Posted by: Taavi Kruut

Sügisspartakiaadi pokkeriturniiri võitja kuulis mõõduvõtust viimasel hetkel

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2018 pokkeriturniir möödus meeleolukalt, mõttespordis pani end proovile
110 firmasportlast ja kõige kõrgemad kohad läksid jagamisele taaskord pangandustöötajate vahel. Võidu
võttis SEB, teiseks tuli ettevõtete arvestuse Danske Bank ja kolmandaks Orkla Eesti AS.

Finaallaua võitja Madis Teinemaa (SEB) liitus mõõduvõtuga viimasel hetkel. “Tegelikult polnud ma sügisspartakiaadist suurt midagi kuulnud, päev varem avastasin, et siin mängitakse pokkerit. Õnneks pääsesin nimekirja,” ütles Teinemaa, kes on kaardimängu vastu huvi tundnud juba alates 7. klassist. “Matemaatika tunnis tundus vahepeal huvitavam sülearvutis pokkerit mängida,” muheles ta.

Firmasportlane andis lubaduse järgmisel aastal tiitlit kaitsma tulla. “Lahkun siit väga heade emotsioonidega, kuigi vahepeal ei vedanud kohe üldse. Paar pokkerikätt läks ära päris õnnetult, aga võit oli suur kergendus,” tunnistas Teinemaa.

Fakti, et viimastena mängisid lauas pankade töötajad, kommenteeris võidumees järgmiselt: “Oskame numbreid lugeda ja teame, mis hetkel tuleb risk võtta ja millal loobuda.”

Tallinna Lennujaama Spordiklubi lippu kõrgel hoidnud ja finaalis neljandaks tulnud Marius Pihlak väljaspool firmaspordi üritusi pokkerit ei mängi. “Olen siin kas kolmandat või neljandat aastat ja tegelikult seda mängu väga hästi ei oska, aga näed, kuhu nii jõuda võib. Jube mõnus,” jäi Pihlak õhtuga rahule.

Grete-Merit Siiak (Nordea) saavutas finaalis 7. koha. “Ma ei uskunud, et eelvoorust edasi pääsen ja veel finaallauast sellise kohaga lahkun. Tegin päris paljudele poistele tuupi,” rõõmustas Siiak, kes peab end pokkeris pigem algajaks. “Mingeid reegleid ma tean, kaarte ei loe, sisetunde järgi all in ja läheb. Tulingi siia spartakiaadile end proovile panema.”

Alexey Soloviev (Credit24) oli ainus, kes oma ettevõtte eest finaali pääses. “Langesin päris kiirelt välja, panin kõik mängu ja kaotasin. Tegelikult ei ole ma väga suur riskija, sest mu igapäevane töö seisneb riskide juhtimise,” sõnas Soloviev, kes saavutas 19. koha. “Mullu jäin finaalist välja, kas aastat tagasi saavutasin siin 8. koha.”

Hannes Hanimägi (Nordea) proovis pokkeris õnne esimest korda elus. “Lugesin eile internetist nende sõnade tähendust, mida siin mängus kasutatakse, tulin varem kohale ja jälgisin eelvoore. Mastikäe tugevuse mõiste sisu on mulle varasemast teada. Kokkuvõttes oli huvitav ja oluliselt parem kui õues vihma käes vibu lasta. Usun, et panen end järgmisel aastal samal turniiril uuesti proovile,” sõnas Hanimägi.

Tarvo-Jaan Rebane (Danske Bank) leidis, et eelvoorus polnud õnn tema poolt. “Kukkusin välja üsna võistluslikult, olin sunnitud väikese kassaga all in panema, ei vedanud,” ütles Rebane.

Olari Rätsep (Tallinki Spordiklubi) langes välja ässapaariga. “Kaasmängijal olid kaheksad, lauda tuli veel üks kaheksa ning siis oligi kõik. Aus võitlus,” tunnistas Rätsep.

Firmasportlase lemmik kaartideks on kuningas ja emand. “Nende puhul on võimalikud väga mitmed erinevad kombinatsioonid  ja variantide rohkus mulle meeldib,” põhjendas ta.

Laina Mesila-Kaarmann (Orkla Eesti AS) eelistaks kätte saada emandate paari. “Nendega saab üles või alla liikuda,” selgitas elu teisel pokkeriturniiril osalenud firmasportlane. “Mulle on see mäng alati meeldinud ja rahvasportlikel turniiridel on õnnel väga suur osa. Enamus on harrastajad, proffe kas pole või on mõni üksik. Mina tulingi õnne proovima, siin ei mängita ju raha peale.”

Mari Hindov (Swedbank) keerleb spartakiaadide karusellil juba viiendat aastat. Pokkeris lahkus ta  oma lauast kolmandana. “Argus sai saatuslikuks, ei läinud õigel ajal mänguga kaasa,” ütles Hindov.

Sügisspartakiaadil valis firmasportlane erinevatest aladest lisaks pokkerile veel bowlingu, vibulaskmise, sõudeergomeetrite mõõduvõtu ja mini-reketloni. “Selles spordisarjas saab proovida väga palju erinevaid alasid ja teha ka seda, mida sa päriselt oskad. Vahel leidub ettevõtmisi, millega muidu kokku ei puutuks – suvel mängisime näiteks mullijalgpalli ja rannatennist. Viimases käisime pärast suvespartakiaadi veel ühel turniiril.”

Rain Ellerile (Swedbank) sai saatuslikuks liigne tagasihoidlikkus “Kukkusin välja vale taktikaga, mõtlesin et ootan õige kaardi ära, aga lõpuks seda ei tulnud. Jäin oma lauas viiendaks, mis pole sugugi paha,” leidis Eller.

Firmaspordi Sügisspartakiaadil mängis ta pokkerit esimest korda. “Pean ennast üsna algajaks, alustasin sellega umbes kolm või neli aastat tagasi. Kusjuures siin turniiril algaja õnn tegelikult täitsa toimib, sain hea kogemuse.”

Gaius Metsa (Elisa Spordiklubi) etteaste jäi lühikeseks. “Olin liialt agressiivne, mis on Eesti meeste puhul kindlasti väga suur miinus, aga nii see läks. Halvasti!” sõnas Mets mõtlikult.

Firmasportlase esimene pokkerimäng jääb üheksakümnendate teise poolde. “Mängisime sõbra suvilas müntide peale viie kaardi pokkerit, mis on sellest siin erinev,” täpsustas ta ja jätkas: “Kaardimäng on paeluv, kuigi minu Mõisakülas elanud vanaisa Lembit leidis, et see on saatanast. Tema ei mänginud mitte kunagi. Mina seda meelt ei ole ja usun endiselt, et tegemist on väga ägeda mõttemänguga. Samas muidugi ei ole tegu lõpuni mõttemänguga, kuna seal on sees ka suur õnnefaktor.”

Gaius Mets imestas, et kaasmängijad polnud oma riietusega üldse vaeva näinud. “Nägin laudades väga vähe pintsakuid. Ülikonnas oleks ehk veider tulla, aga siin pole üldse vaeva nähtud.  Piinlik!” manitses hetkeks stiilipolitsei rolli kehastunud teksades ja ruudulise pluusiga firmasportlane ja lisas: “Mõtlesin hommikul, mis ma ise selga panen ja otsustasin vabalt võtta. Kuna pokkeri puhul liigub mõte ka Las Vegase suunas, siis võiks olla lisaks ruudulisele särgile lisaks veel kauboi kaabu ja kaelarätt.”

Firmaspordi Sügisspartakiaad 2018 jätkub reedel sõudeergomeetrite võistlusega, kus tuleb vähe mõelda ja kiirelt tegutseda.

Pokkeriturniiri tulemused leiate SIIT

Pokkeriturniiri galerii leiate SIIT