Posted by: admin

Suvespartakiaad’17 parimad on Swedbank, Kalev ja Elisa!

Suvespartakiaad’17 kolm võistluspäeva Kuressaares on läbi saanud ja parimad välja selgitatud. Napi, ent siiski piisava 20-punktise eduga võtsid teenitud võidu Swedbanki sportlased, neile järgnesid ülitugeva võistluse teinud Kalevi töötajad ning Elisa sportlased. 

Võidumeeskonna trumpaladeks olid sel korral rannavolle, uudisala footgolf ning vana hea discgolf. Kalev võttis esikohad golfis, kergejõustikus, filmivõistlusel ning firmajuhtide mitmevõistlusel. Elisa näitas sel korral teistele taset jalgpallis, kiikingus, rulluisusprindis, kanuurallis ja SUP-võidusõidus. Swedbanki koguskooriks sai sel korral 955 punkti, Kalevil 935 punkti ning Elisal 864 punkti. Neljandaks tulnud SEB Pank lõpetas skooriga 853,4 ning Danske punktisummaga 823,6.

Foto: Tarmo Haud

Swedbanki spordijuht Leho Virma peab oma ettevõtte üheks trumbiks selle suurust. “Meid on kokku kaks ja pool tuhat inimest, midagi sealt ikka leiab,” naeris Virma.

“Aga vahel on ka meil raske – näiteks ei saanud sel korral meie golfarid tulla, samuti tennisistid, paljudel on kohe järgmisel nädalal Euroopa Firmaspordimängude Belgia reis ees. Aga need, kes tulid, olid järelikult lihtsalt nii tublid!” rõõmustas Virma.

Siiski jääb ta võitu kommenteerides tagasihoidlikuks ja tõdeb: kõik ei ole sugugi alati sportlaste endi kätes.

“See, kui hästi ettevõttel spordis läheb, peegeldab tegelikult ka ettevõtte enda hetkeseisu. Korraldajad küll räägivad, et head sportlased tulevad ühest või teisest ettevõttest – aga tegelikult sõltub see, kuidas kellelgi läheb, palju ka sellest, millised võimalused või kärped ühes või teises firmas parasjagu on.”

Virmal jätkus kiidusõnu ka konkurentidele. “Mul on hea meel ainuüksi juba selle üle, kui Kalev saab poodiumile, samuti Elisa – aga olin imestunud, et Danske tuli alles viiendaks, neil on nii palju medaleid!” tunnistab mees. Uutele tulijatele ja firmaspordiga alustajatele on Virmal soovitus: hakake lihtsalt pihta! “Kõige tähtsam on firmas sportimisega alustada. Mõni jonnib, mõni vajab motivatsiooni, aga see, et inimesed tahavad sporti teha, on kõige parem. See annab nii palju, kui saad suhelda oma inimestega teises kontekstis,” tõdes Leho Virma.

Foto: Tarmo Haud

Kalevi firmasportlaste eestvedaja ja innustaja Kaire Kattai oli ettevõtte saavutatud teise koha üle südamest õnnelik ning tõdes, et konkurents oli sel aastal ääretult karm. Kalevi jaoks oli see senine kõige kõrgem koht Suvespartakiaadil – talvistel mängudel on nad korra juba teise kohani jõudnud.

Mis on nende tulemuste taga? “Otsustasime sel aastal kõigil aladel osaleda – ja osalesime ka. Ja konkurents oli ju tegelikult väga tugev, oli näha, et kõik pingutavad!” kinnitas Kattai.

Kui seni on Kalev rinda pistnud Danske tiimiga – kord üks peal, kord teine -, siis nüüd on edetabeli tippu kerkimas üha rohkem uusi ettevõtteid.

“Ma arvan, et SEB Pank on aasta lõpuks väga heal kohal. SEB Pank ja Amserv ongi silma jäänud: tundub, et SEB Pank on otsustanud osaleda kõigil võistlustel. Väga võimsalt tegi kevadmängud Saku Metall,” loetleb Kattai Kalevit innustavaid firmasid. Amserv, muide, tegi sel korral väga kõva tulemuse ning noppis esikoha lausa kahel alal: mölkkys ja firmajuhtide mitmevõistlusel.

Sügismängudeks teeb Kalev juba plaane. “Niisama osalemisega meil enam ei lepita, spordipisik on kõigil küljes. Tuleb sügiseks nüüd kõik rahulikult läbi mõelda ja taktika paika panna. Osad meist teevad juba sügiseks trenni,” tunnistas ta.

Suurt heameelt tunneb Kattai selle üle, et sel korral oldi mängudel väljas suurima, 39-liimelise delegatsiooniga. “Eks see jutt töö juures levib – ka sel aastal on meil 6-7 päris uut osalejat. Kõik, kes tahavad, saavad kaasa!” tõdes Kattai.

Kokku osales 2017. aasta Suvespartakiaadil 16 ettevõtet. Täname kõiki Suvespartakiaadi sponsoreid: MyFitness, Pai Smuutid, SportID,A. Le Coq, Tradehouse, Ajakiri Sport, Balsnack OÜ, Äripäev, Danske Bank, Photopoint, Saare Golf, Felix, Kalev, Maks ja Moorits, Dorpat SPA, Tartu Tervisekliinik, Meltemi Adventures, Swedbank, FIFAA, FCR Media, Saaremaa Delifood ja OÜ Marjamaa Talu.