täiesti esimest korda ja kuna nägin, et väga head aega ei tule, siis lõin käega. Ootejärjekord oli pikk ja mõtlesin, et mis ma ikka siin teisi kinni hoian. Lõbus kogemus ikkagi!“

 

Meeste parim oli SUP võidusõidus Merten Loss ettevõttest SEB ja naiste parim Thea Gents Tallinna Lennujaama Spordiklubist.

 

Ettevõtete arvestuses võitis SEB, teiseks tuli Tallinna Lennujaama Spordiklubi ja kolmandaks Amserv.

 

Päeva lõpetas trepijooks

 

N vanuseklassi võitnud Laura Maasik läbis trepid mängleva kergusega / foto: Tarmo Haud – www.TarmoHaud.ee

Suvespartakiaad’18 teise võistluspäeva viimane ala oli Trepimäel toimunud trepijooks, milles pani end proovile 204 firmasportlast. Päeva kiireima aja tegi Lennuliiklusteeninduse tiimi liige Robin Lilleorg, kes vallutas 166 astet 43 sekundiga.

 

Meeste parimad: Raido Hallop (M30) Swedbank, Henri Kaarma (M40) Swedbank, Henn Zvorovski (M50) Lennuliiklusteeninduse AS.

 

Naiste Parimad: Laura Maasik (N) Swedbank, Rita Alas-Järv (N30) Orkla Eesti AS, Margit Maidla (N40) Rahandusministeerium, Silja Lõhmus (N50) SEB.

 

Ettevõtete arvestuses võitis SEB, teiseks tuli Swedbank ning kolmandaks Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

 

Rahandusministeeriumi tiimi esindaja Margit Maidla oli oma tulemuse üle meeldivalt üllatunud. „Vanuseklassis esimene koht, olen rahul! Soovisin selle lihtsalt kiirelt ära teha, sest vaja oli jõuda veel SUP võidusõidule. Ju siis nii kiire oligi!“ rõõmustas firmasportlane.

 

„Võrreldes kevadel toimunud SEB trepijooksuga on Trepimäel kõvasti parem, rohkem õhku ja ruumi. Raske oli ikka, sest päev algas esiteks 12 km murdmajooksuga ning lisaks osalesin veel tõukerattasprindis. Joostes mõtled vaid sellele, et tuleb lõpuni vastu pidada. Muide, pärast viimast astet tuli veel umbes 100 m tõusu joosta,“ muljetas Maidla.

 

Tulemused selgusid ka mölkkys, mille võitis ettevõtete arvestuses Swedbank, teiseks tuli Tallinna Lennujaama Spordiklubi ning kolmandaks Telema.

 

Grillimisvõistlusel pakkusid žüriile head ja paremat 11 tiimi, parimad palad meisterdas Tallinki võistkond koosseisus Jaak Veskimeister, Toomas Mägi ja Igor Smolkin. Teise koha vääriliseks tunnistati Tallinna Linnatranspordi AS ja kolmandaks AS Norma.

 

Suvespartakiaad’18 viimane võistluspäev algab teatejooksuga, kuid mõõtu võetakse veel nii kiikingus, rannatennises, korvpallis, mullijalgpallis, kanuurallis kui näiteks teateujumises ja köieveos.

 

 

Autor: Marta Vasarik