Posted by: admin

Suvespartakiaad’18 kolmas päev sai terava avalöögi

Suvespartakiaad’18 kolmas võistluspäev algas suurte emotsioonidega kergejõustikustaadionil Viljandi järve ääres. Teatejooksu stardiks rivistas end anaeroobse võimekuse testimiseks üles 18 viieliikmelist võistkonda.

 

Võidu koju toomise nimel nägi enim vaeva Swedbanki tiim, mille liikme Henri Kaarma sõnul eelnes võistlusele pikk analüüs. „Panime teooria paika ning praktika oli juba vormistamise küsimus,“ avaldas Kaarma ja lisas „Rajal oli oluline säilitada lõtvus, sellega tegelesime eile õhtul, et hommikuks oleksid lihased lõdvad ja kõik sujuks.“

 

Suvespartakiaad’18 Viljandis / foto: Ardo Säks

Spordimeest toetas kolleeg Ardo Pajur ning lisas, et võistkonna komplekteerimisele mõeldi põhjalikult. „Kas me lihvisime kodus teatevahetusi? Ei! Olime võistluseks valmis, panime parima satsi kokku ning mõtlesime välja taktika. Oli selge, et alguses läheb rüseluseks, kuid naised tegid oma töö ära, jooksid tublisti ning edasi pidi juba iga mees oma jooksu ära jooksma. Nii ta tuli,“ selgitas Pajur.

 

Henn Zvorovski Lennuliiklusteenindusest lõpetas teatejooksu viimasena. „See oli nüüd küll üks väga äkiline hommikuvõimlemine, kuigi soojendus- ja võistlusring olid võrdselt head. Kogu võistkonna sooritus oli tegelikult super, tuldi välja hoolimata sellest, et me pole kuigi kõvad jooksjad. Võtsime seda kui toredat emotsiooni, nautisime!“ sõnas firmasportlane reipalt.

 

Võistkondade arvestuses järgnes Swedbankile AS Norma ning kolmandaks jooksis end SEB.

 

Südikamad selgusid ka Eesti rahvusspordialal

 

Kiikingus käisid emotsioonid söna otseses mõttes üle võlli / foto: Tarmo Haud

Kiikingus parimana finaali kvalifitseerunud ja üldkokkuvõttes meeste arvestuses 2. kohale tulnud Lennuliiklusteeninduse töötaja Robin Lilleorg tõdes, et erilist jõudu hea tulemuse tegemiseks vaja ei lähe. „Kõik on puhas tehnika, tuleb saada õigel ajal kükki, püsti ning osata end aiste vahel positsioneerida. Mulle sedasorti lennukad alad väga sobivad, julguse taha asi ei jää. Kui päeva lõpuks veel kulda ja karda tuleb, siis olen rahul.“

 

Lilleorg tõestas end  Suvespartakiaad’18 teisel võistlusepäeval osavaimana ka trepijooksus ning tõukerattasprindis. „Lennujuhtimistorn asub meil üheksandal korrusel ja kui lifti ei kasuta, saab jalad päris tugevaks. Usun, et selles võib saladus peituda. Käige trepist!“ soovitas Lilleorg.

 

Ettevõtete arvestuses kogus kiikingus enim punkte Swedbank, teiseks tuli Orkla Eesti AS ja kolmandas Elisa.

 

Parimad naised: Laina Mesila-Kaarmann (N) Orkla Eesti AS, Jaanika Parts (N40) Elisa.
Parimad mehed: Marvin Üürike (M) AS Norma, Taavi Kannel (M40) Swedbank.

 

Mõõtu võeti nii tänavakorvpallis kui mullijalgpallis

 

Lasse Randma Amservist tõdes, et korvpalli tase on tugev, aga mõnusalt võrdne. „Emotsioonid nii platsi ääres kui väljakul on väga head, kõik on hästi. Tundub, et Swedbankiga peetavad lahingud on tuliseimad, neil on tõsised spordipoisid- ja tüdrukud. Samas ei ole siin nii-öelda lõhkumist, kõik on tulnud pigem nautima,“ ütles oma võistkonnaga 7. kohal lõpetanud Randma.

 

Swedbank viis koju nii naistiimide kui meestiimide üldvõidud ning skooris ettevõtete arvestuses kõrgeimad punktid. Firmade edetabelis mängis end teisele kohale SEB ja kolmandale Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

 

Tõelist sauna sai tunda mullijalgpallis, kus parima tulemuse tegi Swedbank, jättes Danse Banki teiseks ning Ernst & Young Baltic AS 1 võistkonna kolmandaks.

 

SEB tiimi liige Juho Joonas soovitas mullijalgpalli kõikidele õigesse kaalu saada soovivatele maadlejatele ja tõstjatele. „Saunaks läheb põhimõtteliselt juba esimesel minutil, mina olin pärast kolmandat mänguminutit läbi. Mäng on põnev, vastasele võib julgelt sisse sõita, mis on tavaliselt keelatud. Äge ja äärmiselt tore elamus!“ kiitis Joonas.

 

Jahutust pakkusid nii kanuuralli kui teateujumine

 

Kanuurallis käis tihe rebimine / foto: Ardo Säks

Kui Telema saabus kaldale koos kanuuga ülevate emotsioonide saatel, siis oli ka neid, kelle jaoks ralli sujuvalt meeskonna päästeoperatsiooniks üle läks. Alar Jõeste kinnitusel jäid kõik väga rahule. „Kanuu oli hea ja määre õige!“ kinnitas Telema spordimees.

 

Firmasportlase kolleeg Hele Hammer lisas, et Telema edu aluseks on konkurentsitult parim ergutustiim. „Kisa oli suur, loodan et see oli kaugele kuulda!“

 

Kanuuralli võitis ettevõtete arvestuses Swedbank, teiseks tuli Tallink ning kolmandaks Elisa.

 

Veemõnusid kroolides nautinud Swedbanki teateujumise tiim koosseisus Sander Ligi, Taavi Kainel, Laura Maasik ja Henri Kaarma tegi ajaga 2:11,35 päeva parima tulemuse. Laura Maasik jäi sooritusega väga rahule. „Viljandi järve vesi oli soe, põnevust lisas kindlasti piiratud nähtavus, sest kohati oli sirget joont ikka päris keeruline leida. “

 

Ettevõtete arvestuses sai Swedbanki järel teise koha Danske Bank ning kolmanda Telema AS.

 

Lennujaama tiimid skoorisid rannatennises

Päike küttis rannatennises jalgealuse kuumaks / foto: Ardo Säks

Rannatennises mõõtu võtnud Meelis Kadarpik Swedbankist ütles, et Tallinna Lennujaama Spordiklubile polnud väljakul vastast. „Spekuleerisime, et neil vist on firmasisesed turniirid, ei tea. Mina lahkun siit heade emotsioonidega, sain nii võite kui kaotusi ning viimane mäng oli tasavägine. Mänguilu oli palju!“

 

Firmade pingereas troonis Tallinna Lennujaama Spordiklubi, teiseks mängis end SEB ning kolmandaks Swedbank.

 

Päeva lõpetas köievedu

 

Köieveo parimaks tunnistati järjekordselt Tallinna Lennujaama spordiklubi / foto: Ardo Säks

Merko Ehitus Eesti AS firmasportlane Taavo Allik oli köieveos ankrumehe positsioonil. „Pärast äsjast kaotust Elisale on emotsioonid üsna liivased. Ankrumehena tundus, et püsime kindlalt paigal, sain isegi vahepeal maha istuda. Ju nad olid siis ikkagi meist üle ja suutsid ära lohistada.“

 

Ettevõtete arvestuses võitis köieveo Tallinna Lennujaama Spordiklubi, teiseks tõmbas end Elisa ning kolmandaks Orkla Eesti AS.

 

Suvespartakiaad’18 sportlikku nädalavahetust jäävad meenutama võistlustelt saadud hea jume, ülevad emotsioonid ning rohked fotod. Eesti Firmaspordi Liidu võistluskalendris ootavad ees uued väljakutsed – 19. augustil on plaanis firmajuhtide golfiturniir Hole-in-One ja suuremaks sportimiseks läheb Sügisspartakiaadil septembrikuu viimasel nädalal. Rohkem infot www.firmasport.ee.

Swedbank võttis Suvespartakiaad’18 üldvõidu / foto: Ardo Säks

 

Autor: Marta Vasarik