Posted by: admin

Suvespartakiaad’17 avaala võidu viis koju Tallinna Lennujaam!

350 firmasportlast, 15 ettevõtet, 20 kraadi sooja ja linnarogainirada imelise Kuressaare linnuse ümbruses – nii sai alguse Suvespartakiaad’17. Rõõm talvepükste koju jätmisest ja heast seltskonnast paistis juba kaugelt silma. Eriti suur oli esimese ala järel aga Tallinna Lennujaama rõõm, kes edestas Norma ning SEB Panga ja tuli esikohale.

Tallinna Lennujaama spordiklubi liikme Marius Pihlaku sõnul läheneti spartakiaadi esimesele alale rahulikult. „Tšillime! Suuremat eesmärki pole, tulime siia puhkama,“ ütles Pihlak ja naljatles, et nende tiim on oma punktide kindlustamiseks võistkonda sisse ostnud Eesti koondise professionaalse orienteeruja.

Kõige kõvemaks konkurentideks pidas Pihlak erinevate pankade võistkondi. Ja põhjusega! Viiendaks tulnud Swedbanki spordikoondise liige Rain Pajuri sõnul oli ettevõttest kohal umbes  umbes poolsada osalejat ja mäng käis kindlalt võidu peale.

„Mehed jooksid meie raja ette, rohu looka. Professionaalid jätsime lõppu, kõik meie tüdrukud,“ kergitas Pajur strateegialt saladuskatet. Mees lisas, et võidu kindlustamiseks anti korraldajatele vabatahtlikult ära ka kõik üle olnud raha.

Ka kolmanda koha võitnud SEB Pank ei tulnud tänasele avaalale mütsiga lööma. “„Meil on palju vanuseklasse ja erinevate alade spetsialiste, mis annab kokku väga hea tiimi. Täpselt nagu ka pangas!” tõdes Karl Kaljumäe ning kiitis ka tänast rada.

„Trass oli väga huvitav ja üldse mitte lihtne. 15 punktist sain 14 kätte ja 5 minutit jäi üle. Ma ei tea, kust see üks punkt täpselt kaduma läks,“ ütles Kaljumäe.

M30 klassi esikoht ja kaasvõistlejate hirm Jano Järvelaid, kelle tööandja Kalev tuli üldarvestuseks neljandaks, jäi tänase sooritusega rahule. „Paar trikipunkti oli, aga üldiselt läks väga hästi. Ühes kohas tuli müüri otsast alla hüpata, aga õnneks polnud nii kõrge,“ ütles Järvelaid.

Mees avaldas ka suure saladuse: rogainiks sai ta energiat šokolaadist Nurr, pärast võistlust soovitas ta aga Kirju Koera ligi haarata – see aitavat aitab hästi taastumisel.

Järvelaiu sõnul on nende tiimis üks ja pool professionaalset orienteerujat, aga rajale pandi välja kõik julged spordihundid. “Кuressaares ära eksimist kartnud inimesed jäid raja äärde ergutama,” lisas ta.

Ent rajale ei oodatud sugugi mitte vaid neid, kes juba kaardilugemises profid – Kalle Novikov teise koha pälvinud Normast osales võistlusel esimest korda. „Siin on minust paremaid tegijaid, kuid mõtlesin, et miks mitte end proovile panna ja võtsin väljakutse vastu. Läks võib-olla loodetust halvemini, ei leidnud kõiki punkte üles, aga jäin ikkagi rahule.“

Kokku pani ettevõte välja Novikovi sõnul 20 liikmest koosneva tiimi, kellest osad on ka Norma ametliku orienteerumisklubi liikmed. „Meil on vägev sporditiim, lisaks orienteerimisele propageeritakse jooksmist, rattasõitu ning talvel käiakse muidugi suusatamas,“ kiitis mees.

M klassis tuli esikohale Mikk Kalamees Normast, teiseks Kristjan Joost Lennujaamast ja kolmandaks Hardi Heinvere Tallinna Linnatranspordist. M30 klassis oli Jano Järvelaidi järel teine Raiko Tutt ning kolmas Indrek Jaanson, mõlemad Normast. M40 arvestuses võttis võidu Erti Paalberg Tallinna Linnatranspordist, teise koha Margus Maidla Rahandusministeeriumist ja kolmanda Aivo Kaljumäe Elisast. M50 klassis oli täna parim Urmas Jõeleht Elisast, tema järel teine Mihkel Nahkur SEB Pangast ja kolmas Endel Karp Normast.

Naiste võistlusklassis võttis võidu Karin Lüütsepp Kalevist, teise koha Laura Maasik Danskest ja kolmanda Annika Suup SEB Pangast. N30 arvestuses oli parim Piret Toome Danskest, teine Eve Härm Lennujaamast ja kolmas Triin Soha Swedbankist. N40 tipptulemuse tegi täna Edit Kannel Normast, teise tulemuse Piret Põldsaar Lennujaamast ja kolmanda Margit Maidla Rahandusministeeriumist. N50 klassis jaguski täna konkurentsi vaid kolmele kohale, kus võtsid järjekorda Silja Lõhmus SEB Pangast, Merike Põldmäe Swedbankist ja Inna Vainu Kalevist.

Suvespartakiaadi esimene võistluspäev jätkub rannavolle, mölkky, kergejõustiku non-stopi ja discgolfiga. Linnarogaini ametlik sponsor on tuntud ja alati tasemel MyFitness!